Ο οίστρος στις σκύλες




galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
φοιβο, ελα παππου μου να σου δειξω τ αμπελοχωραφα σου ενα πραμα, ε?
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαααααααααααα..........
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Μωρέ το φαντάζομαι ότι το ξέρεις...ξέρεις ομως πόσοι από αυτούς που θα το διαβάσουν, θα το δέσουν σχοινί κορδόνι ότι από εκεί τρέχει....:p
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Βρε τι παθαμε…. :rolleyes:

Δείτε μια φωτογραφία για να καταλάβετε πως είναι τα γεννητικά όργανα της σκύλας. Επειδή δεν υπάρχει σχετικό σχεδιάγραμμα στα Ελληνικά, όπου :

Οviduct = Σάλπιγγα
Ovary = Ωοθήκη
Uterine horn = Μητριαίο κερας
Body of uterus = Μητριαιο σωμα
Cervix = Τράχηλος
Vagina = Κόλπος

Αυτό που δείχνω με κόκκινο βελάκι είναι η ουροδόχος κύστη.




Ελπιζω να βοηθησα! :)
 




alxdamos

Well-Known Member
20 Αυγούστου 2009
66
0
Athens
καλησπέρα και από μένα... αδιαθετήσαμε και εμεις για πρώτη φορα... και μας έχει φάει το άγχος:)

διαβάζωντας όλα αυτά έχω το εξής κενό... η περίοδος κρατάει 9 μέρες περίπου όπου βγάζει και αίμα.
μετά στον οίστρο παραμενει να βγάζει αίμα? ή όχι?

σήμερα παρατήρησα ότι οι σταγόνες σήμερα είναι αρκετά ανοιχτόχρωμο κόκκινο... αλλά καθόλου προς το κίτρινο που γράφει κάποιος παραπάνω.
σε τι φάση είμαστε?

και έχω το άγχος γιατί μένοντας σε μονοκατοικία προχτές την είχα έξω και έλειπα, και χτες διαπίστωσα επισκέψεις (ευτυχώς το σκυλι ήταν μέσα) από έναν μαντράχαλο ο οποίος σάλταρε τη μάνδρα για πλάκα.. και λέω.. λες να έγινε κάτι όσο έλειπα?? αλλά βγάζει ακόμα αίμα.. άρα να είμαι ήσυχος ε?

σημείωση.. τώρα είναι μόνο μέσα στο σπίτι και σε μια βεράντα με διπλό σύρμα για να μην έχουμε "αποδράσεις"

αυτά... για δώστε τα φώτα σας εσείς που ξέρετε :)
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Η περίοδος συνολικά κρατάει περίπου τρεις εβδομάδες. Από αυτές η 9η-14η ημέρα (περίπου πάντα) είναι οι γόνιμες, αυτές που η σκύλα δέχεται να ζευγαρώσει. Αίμα μπορεί να έχει και αυτές τις ημέρες (η σκύλα μου για παράδειγμα έχει αίμα για 20 ημέρες συνεχώς, απλά προς το τέλος λιγοστεύει).
Επειδή όμως τίποτα δεν είναι απόλυτο και για να αποφύγεις τα χειρότερα καλό είναι να την έχεις περιορισμένη σε όλη τη διάρκεια της περιόδου.
 


alxdamos

Well-Known Member
20 Αυγούστου 2009
66
0
Athens
Η περίοδος συνολικά κρατάει περίπου τρεις εβδομάδες. Από αυτές η 9η-14η ημέρα (περίπου πάντα) είναι οι γόνιμες, αυτές που η σκύλα δέχεται να ζευγαρώσει. Αίμα μπορεί να έχει και αυτές τις ημέρες (η σκύλα μου για παράδειγμα έχει αίμα για 20 ημέρες συνεχώς, απλά προς το τέλος λιγοστεύει).
Επειδή όμως τίποτα δεν είναι απόλυτο και για να αποφύγεις τα χειρότερα καλό είναι να την έχεις περιορισμένη σε όλη τη διάρκεια της περιόδου.

τώρα την έχω αυστηρά περιορισμένη, απλά τη δευτέρα την είδα με φουλ αιμοραγία ήταν και η 7η-8η μέρα, λέω οκ, στην αυλή δεν ενοχλεί ας μείνει λίγο μόνη (έπρεπε να φύγουμε και δεν είχα τελειώσει την περιφραξη ενός μικρού μπαλκονιού που έχω). Που να φανταστώ ότι θα μπορούσαν να σαλτάρουν από την μάντρα :(

οπότε τώρα παίζω στις εξείς πιθανότητες: Σε αυτές τις λίγες ώρες α) να την πήρε χαμπάρι ο "γαμπρός" που δεν είναι της γειτονιάς β) να είχε γόνιμες μερες και να του κάθησε (τι σόι ανατροφή της έχω δώσει δεν ξέρω.. απαγοητεύτικα)
σκεφτηκα να κάνω την ένεση αλλά λέω αν είμαι τόσο τυχερός θα διαλέξω 43 αριθμούς και θα πάω να παίξω τους άλλους 6.

