ΠΥΟΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΣΤΕΙΡΩΣΗ


MariaZou

Member
28 Οκτωβρίου 2017
5
9
ΠΕΙΡΑΙΑ
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΤΕΤΑΡΤΗ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (ΗΜΙΑΙΜΑΚΙ 8,5 ΚΙΛΑ ΕΤΩΝ 5)ΜΟΥ ΔΙΕΓΝΩΣΤΕΙ ΜΕ ΠΥΟΜΗΤΡΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΧΘΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΠΗΚΑΜΕ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ...ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ ΕΦΑΓΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΟΝΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ...
ΟΛΟ Τ ΒΡΑΔΥ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 5 Τ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΚΑΛΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΚΟΛΑΡΟΥ(ΡΑΜΑΤΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΑΛΛΑ ΒΑΛΑΜΕ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ).
ΣΗΜΕΡΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΗΚΩΘΗΚΑΜΕ ΣΤΙΣ 11... ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΑΚΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΣΗΚΩΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΚΟΙΜΑΤΕ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ...
ΑΠΟ ΦΑΓΗΤΟ ΕΦΑΓΕ 100 ΓΡ ΚΟΝΣΕΡΒΑ ΚΑΙ ΝΕΡΑΚΙ ΠΙΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΣΗΚΩΝΩ 2 ΜΕΤΡΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ Τ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΤΡΕΧΕΙ ΠΙΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΣΤΑ ΣΚΕΛΙΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΟΙΜΑΤΕ...
ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ Κ Μ ΕΙΠΕ ΠΣ ΕΙΝΑΙ ΝΟΡΜΑΛ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΩ ΤΙΠΟΤΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ (ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΚΤΛ) ΝΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ...

ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΠΩΣ ΗΤΝ ΜΕΤΑ ΤΣ ΣΤΕΙΡΩΣΕΙΣ;;;;;;

(PS ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΒΡΗΚΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ,ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΑΝΟΗΣΙΑ ΣΑΦΩΣ ΠΟΥ ΔΝ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΚΑΙ ΦΟΒΑΣΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ)
 




MariaZou

Member
28 Οκτωβρίου 2017
5
9
ΠΕΙΡΑΙΑ
Θα συνέλθει γρήγορα. Σε καμία βδομάδα θα είναι το σκυλί που ήξερες. Προσοχή τον πρώτο καιρό με τις κατσίκες. Περαστικά.
ΑΝΗΣΥΧΩ ΓΙΑΤΙ ΧΘΕΣ ΣΥΝΗΛΘΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΠΤ...ΜΟΝΟ ΝΑΝΙ....
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ :)
 


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Έχε κατα νου πως έκανε χειρουργείο κ η ανάρρωση από σκύλο σ σκύλο, όπως κ στον άνθρωπο είναι διαφορετική. Περαστικά σας κ ν κοιτάς ν έχει φρέσκο νερό κ τροφή κοντά της.
 
  • Like
Reactions: MariaZou


MariaZou

Member
28 Οκτωβρίου 2017
5
9
ΠΕΙΡΑΙΑ
Έχε κατα νου πως έκανε χειρουργείο κ η ανάρρωση από σκύλο σ σκύλο, όπως κ στον άνθρωπο είναι διαφορετική. Περαστικά σας κ ν κοιτάς ν έχει φρέσκο νερό κ τροφή κοντά της.
Ευχαριστούμε πολυ...τα εχω ολα δίπλα της και της δίνω πίνει και τρώει κανονικα...με την που την σηκώνω πχ μέχρι να βγούμε στο μπαλκονι τρέχει αμέσως παλι πισω στο κρεβατακι της μ την ουρα "κατω απο τ σκελια " φοβισμένη... :( δεν εχει καποια αδυναμια στέκεται κανονικα .
πιπι +κακα δεν εκανε... ειναι νορμαλ ;;;
ειναι η πρωτη φορα π εχω σκυλακι και κανουμε τετοια επεμβαση και εχω φρικαρει οπως καταλαβαινετε ,ολα μου φαινονται περίεργα...
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Πιπί κακά δεν έχει κάνει καθόλου μετά την εγχείρηση; Αν όχι ενημέρωσε έστω και σήμερα Κυριακή τον γιατρό. Περαστικά σας και εύχομαι να είνια απλώς η ανάρρωση, είναι μεγάλο χειρουργείο στα θηλυκά και λογικό. Μην ξεχνάς ότι πονάει.
 
  • Like
Reactions: MariaZou


bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Κακά άργησε και η δικιά μου να κάνει 2-3 μέρες, αλλά κατουρούσε κανονικά. Θα ενημέρωνα και γω το γιατρό.
Καλή ανάρρωση!
 
  • Like
Reactions: MariaZou


Dina21

Active Member
6 Μαϊου 2016
40
3
Ειναι φυσιολογικο πιστευω, μην ανησυχεις! Κ εγω τωρα τ καλοκαιρι την στειρωσα και σε ηλικια 10 ετων κι ευτυχως, διοτι ειχε κι εμενα τλκ πυομητρα. Θ ειναι σχεδον μια βδομαδα ετσι. Η δικια μ ειδικα τις πρωτες μερες πονουσε και κοιμοταν συνεχεια.
 
  • Like
Reactions: MariaZou


MariaZou

Member
28 Οκτωβρίου 2017
5
9
ΠΕΙΡΑΙΑ
Καλησπέρα σας,

Σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας!!!Ημουν ετοιμη να ξανα παρω τον γιατρο ,αλλα οταν ειπα την λεξη βόλτα τ αυτια σηκωθηκαν όπως στη φώτο!
στην βολτα ηταν αμήχανη περπατούσε με γρήγορο ρυθμό αλλα τα έκανε ολα!!!
Γυρίσαμε έφαγε και την υπόλοιπη κονσερβα και ξανα ξαπλωσε!

Αυτά τα νέα μας σήμερα!
:)
 


MariaZou

Member
28 Οκτωβρίου 2017
5
9
ΠΕΙΡΑΙΑ
Το "μάτιασα" το κοριτσάκι μου...σήμερα η τομή είχε ένα μεγάλο πρήξιμο και έτσι πήγαμε αμέσως στον καλό μας τον γιατρο (που απο την πρώτη μέρα μας πήρε τηλέφωνο να ρωτήσει πως πάμε) γυρίσαμε πριν λιγο λοιπον ,δεν φαίνεται να είναι κήλη και έτσι μας έδωσε και αντιφλεγμονώδη για 5 ημέρες μαζί με την αντιβίωση που παίρνουμε...Ας ελπίσουμε να φύγει το πρήξιμο το γρηγορότερο!!!!!
Οι μόνες ταρζανιες που μ εκανε η μικρη ,παρόλο που ήμουν ολη μερα και νυχτα μαζι της απο την Παρασκευή,είναι να ανέβει μονη της 2 φορές πάνω στο καναπέ...ελπίζω να μην δημιούργησαν πρόβλημα...
Την προσέχουμε πολυ αλλα αρκει κ ενα δευτερο πραγματικα για να ξεφύγει και να κάνει το δικό της...:(:cry: