Πάρκο σκύλων Πετρούπολης


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Οχι άλλους έρωτες ρε παιδιά από το φόρουμ.
Δεν τους προλαβαίνω!
Τα αγορακια γουσταρουμε αυστηροτητα και αγριαδα απο τη γυναικα μερικες φορες. Φαση dominatrix και ετσι. Οποτε μην απορεις καθολου.:LOL::LOL:
 


nas

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
69
270
Πραγματικά διαβάζω μερικούς ανθρώπους και δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Με επιβεβαιώνεται ότι η ζωή μου δεν είναι μίζερη αλλά ταυτόχρονα απορώ, ξεκίνησα από το 0 και τελικά κατάφερα να χτίσω ένα τόσο καλά ισορροπημένο σκύλο; Δεν μπορώ να καταλάβω.

Σκέφτομαι το εν λόγο πάρκο η Άιρα ήταν μια χαρά και τα υπόλοιπα επίσης. Αργότερα που ήρθε το boxer και η Άιρα για δικό της λόγο σκάλωσε μαζί του ενώ αυτό πραγματικά δεν δημιούργησε κανένα πρόβλημα είπα στην κοπέλα μου να κρατήσει την Άιρα και πήγα στην οικογένεια που το είχε και τους είπα απλά. Το σκυλί μου έχει θέμα, βγάζει επιθετικότητα στην μικρή σας ενώ αυτή δεν κάνει τίποτα ίσα ίσα έρχεται για παιχνίδι. Για να μην γίνει τίποτα που θέλετε να κάτσετε ώστε να πάρω την δικιά μου από την άλλη άκρη να τους δώσουμε χώρο. Και το θέμα λύθηκε.
Εντελώς καλοπροαίρετα, δεν θέλω καν να σχολιάσω την αντίφαση, αλλά μόνο την φράση σου οτι το θέμα λύθηκε. Το θέμα δεν λύθηκε, απλά το αποφύγατε. Όταν αποφεύγουμε ένα πρόβλημα, δεν λύνεται ως δια μαγείας. Μάλλον το αντίθετο θα έλεγα. Συνεπώς έχε το νου σου σε αυτή την συμπεριφορά της.
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
:)
ένα τόσο καλά ισορροπημένο σκύλο
Με προβληματικη συμπεριφορα συμφωνα με τον @Χριστόφορος_Καρ :)
Ένας επιθετικός σκύλος σε άλλα σκυλιά χωρίς λόγο ναι είναι προβληματική συμπεριφορά του σκύλου. Διαφωνείς;
:D
Χριστοφορε, χαλαρωσε και μην εισαι τοσο απολυτος. Ολοι μας μαθαινουμε συνεχεια απ τους σκυλους μας. Ειτε εχουμε 2.5 χρονια σκυλο, ειτε 15, ειτε 32.
 


Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
:)

Με προβληματικη συμπεριφορα συμφωνα με τον @Χριστόφορος_Καρ :)

:D
Χριστοφορε, χαλαρωσε και μην εισαι τοσο απολυτος. Ολοι μας μαθαινουμε συνεχεια απ τους σκυλους μας. Ειτε εχουμε 2.5 χρονια σκυλο, ειτε 15, ειτε 32.

Θα διαφωνήσω με τις ταπεινές μου γνώσεις, αλλά να στραβώσει με ένα σκύλο στους τόσους δεν είναι πρόβλημα όπως πχ σκύλοι που είναι μόνιμα δεμένοι και δεν κάνουν με κανέναν.



Εντελώς καλοπροαίρετα, δεν θέλω καν να σχολιάσω την αντίφαση, αλλά μόνο την φράση σου οτι το θέμα λύθηκε. Το θέμα δεν λύθηκε, απλά το αποφύγατε. Όταν αποφεύγουμε ένα πρόβλημα, δεν λύνεται ως δια μαγείας. Μάλλον το αντίθετο θα έλεγα. Συνεπώς έχε το νου σου σε αυτή την συμπεριφορά της.
Τα λες άριστα αλλά δεν εννοούσα το πρόβλημα των σκύλων αλλά των ανθρώπων που είμαστε εκεί ώστε να μπορέσουμε να συνεχίσουμε την βόλτα μας χωρίς μοιρολόι στο θέμα απρόοπτα στην βόλτα.
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Κι εγω επικροτούσα φουλ τα σκυλοπάρκα και πραγματικά αδυνατούσα να καταλάβω τους λόγους που δε θέλει κάποιος να πάει με το σκυλάκι του και να βρεί κι άλλα σκυλάκια κούτσι-κούτσι να παίξουμε αχ τι καλά! Οπότε Χριστόφορε ΚΑΙ εδω θα σου ξαναπώ το ίδιο..μη σου τύχει αλλά κι αν σου τύχει, εύχομαι ολόψυχα να μπορέσεις να ανταπεξέλθεις και εσυ και η μικρή. Αυτό το λέω επειδή είσαι απόλυτος. Ότι τα σκυλοπάρκα κάνουν για όλα τα σκυλιά που δεν φαίνεται να είναι επιθετικά και μιλάς ειρωνικά για όσους απλά κρατάμε έστω μια επιφύλαξη.
 
  • Like
Reactions: Haris Drazen


Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Κι εγω επικροτούσα φουλ τα σκυλοπάρκα και πραγματικά αδυνατούσα να καταλάβω τους λόγους που δε θέλει κάποιος να πάει με το σκυλάκι του και να βρεί κι άλλα σκυλάκια κούτσι-κούτσι να παίξουμε αχ τι καλά! Οπότε Χριστόφορε ΚΑΙ εδω θα σου ξαναπώ το ίδιο..μη σου τύχει αλλά κι αν σου τύχει, εύχομαι ολόψυχα να μπορέσεις να ανταπεξέλθεις και εσυ και η μικρή. Αυτό το λέω επειδή είσαι απόλυτος. Ότι τα σκυλοπάρκα κάνουν για όλα τα σκυλιά που δεν φαίνεται να είναι επιθετικά και μιλάς ειρωνικά για όσους απλά κρατάμε έστω μια επιφύλαξη.
Δεν μιλάω ειρωνικά ούτε έχω αναφέρει ποτέ ότι είσαι πάντα σίγουρος ότι δεν θα γίνει κάτι. Πάντα πρέπει να είσαι στην τσίτα να προλάβεις καταστάσεις.
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Τα λες άριστα αλλά δεν εννοούσα το πρόβλημα των σκύλων αλλά των ανθρώπων που είμαστε εκεί ώστε να μπορέσουμε να συνεχίσουμε την βόλτα μας χωρίς μοιρολόι στο θέμα απρόοπτα στην βόλτα.
Αυτο σε ενοχλει τοσο καιρο και γκρινιαζεις για οσους γκρινιαζουν; :)
Αυτο ειναι ενα θεμα να λεμε τον πονο μας. Κατι σαν group therapy. Το λεει και στον τιτλο 'απροοπτα'. Και μην μου πεις οτι εκει στην πετρουπολη δεν εχετε τρελους;
Οπως μια που με το που εμφανιζεται πια αδειαζει ο τοπος. Παλιοτερα αφηνε το σκυλο στο παρκο, πηγαινε γυμναστηριο και γυριζε να τον παρει. Δεν κανω πλακα.
 




Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Αυτο σε ενοχλει τοσο καιρο και γκρινιαζεις για οσους γκρινιαζουν; :)
Αυτο ειναι ενα θεμα να λεμε τον πονο μας. Κατι σαν group therapy. Το λεει και στον τιτλο 'απροοπτα'. Και μην μου πεις οτι εκει στην πετρουπολη δεν εχετε τρελους;
Οπως μια που με το που εμφανιζεται πια αδειαζει ο τοπος. Παλιοτερα αφηνε το σκυλο στο παρκο, πηγαινε γυμναστηριο και γυριζε να τον παρει. Δεν κανω πλακα.

Δεν ξέρω τι έχουν μια φορά πήγα και ευτυχώς όλα οκ.
 




Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
όπως πχ σκύλοι που είναι μόνιμα δεμένοι και δεν κάνουν με κανέναν.

Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι μπορει κ να μην ειναι ετσι ακριβως όπως τα νομίζεις τα πραγματα?
Οτι δλδ ολα ταλλα δεν κανουν με εκεινο που ειναι δεμενο,οποτε αναγκαστικα δενεται εκείνο για να ειστε ολοι εσεις χαλαρουιτα κ να την βλέπεται μάγκες ιδιοκτητες?
 


Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι μπορει κ να μην ειναι ετσι ακριβως όπως τα νομίζεις τα πραγματα?
Οτι δλδ ολα ταλλα δεν κανουν με εκεινο που ειναι δεμενο,οποτε αναγκαστικα δενεται εκείνο για να ειστε ολοι εσεις χαλαρουιτα κ να την βλέπεται μάγκες ιδιοκτητες?