αλλά αν την είχε ανακαλύψει ο αρσενικός, και κάνανε ότι κάνανε δεν θα άραζε αυτός εκεί από δίπλα συνέχεια? όπως συναντάμε στα αδέσποτα ένα πράγμα? θα έκανε το one night stand και θα έφευγε?

το ξέσκισα το θέμα... :) σόρρυ
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Που να φανταστώ ότι θα μπορούσαν να σαλτάρουν από την μάντρα :(
Μπορούν να κάνουν και χειρότερα, δυστυχώς...
Για διάβασε εδώ: Ανησυχώ

Εύχομαι να μην έχει συμβεί τίποτα, και στο εξής προσοχή, πολύ προσοχή!
 




irma

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2007
681
89
Γιατί δεν τη στειρώνεις?
Αν είναι έγκυος τι θα τα κάνεις τα κουτάβια?
 


alxdamos

Well-Known Member
20 Αυγούστου 2009
66
0
Athens
Γιατί δεν τη στειρώνεις?
Αν είναι έγκυος τι θα τα κάνεις τα κουτάβια?
έλα δεν θέλω να κακομελετάμε.... χαχαχαχα
είναι 8 μηνών και μόλις έγινε γυναίκα :)

πάντως εγώ μέχρι στιγμής πέραν του μαύρου επισκέπτη δεν έχω άλλους να γυροφέρνουν. και είμαι και μονοκατοικία. Περίμενα να γινόταν έξω παρέλαση. και ο μαυρούλης έρχεται το πρωί ρίχνει ένα σημαδάκι και απαγοητεύεται και φεύγει..χαχαχα καθημερινό πρόγραμμα... αφού λέω να του έχω και πρωινό φαγητό την επόμενη φορά ;)

ααααααα κάποιος μου έλεγε για ένα σπρέυ που δεν "μυρίζουν οι σκύλες". έχετε ακούσει τίποτα? γιατί ψιλοπαραμύθι μου φαίνεται.
 


maria-akis

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2010
177
0
ποια ουρηθρα βρε ανθρωπε!
απο την κλειτοριδα βγαινει, τι λεμε τοση ωρα?
γιατι νομιζω πως ούτε θηλυκος ανθρωπος θα σου κάθεται? :Ρ πόσο μάλλον θηλυκό σκυλι? :p:p:p:p:p
 


irma

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2007
681
89
έλα δεν θέλω να κακομελετάμε.... χαχαχαχα
είναι 8 μηνών και μόλις έγινε γυναίκα :)
Πολλοί την έχουν πατήσει και η σκύλα τους έμεινε έγκυος στην πρώτη περίοδο. Και τράβαγαν τα μαλλιά τους μετά.
πάντως εγώ μέχρι στιγμής πέραν του μαύρου επισκέπτη δεν έχω άλλους να γυροφέρνουν. και είμαι και μονοκατοικία. Περίμενα να γινόταν έξω παρέλαση. και ο μαυρούλης έρχεται το πρωί ρίχνει ένα σημαδάκι και απαγοητεύεται και φεύγει..χαχαχα καθημερινό πρόγραμμα... αφού λέω να του έχω και πρωινό φαγητό την επόμενη φορά ;)
Απογοητεύεται και φεύγει ή περνάει να πει ένα γεια στην ήδη "ερωμένη του"?
:)
 
Last edited by a moderator:


alxdamos

Well-Known Member
20 Αυγούστου 2009
66
0
Athens
Απογοητεύεται και φεύγει ή περνάει να πει ένα γεια στην ήδη "ερωμένη του"?
:)

Αλήθεια, μου γεννήθηκε η εξής απορρία (έτσι κουβέντα να γίνεται):
αν ο αρσενικός "κάνει τη δουλειά" του, ξανάρχεται? ή λέει οκ, πάμε για άλλα???

ο αρσενικός εδώ πάντως έχει καψουρευτεί το κορίτσι και έρχεται κάθε βράδυ και τραγουδάει σκυλάδικα...χαχααχαχαχα
 


E-va

Well-Known Member
2 Οκτωβρίου 2009
434
0
Αχαρνές
Μπήκαμε και εμεις στις μερες μας και ψάχνοντας να βρω πληροφορίες έπεσα σε αυτο το ποστ.

..Και επειδή ήδη εχω μετρήσει πολλές κόκκινες σταγονίτσες, ακολούθησα κι εγώ τη μέθοδο την "περπατημένη" :cool:

boxerακι έξτρα ανατομικό και ελαστικό που επιτρέπει όλες τις κινήσεις, με ειδική εγκοπή για την ουρίτσα και με τον Ταζ που είναι φατσόνι τρελό :p



:p:p:p:p:p:p
 








Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Βαλτης και κατι πιο σεξυ καλε! Μια δαντελα κατι ρε παιδι μου να αναδειξει τη θηλυκοτητα της χαχχαχχαχα!:paja1::D