Ο σκύλος σας από πού "πήρε" το όνομά του;






rigo

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2011
292
0
A blind, but deadly, gunman!!!αχαχαχαχαχαχα αποσπασμα απο το λινκ της ελλης!!αχαχαχααχ το γνωστος κλπ ηταν ειρωνικο!! ευχαριστω παρολα αυτα:)
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Ε δεν τον λες και Clint Eastwood αλλά προσπαθούσε το παλληκάρι μέσα σε όλα:D:D:D
 




rigo

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2011
292
0
εχουμε ιστορια σε βλαμμενα ονοματα..οταν ημουν μικρος "ειχαμε" (ταιζαμε ενα αδεσποτο) που ερχοταν απο κουταβι στο σπιτι και μετα εξαφανιζολ και αποφασισαμε να τον φωναζουμε ρομπεν..περναγε ο καιρος ολα καλα με τον ρομπεν ερχοταν μας εβλεπε ετρωγε εφευγε ολα καλα..μεχρι που μια μερα ανακαλυψαμε οτι ο ρομπεν ηταν θυληκο:eek::eek: και αναποφευκτα το ονομα αλλαξε..και εγινε "ρομπα" ως το θυληκο του ρομπεν :D:D
 




Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
εχουμε ιστορια σε βλαμμενα ονοματα..οταν ημουν μικρος "ειχαμε" (ταιζαμε ενα αδεσποτο) που ερχοταν απο κουταβι στο σπιτι και μετα εξαφανιζολ και αποφασισαμε να τον φωναζουμε ρομπεν..περναγε ο καιρος ολα καλα με τον ρομπεν ερχοταν μας εβλεπε ετρωγε εφευγε ολα καλα..μεχρι που μια μερα ανακαλυψαμε οτι ο ρομπεν ηταν θυληκο:eek::eek: και αναποφευκτα το ονομα αλλαξε..και εγινε "ρομπα" ως το θυληκο του ρομπεν :D:D
Τι του το αλλάξατε? :D Λες και το κατάλαβε ότι είχε αρσενικό όνομα και παρεξηγήθηκε:p

@ Chloe πολλά respect!!!!;)
 


rigo

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2011
292
0
για ενα κουτελο ζουμε ελλη..πως θα βγει ο σκυλος μου στην κοινωνια με λαθος ονομα??αχαχχαα
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
για ενα κουτελο ζουμε ελλη..πως θα βγει ο σκυλος μου στην κοινωνια με λαθος ονομα??αχαχχαα
Πάλι καλά που τον έψαξες σωστά τον Rigo γιατί θα ψάχναμε για Riga τώρα!:D (Αλλά και από Ρομπεν - Ρόμπα..... την καταστρέψατε την σκυλίτσα):p
 


rigo

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2011
292
0
ρομπα την καναμε!!αχαχχααχ οχι ενταξει..τον ψαξαμε καλα τον ριγκο..βασικα την ειχε περασει και αυτη τη φαση γιατι τον ειχε παρει ενας αλλος που ηθελε θυληκο κ τον γυρισε πισω:eek::eek: (απο ιδιωτη τον ειχα παρει)
 


radionuclide

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2010
657
1
Athens
Λοιπόν ο δικός μου Λούκι έχει πάρει το όνομα του για αρκετούς λόγους!!!
Ο πρώτος και καλύτερος είναι γιατί πριν ακόμη τον πάρουμε φανταζόμαστε το λούκι στο οποίο επρόκειτο να εισέλθουμε......
Δεύτερος λόγος γιατί την ημέρα που τον είδα για πρώτη φορά ήταν του οσίου Λουκίου , τρίτος γιατί ο λούκι λουκ είναι αγαπημένος ήρωας και τέταρτος γιατί λούκι στα γαλλίκα είναι ο τυχερός( αν δεν κάνω λάθος....) το τελευταίο εκφράζει την επιθυμία μας να είναι πάντα τυχερός στη ζωή του!!

Αυτα!!!!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Εμένα το κοριτσάκι μου το λέγανε Λούση από την προηγούμενη μαμά του και αν και δεν με τρελένει δεν μπορούσα να το αλλάξω γιατί ήταν μεγάλη. Το σκυλάκι μου που δεν έχει γεννηθεί ακόμη και θα είναι αγοράκι θα τον βγάλω Buster , από του myth busters :p .
 


katerina116

Well-Known Member
23 Μαρτίου 2010
677
2
Nicosia ,Cyprus
mayasfriends.blogspot.com
Τη Ζαιρα την ειπα ετσι γιατι παντα τραγουδουσα το γνωστο ομωνυμο τραγουδι στη σκυλιτσα μου τη Μαγια που εφυγε . Το 2ο σκυλακι ,που απεκτησα προσφατα, το ονομασα Φοιβη, γιατι ειναι η αρχαια ελληνικη θεοτητα του φεγγαριου ,οπως κ η Μαγια ηταν αρχαια ινδικη θεοτητα του φεγγαριου .Γενικα ολα ειναι προς τιμην της πρωτης μου σκυλιτσας οπως βλεπετε !
 


rigo

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2011
292
0
kyveli ελπιζω μονο να μην εχει την τυχη του γνωστου μπαστερ!!αχαχαα
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Το σκυλάκι μου που δεν έχει γεννηθεί ακόμη και θα είναι αγοράκι θα τον βγάλω Buster , από του myth busters :p .
Τότε οφείλεις να διαβάσεις κι αυτό:
:)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
kyveli ελπιζω μονο να μην εχει την τυχη του γνωστου μπαστερ!!αχαχαα
Rigo ποιον εννοείς?!

Mareco δεν ανοίγει το ημερολόγιο ενός σκύλου!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Δεν είναι παράθεση σε Link. Αντιγραφή της εικόνας είναι μόνο ;) Να αγοράσουμε και κανένα βιβλιαράκι. Οχι όλο ιντερνετ και φόρουμ...:D
 


rigo

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2011
292
0
τον μπαστερ απο τουσ μυθ μπαστερς που τρωει καθε φορα το περισοτερο ξυλο!!τι απο γεφυρες τον ριχνουν τι οπλα τι φωτιες..τα παντα:Ρ
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
:D
Δεν είναι παράθεση σε Link. Αντιγραφή της εικόνας είναι μόνο ;) Να αγοράσουμε και κανένα βιβλιαράκι. Οχι όλο ιντερνετ και φόρουμ...:D
Αχαχαχα βρε βγάζει χεράκι όταν το βάζεις από πάνω γι'αυτό νόμιζα πως ήταν link!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf