Πάρης - ημιαιμος


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
Ονομα -Παρης
Ρατσα -Ημιαμος - πρωην αδεσποτος (Athens type)
Ηλικια- Aς πουμε 3,5 ετων
Βαρος -27 κιλα
Υψος στο ακρωμιο - 59 εκατσοστα



Ηταν αδεσποτος τον βρηκα περιπου 2-3 μηνων

σαν κουταβι ηταν υπερκινητικος και σε συνδυασμο με τις ανυπαρκτες γνωσεις μου τοτε , υπερκαταστροφικος , επισης αγαπησιαρης και παιχνιδιαρης



Το κεφαλι του δεν ειναι πολυ μεγαλο σε σχεση με το σωμα του κανονικο θα ελεγα , ισως λιγο στρογγυλο το κρανιο του

η μουσουδα του ειναι πιο στενη απο το κρανιο με αναλογια μηκους κρανιου 1/1 ενω δεν παρουσιαζει εντονο στοπ



ο λαιμος του ειναι σχετικα κοντος

το μηκος του σωματος του απο την βαση του αυχενα μεχρι τον πρωτο σπονδυλο της ουρας ειναι 60 περιπου εκατοστα ενω το υψος του στο ακρωμιο 59 εκατοστα (μαλλον λαθος μετρησα δεν μου μοιαζει τοσο τετραγωνος )



εχει ισια μπροστινα ποδια και πισινα με κανονικη γωνιωση αλλα λεπτα κοκκαλα και στα τεσσερα ποδια

σχετικα ρηχο στερνο

η ουρα του ειναι φουντωτη σχεδον λυκοσκυλοειδης και εντελως ξεκαρφωτη με το υπολοιπο σωμα

το τριχωμα του στον λαιμο εχει μηκος οσο και ενος ροτβαιλερ θυμιζοντας μια κοντη χαιτη και κονταινει ελαφρα μεχρι την ουρα στις πλευρες και τα ποδια ειναι πιο κοντο

ειναι αφηρημενο ριγε :-| στο κεφαλι και σε ολη την πανω πλευρα εκτος απο τον αυχενα που εχει ενα ασπρο μπαλωμα . εχει λευκο στην κατω σιαγονα στο λαιμο στο θωρακα και στα μπροστινα ποδια , ενω στα πισω εχει λευκα καλτσακια

Χαρακτηρας
δενεται αρκετα ειναι δραστηριος και επιμονος και πεισματαρης αν δεν εχω κατι ενδιαφερον να του τραβηξω την προσοχη

κολλητσιδας και αγκαλιτσας , οταν καθομαι στον καναπε ερχεται και ακουμπα το κεφαλι του στο ποδι μου και περιμενει χαδια

με τους αλλους αρσενικους τις περισσοτερες φορες δεν θελει επαφες και γινεται επιθετικος

καλος με ολους τους ανθρωπους αλλα αγαρμπος με τα παιδια και για αυτο δεν αφηνω επαφες με τα περισσοτερα






αυτος ειναι ο Παρης ελπιζω να σας αρεσει \\:D/
 






Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Κούκλος ο Παρούλης! :)
(Απορώ γιατί μας τον έκρυβες τόσα χρόνια! :p )

Μιας και δεν έχει εκτροφείς & pedigree, θέλεις να μας πεις αντί γι'αυτό πώς τον βρήκες, αν έχεις δει τη μάνα του/αδέρφια του κλπ?
 






Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Από το forum εννοούσα, όχι τις συναντήσεις! Ο Νίκος είναι στο forum 2-3 χρόνια και φωτό του Πάρη είδα πρώτη φορά πριν 2-3 μήνες. Πάρη ακούγαμε και Πάρη δεν βλέπαμε! :D
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Aν δεν κάνω λάθος, ο Πάρης είναι από τους λίγους που ανέχονται την παλαβιάρα Cindy της FrenchieFan? Μόνο και μόνο για αυτό θέλει εύσημα! :p
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Τον Παρη τον λατρευω απο την πρωτη στιγμη που τον γνωρισα!
Παει αρκετος καιρος τωρα- ηταν πιο ναζιαρης και ατιθασος τοτε- Ζαβολιαρης με την καθε ευκαιρια. Τωρα εχει σοβαρεψει λιγακι!!
Αλλα ειναι τελειος!!
 




Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
μα βρε Ξωτικουλι που να ανεβαζα φωτογραφιες τωρα του Παρη βαριομουνα , αφου και αυτο το θεμα να φανταστεις τωρα 3 φορες το αρχισα και το παρατησα και φτου απο την αρχη ... ετσι και αλλιως εγω τον Παρη τον βλεπω καθε μερα

Τον βρηκα 50 μετρα απο το σπιτι μου , εβρεχε και τον χαιδεψα τοτε μου εγλειψε το χερι και ειπα ας τον παρω πανω να περασει την νυχτα , μετα ειπα ας τον προωθησω για υιοθεσια ε, τελικα τον κρατησα :D

δεν ξερω ουτε γονεις ουτε αδερφια
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Ο Πάρης είναι τρελλό μούτρο...και μία από τις αδυναμίες μου....!!!
(και ο Τσούφι..τον συμπαθει πολύ..χα,χα,χα):D:D:D:D:D
 








GEORGE1034

Well-Known Member
20 Σεπτεμβρίου 2009
579
0
26
Θεσσαλονικη!!!!!!!!!!!!!!!!
Πολύ σταθερός είσαι στα λόγια σου είσαι ρε Νίκο:D
Πάντως πέρα από την πλάκα καλά έκανες και τον πήρες, γιατί αν τον είχες αφήσει τώρα πιθανός να μην ζούσε (απο την πεινα ή απο κανενα ατύχημα).
Σημασία έχει πως τώρα είναι ευτηχησμένος!!!
 


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
αγγαρεψα την μανα μου σημερα και μας εβγαλε βιντεο

δεν ειναι τοσο καλος οσο συνηθως ο Παρης γιατι ημουν και εγω κουρασμενος και δεν εβγαζα πολυ ενεργεια , ειχε εναν αλλο αρσενικο καινουριο και του τραβουσε την προσοχη
συγνωμη για την ποιοτητα αλλα δεν βγαζει καλυτερα η φωτογραφικη

[video=youtube;vvDZXrl5O5Q]http://www.youtube.com/watch?v=vvDZXrl5O5Q[/video]
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981