Ο υπάνθρωπος..


Status
Κλειδωμένο θέμα


panos chow

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
575
27
Επειδή αναφέρεσαι και σε μένα γιατί εγώ μίλησα για καταγγελία, επειδή δεν ξέρεις αν είμαι φιλόζωη με εισαγωγικά ή όχι, και μακρυά από μένα επίθετα όπως φιλόζωος ούτως ή άλλως, και επίσης επειδή δεν ξέρεις πως έχω τα σκυλιά μου, με ζιμπούνια ή χωρίς, να λείπουν οι ειρωνίες.
Δεν ειρωνεύτηκα κανέναν και είπα απλά την άποψη μου σύμφωνα με αυτά που διάβασα στο πρώτο ποστ. Δεν καταλαβαίνω γιατί κάνετε το θέμα ντέρμπυ.
:-#
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Yawohl!
Να μην απαντήσουμε!
Κάνουμε ντέρμπι ένα θέμα που τιτλοφορείται "υπάνθρωπος"...και του οποίου ο δημιουργός βάζει στο ίδιο καλάθι..όσους "αστείους" του λένε στην αρχή ψύχραιμα, ότι δεν είναι κάθε βόλτα με την μηχανή κακοποίηση...
Ότι πείτε παιδιά!
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Ευτυχως που δεν με ειχε δει κανεις απο το φορουμ πριν κανα 15αρια χρονια, οχι μονο τον ετρεχα με μηχανη αλλα του ειχα και βαρη πανω του, τρελη κακοποιηση μιλαμε.
Και ηταν και πιτμπουλ, οποτε το συμπερασμα ξερετε ποιο θα ηταν? "τον βαζει σε κυνομαχιες!"


Υγ. Οσοι προτεινετε ποδηλατο αντι μηχανης εχετε δικιο, αρκει να μπορεις να προλαβεις το σκυλο σε ταχυτητα και να αντεξεις τον ρυθμο του :rolleyes:
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Yawohl!
Να μην απαντήσουμε!
Κάνουμε ντέρμπι ένα θέμα που τιτλοφορείται "υπάνθρωπος"...και του οποίου ο δημιουργός βάζει στο ίδιο καλάθι..όσους "αστείους" του λένε στην αρχή ψύχραιμα, ότι δεν είναι κάθε βόλτα με την μηχανή κακοποίηση...
Ότι πείτε παιδιά!
´Ο τι να ναι πραγματικά..
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Δεν πείθει κανέναν
Δε με απασχολεί ούτε να πείσω ούτε να συμφωνήσω ούτε να διαφωνήσω με κανέναν. Και κακώς κάθομαι και λέω τη γνώμη μου γιατί περισσότερο σας νοιάζει να την πείτε στον άλλον παρά να εστιάσετε στο θέμα που θίγει το μέλος.

Το σκυλί να είναι καλά και μακάρι ο [υπ]άνθρωπος να ήξερε τι έκανε.
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Για μενα υπανθρωποι ειναι αυτοι που εχουν τα σκυλια δεμενα σε ενα κηπο, σε ενα οικοπεδο, σε ενα μπαλκονι για ολη τους την ζωη και τα ταιζουν οτι να ναι.
Αυτος του θεματος και μονο που τρεχει τον σκυλο του (εστω και με τροπο που δεν εγκρινουν πολλοι) δειχνει οτι εχει καποιο ενδιαφερον .
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα


Και βασανιστής και αισχρός ο Λέων...
Και αν μετα από μηνυση κάποιου «ευαίσθητου», πέσει σε κανεναν δικαστή που έχει στο μυαλό του μόνο την πρώτη εικόνα... Αντε να αποδείξει ότι δεν είναι έτσι τα πράγματα και να γλυτώσει το μπαλαούρο!
 


Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Και ηταν και πιτμπουλ, οποτε το συμπερασμα ξερετε ποιο θα ηταν? "τον βαζει σε κυνομαχιες!"
lol..
Μολις ειδα το τελευταιο για φετος επεισοδιο του Sons of Anarchy κ ειχε ακριβως κ αυτο μεσα!
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Μπα εγώ στην άκρη του μυαλού μου εχω ότι είναι πιθανόν να ήταν η «ώρα του βασανισμού»!
 


LenaBorderCollie

Well-Known Member
17 Μαϊου 2012
489
0
33
Θεσσαλονίκη
Βασικά απο ότι κατάλαβα είναι ο "εύκολος" τρόπος για μερικούς που θέλουν να λένε οτι προσφέρουν την απαραίτητη άσκηση στον σκύλο τους.Πριν απο κάποιες μέρες που παίζαμε στο πάρκο με τη Σόνια ήρθε ένας κύριος και μου έκανε διάφορες ερωτήσεις όπως τι τροφή τρώει,πόση ώρα βγαίνει έξω και πόσες φορές και τα λοιπά.Λέγοντας μου φυσικά τα δικά του όπως και ο καθε ένας τύπος "Εγώ ξέρω απο σκυλιά".Δηλαδή οτι το σκυλί τρέφεται καλύτερα τρώγοντας αποφάγια και ο μόνος τρόπος να γυμναστεί το σκυλί είναι να το δέσεις στο μηχανάκι και να τρέχει απο πίσω και όχι jogging,frisbee και άλλες βλακείες κατα τη γνώμη του.Όταν τον ρώτησα "Μα αυτό δεν είναι επικίνδυνο για το σκύλο?" απάντησε σιγά μωρέ σκύλος είναι δεν θα πάθει τίποτα.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Εγώ διαφωνώ ότι είναι κακό να ασκείς τον σκύλο δένοντας τον σε ποδήλατο. Πιστεύω ότι οι περισσότεροι σκύλοι το ευχαριστιούνται τρελά. Για μηχανή ομολογώ ότι δεν γνώριζα.
Άλλο άθληση του σκύλου άλλο κακοποίηση. Εγώ από το πρώτο ποστ κατάλαβα ότι μιλούσαμε για κακοποίηση για αυτό και έφερα το παράδειγμα του Μαραθώνα.
 


Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Βασικά απο ότι κατάλαβα είναι ο "εύκολος" τρόπος για μερικούς που θέλουν να λένε οτι προσφέρουν την απαραίτητη άσκηση στον σκύλο τους.
Μπορει να συμβαινει και αυτο αλλα δεν ειναι απολυτο οτι συμβαινει μονο αυτο!
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Ακόμα κι αν υποθεσουμε ότι είναι έτσι!
Αυτος που το κάνει χαρακτηριζεται υπάνθρωπος και επιδέχεται μηνύσεως για κακοποίηση του ζώου;

ΥΓ Δηλώ υπευθύνως ότι μοτοσυκλέτα έχω να οδηγήσω πάνω απο δέκα χρόνια! (Φροντίζω μη φάω και καμια ξόφαλτση μηνυση...)
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Εγώ διαφωνώ ότι είναι κακό να ασκείς τον σκύλο δένοντας τον σε ποδήλατο. Πιστεύω ότι οι περισσότεροι σκύλοι το ευχαριστιούνται τρελά. Για μηχανή ομολογώ ότι δεν γνώριζα.
Άλλο άθληση του σκύλου άλλο κακοποίηση. Εγώ από το πρώτο ποστ κατάλαβα ότι μιλούσαμε για κακοποίηση για αυτό και έφερα το παράδειγμα του Μαραθώνα.
Εσύ ήσουν ψύχραιμη εξ αρχής Κυβέλη...
 






Staffordshire

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2011
350
3
Εγώ βλέπω μερικούς που έχουν παρεξηγηθεί γιατί προφανώς και αυτοί βάζουν τα σκυλιά τους για εξάσκηση :lol: και απορώ με αυτά που γράφουν.. τι θέλουν να αποδείξουν και τι θέλουνε να πούνε με τα γραφόμενα τους (υ.γ. ξιδάκι να πάρουνε μερικοί κάνει πολύ καλό) , κάνω κάποιες ερωτήσεις και κανείς δεν απαντάει; Ας την ξαναποστάρουμε μπας και απαντήσεις κάποιος.. Έχει ακούσει κάποιος κάποιον σοβαρό εκπαιδευτή ή έχει διαβάσει κάπου ότι συνιστάται το τρέξιμο δίπλα στην μηχανή με δεμένο τον σκύλο ή έστω άλυτο; Ακόμα απάντηση περιμένω και μόνο βλέπω ανούσιες απαντήσεις..

Μιλάμε ότι το περιστατικό έγινε στην Αθήνα και μερικοί γράφουν για επαρχίες και χωριά.. Αν στο χωριό τους μάθανε έτσι (πράγμα που δεν μου κάνει εντύπωση) και τα κάνουν αυτά στην Αθήνα ας γυρίσουν στο χωριό τους και να κάνουν ότι θέλουν.. δεν είναι απαραίτητο να βασανίζουμε τον σκύλο..

Άκουσα για περιστατικό όπου μέσα σε κίνηση ένας με το αυτοκίνητο του είχε αφήσει τον σκύλο του άλυτο και έτρεχε ο σκύλος πίσω του.. είναι η λεγόμενη εξάσκηση που μας γράφουν μερικοί.. εκτός ότι μπορεί να προκαλέσει σοβαρό τροχαίο το αφήνουμε στην άκρη.. ο "κύριος" είπε να το εξασκήσει.. έφαγε γερή καμπάνα και ακόμα χωνεύει..

Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω τι είδους εξάσκηση είναι αυτή.. από δικαιολογίες άλλο τίποτα.. αν θέλεις να το εξασκήσεις υπάρχουν ένα σωρό άλλοι τρόποι.. τι προσπαθούν ορισμένοι με αστείες δικαιολογίες να γράψουνε δεν μπορώ να καταλάβω..

Τέλος οι συνήθεις παρεξηγημένοι και του τύπου τα ξέρω όλα και ο σκύλος μου είναι εκπαιδευμένος που περνάνε από θέμα σε θέμα και γράφουν τα δικά τους και σε σοβαρό θέμα δεν μπορούν να απαντήσουν αλλά μόνο ειρωνεύονται ας περάσουνε και από το πμ αν έχουν κάποιο πρόβλημα να το λύσουμε.. και όσοι παρεξηγούνται ξιδάκι..
 


bouboul

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2012
420
2
καταγγελία του έκανες τελικά?
μπορείς να αποδείξεις ότι όντος το βασάνιζε?
προσωπικά θεωρώ πέραν του ποδηλάτου ότι τα υπόλοιπα είναι ακραία
Μιλάμε ότι το περιστατικό έγινε στην Αθήνα και μερικοί γράφουν για επαρχίες και χωριά.. Αν στο χωριό τους μάθανε έτσι (πράγμα που δεν μου κάνει εντύπωση) και τα κάνουν αυτά στην Αθήνα ας γυρίσουν στο χωριό τους και να κάνουν ότι θέλουν.. δεν είναι απαραίτητο να βασανίζουμε τον σκύλο..
φέρε τον σκύλο σου 2 μήνες στην επαρχία και θα δεις πόσο πιο ζωντανός θα νιώθει....
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Λυπάμαι που κάποιος έσβυσε 2-3 ποστ... άξιζαν να μείνουν!

Μπορεις να πιστευεις και να λες ότι θελεις!...Στα δικαστήρια μην τρέχεις τους (υπ)ανθρώπους...
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU