Ο Scooby ο αλήτης.


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
526
282
25
instagram.com
Tί κουκλάκι είναι αυτός! Αχ ρε αυτή η κουταβίλα... πόσο γρήγορα περνάει!
Υπέροχος κύριος θα έλεγα πάντως, δεν τον κόβω για αλήτη.
Να τον χαίρεσαι τον όμορφο
Χαχαχαχ αληταμπουρας είναι μη τον βλέπεις έτσι ξεγελάει.
Σε ευχαριστώ πολύ :love:
 


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Αχαχχααχ σε ευχαριστούμε πολυυυυ
Καλά αν μιλάω για σένα και είσαι εδώ στο φόρουμ κι όλας φοβάμαι τι θα σντικρησω από την μάνα μου

να φοβάσαι...να φοβάσαι...εγώ που λες πέρασα σε φιλοξενίες 2 σκύλων απ το καταφύγιο...τους βρήκα μόνιμο σπίτι...φιλοξένησα λίγες ώρες έναν σκυλούμπο που βρήκαν δεμένο επί ώρες έξω από ένα σουπερμάρκετ μέχρι να βρούμε τι και πώς...άστα...την πάτησα...
 










Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Και τι εγινε τελικα?
το πήρα σπίτι μετά από 4-5 ώρες που ήταν δεμένο εκεί. Το ταϊσα, το πότισα και ξεράθηκε στον ύπνο. Εν τω μεταξύ, αστυνομίες για δηλώσεις, φιλοζωϊκές, αναρτήσεις...χαμό έκανα. Το απόγευμα με πήρε τηλ κάποια που το έχασε το πρωϊ, όταν ήταν να το πάει βόλτα...αλλά μέσα στη μέρα δεν έκανε καμία κίνηση να το βρει:cautious:. Εν πάσει περιπτώσει, το σκυλί ήταν τσιπαρισμένο, είχε φωτο, βιβλιάριο κλπ και με τη συμβουλή της φιλοζωϊκής της το δώσαμε πίσω και την υποχρεώσαμε να το στειρώσει...ήταν και κουφό και αστείρωτο!
 
  • Sad
Reactions: Mava


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
811
666
το πήρα σπίτι μετά από 4-5 ώρες που ήταν δεμένο εκεί. Το ταϊσα, το πότισα και ξεράθηκε στον ύπνο. Εν τω μεταξύ, αστυνομίες για δηλώσεις, φιλοζωϊκές, αναρτήσεις...χαμό έκανα. Το απόγευμα με πήρε τηλ κάποια που το έχασε το πρωϊ, όταν ήταν να το πάει βόλτα...αλλά μέσα στη μέρα δεν έκανε καμία κίνηση να το βρει:cautious:. Εν πάσει περιπτώσει, το σκυλί ήταν τσιπαρισμένο, είχε φωτο, βιβλιάριο κλπ και με τη συμβουλή της φιλοζωϊκής της το δώσαμε πίσω και την υποχρεώσαμε να το στειρώσει...ήταν και κουφό και αστείρωτο!
Δεμενο πως ηταν αφου το εχασε
 




Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Δεμενο πως ηταν αφου το εχασε
το είχε δεμένο με το λουρί να βγούν, άνοιξε την πόρτα και τους έφυγε και βγήκε έξω και έτρεχε με το λουρί. Το Βρήκε ένας κύριος και το έδεσε έξω από το σούπερ..
 


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
526
282
25
instagram.com
Update time :D

Φτάσαμε τους 9 μήνες σχεδόν.
Φτάσαμε τα 25 κιλά.
Καθημερινές ατελείωτες βόλτες, παιχνίδι και ο μικρός κάθε βράδυ ξεσαλωμα :LOL:
Με την εκπαίδευση έχει γίνει και πολύ υπάκουος αν και μας τα σκάει η εφηβεία και κάνουμε ότι δε ξέρουμε ούτε το όνομα μας.
Η κουταβιλα έχει φύγει καιρό τώρα και ήδη μου λείπει (πέρα από εκείνα τα δόντια Ω ΘΕΕ).
Βέβαια ο τρελός έχει αποφασίσει ότι θέλει να ανοίξει στον κτηνίατρο δεύτερο ιατρείο. Κάθε εβδομάδα εκεί είμαστε.
Μια ίωση,μια κολίτιδα,μια τα αυτιά που σε μπορούμε να βρούμε τι έχει. Δε γαμιεται κάποια στιγμή θα σταματήσει να έχει όλο και κάτι :ROFLMAO: .
 

Attachments





Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
526
282
25
instagram.com
Το λοιπόν όσοι ποντάρατε στο 30βαλε έχετε πέσει μέσα :ROFLMAO:
10 μηνών και 5 ημερών. Έχουμε 30ρισει τα κιλακια μας.
30 κιλά ατσουμπαλης ευτυχίας.
Έναν μήνα έχω να γράψω εδώ. Οπότε περάσαμε έναν μήνα με πολύ παιχνίδι και βόλτες. Με πολύ κρυψώνα πίσω από τις κουρτίνες :ROFLMAO: .
Με μπόλικη εκπαίδευση. Ήρθαμε σε πολύ κοντινή επαφή με γάτες. Ο Σκούμπι τα πήγε άριστα,αν και τις γαυγιζε για να παίξουν αλλά αυτές ανένδοτες.
Σήμερα ξεκινήσαμε και το καβαλημα του ποδιού (γκρρρ).
IMG20230714101522.jpgIMG20230714143232.jpgIMG20230703193639.jpgIMG20230629123255.jpgIMG20230625181443.jpg
 


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
390
248
45
Το λοιπόν όσοι ποντάρατε στο 30βαλε έχετε πέσει μέσα :ROFLMAO:
10 μηνών και 5 ημερών. Έχουμε 30ρισει τα κιλακια μας.
30 κιλά ατσουμπαλης ευτυχίας.
Έναν μήνα έχω να γράψω εδώ. Οπότε περάσαμε έναν μήνα με πολύ παιχνίδι και βόλτες. Με πολύ κρυψώνα πίσω από τις κουρτίνες :ROFLMAO: .
Με μπόλικη εκπαίδευση. Ήρθαμε σε πολύ κοντινή επαφή με γάτες. Ο Σκούμπι τα πήγε άριστα,αν και τις γαυγιζε για να παίξουν αλλά αυτές ανένδοτες.
Σήμερα ξεκινήσαμε και το καβαλημα του ποδιού (γκρρρ).
View attachment 77399View attachment 77400View attachment 77401View attachment 77402View attachment 77403
Το πιο καλό και όμορφο παιδί!!:love::love:
 
  • Love
Reactions: Sasha




Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
526
282
25
instagram.com
Και κάπου εδώ βρήκε τον Σκούμπι το hot spot :(
Το βρήκαμε εντελώς τυχαία και πολύ νωρίς.
δε ξέρουμε από τι. Ακολουθούμε αγωγή fusicort + betadin και μπάνιο με ειδικό σαμπουάν 2 φορές την εβδομάδα,για αρχή για δύο εβδομάδες.
ΔΙαβασα ανάλογο ποστ εδώ στο φόρουμ αρκετά χρήσιμο. Αλλά οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη:)

received_262948626491693.jpeg
 


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
526
282
25
instagram.com
Επίσης δε ξέρω τι το προκάλεσε:( γιατί έχει και σε άλλα σημεία πάνω στο σώμα "πυρήνες" του hot spot.
 




Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
526
282
25
instagram.com
επειδη δεν φαινεται καλα στη φωτο, ειναι πολλς μικρες στρογγυλες πληγουλες?
Ναι κάπως έτσι @bella_gr :
Τώρα είναι και με μπεταντιν και εγώ δεν έχω και την καλύτερη κάμερα
 

Attachments



bella_gr

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2014
357
245
dog-place.blogspot.com
αν ειναι πολλες μικρες πληγουλες, ειναι σταφυλοκκος. πρωι - βραδυ (να μην σου πω και μεσημερι) σπρευ octenisept, το αφηνεις να στεγνωσει, και μετα κρεμα fucidin (οχι fucicort). τοπικες πλυσεις με μαλασεμπ 2-3 φορες την εβδομαδα, παλι το αφηνεις να στεγνωσει, και κρεμα fucidin. την κρεμα σιγουρεψου οτι την αλοιφεις καλα μεχρι να απορροφηθει. ξυρισε καλα ολο το σημειο να ειναι καθαρο και να αεριζεται. ψαξτον αν εχει κι αλλου στο σωμα. θα δεις διαφορα μετα απο 2-3 μερες, αλλα πρεπει να συνεχισεις και για μερικες μερες αφου φαινεται να χει περασει, αλλιως θα επανελθει.
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.095
Μηνύματα
895.466
Μέλη
19.910
Νεότερο μέλος
MochiandEmma