Αλήθεια τώρα o_O

Αν πας σε πάρκο εσύ με τον δικό σου σκύλο και τον αφήσεις τι θα κάνει;
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Θα κοιταει σα χαζο γιατι δεν εχει ξαναβρεθει ποτε σε τετοια κατασταση...
παιζει κ να καθεται διπλα μου γιατι θα νομιζει οτι ειναι ακομη δεμενη...
Η Ηρα στην ζωη της (κοντευει τα 5) εχει συναναστραφει 3-4 σκυλια (εννοω να τα εχει δει πανω απο 1-2 φορες,αιντε κ ναχει ψιλοπαιξει μαζι τους)
Γιατι,οταν εγω βλεπω οτι οσα σκυλια,
μονο που αντιλαμβανονται την παρουσία της,
λυσσανε,
δεν ξερω πραγματικα τι φταιει,
η μυρωδια της?η σταση του σωματος της?ο τροπος που κοιταει?
πως να την αμολησω ελαφρα την καρδία?
Κ μπορει η ιδια να μην βγαλει ουτε κιχ αλλα αμα την προκαλεσουν,
ειπαμε δεν ειναι τοσο χαπατο,
θα αντιδρασει κ θα υπερασπιστει τον εαυτο της...
κ πολυ καλα δλδ θα κανει κιολας...
εκει αφηνω κ γω το λουρι κ ας γινει οτι γινει.
ΑΛΛΑ πριν απαυτο εγω θα την εχω στο λουρι,ωστε αμα καταληξουμε ποτε στα δικαστηρια να μπορω με απολυτη σιγουρια κ ηρεμια να πω "τι να σας πω κυρ δικαστα μου?εμεις καναμε αμεριμνες την βολτα μας,κ στα καλα καθουμενα μας επιτεθηκαν...τωρα οτι κατεληξαν στο κτηνιατρείο ή στο νεκροταφειο θα πρεπε πρωτος να τοχε σκεφτει ο ανευθυνος ιδιοκτητης που το ειχε λυτο,εμεις δεν φταιμε σε κατι να μας χαλανε την μερα κ την ηρεμια"
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.633
7.742
Θ"τι να σας πω κυρ δικαστα μου?εμεις καναμε αμεριμνες την βολτα μας,κ στα καλα καθουμενα μας επιτεθηκαν...τωρα οτι κατεληξαν στο κτηνιατρείο ή στο νεκροταφειο θα πρεπε πρωτος να τοχε σκεφτει ο ανευθυνος ιδιοκτητης που το ειχε λυτο,εμεις δεν φταιμε σε κατι να μας χαλανε την μερα κ την ηρεμια"
χαχαχαχαααα τρελαίνομαι που έχεις και το σενάριο έτοιμο!!!
 
  • Like
Reactions: elpinor


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Αμ πως?
Δε παει το Ηρουλινι ξεβρακωτο στ' αγγούρια ωρε!
Τι την εχει την μανα της?
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Δε ξέρω αν είμαι σχετική με τη συζήτηση, παραδέχομαι οτι βαρέθηκα να τα διαβάσω όλα. Σήμερα επισκεφτήακμε πρώτη φορά παρκο για σκύλους με το μικρό, ωστε να τον αφησω να τρέξει και μια φορά ελευθερος. Έκανα την ερευνα και είδα οτι το πάρκο στην Ηλιούπολη μαζευει ελάχιστα σκυλιά προς το μεσημέρι. Είχαμε 2 νεαρούς 5 και 9 μηνών. Εκει υπήρχαν μόνο 2 θηλυκά σκυλάκια και ένα γ.π. αρσενικό. Αυτο το καημένο λύσαξε με τα δικά μας και το κρατησε η ιδιοκτήτρια δεμένο.. Εμείς προτείναμε να πάμε αργότερα αλλα η κυρία επέμενε οτι έπαιξε αρκετα, να μπούμε και εμείς. Η αλήθεια δεν αισθάνθηκα ωραία που του χάλασα το παιχνίδι, αλλα εφόσον συννενοηθήκαμε μπήκα με το σκεπτικό οτι δε θα καταχραστώ και εγω το χώρο με το να κάτσω 3 ωρες με 2 τρελαμένα κουτάβια. Εν τω μεταξύ ο χώρος δεν είχε ούτε υποψία σκιάς, τα δικά μας καμία ορεξη να τρέξουν μες στον ήλιο, ξάπλωσαν κάτω απο μια γέφυρα για ίσκιο. Ο μικρός ψιλοψάρωσε με την ελεθερία για πρώτη φορά και γενικά ενω λυσσάει για σκυλιά έτρεχε μόνο μαζί μου. Ζαλιστήκαμε απο τον ήλιο, έμενε και το γ.π δεμένο χωρίς λόγο για να ξαπλώνουν τα δικά μας, τα μαζέψαμε και φύγαμε.
Σε πάρκο με περισσότερα σκυλιά άρα και λιγότερη δυνατότητα συννενόησης νομίζω δύσκολα θα τον πάω. :rolleyes: Ο φίλος που με συνόδευε με το σκύλο του έχει την αντίθετη άποψη, δε κάθομαι να του την αλλάξω, ο καθένας κάνει οτι νομίζει έτσι και αλλιώς. Σε πάρκο χωρίς σκιά δε θα ξαναπάω σίγουρα μεσημέρι πάντως :LOL:
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli and mareco


george_gs

Well-Known Member
24 Απριλίου 2014
517
506
38
Δε ξέρω αν είμαι σχετική με τη συζήτηση, παραδέχομαι οτι βαρέθηκα να τα διαβάσω όλα. Σήμερα επισκεφτήακμε πρώτη φορά παρκο για σκύλους με το μικρό, ωστε να τον αφησω να τρέξει και μια φορά ελευθερος. Έκανα την ερευνα και είδα οτι το πάρκο στην Ηλιούπολη μαζευει ελάχιστα σκυλιά προς το μεσημέρι. Είχαμε 2 νεαρούς 5 και 9 μηνών. Εκει υπήρχαν μόνο 2 θηλυκά σκυλάκια και ένα γ.π. αρσενικό. Αυτο το καημένο λύσαξε με τα δικά μας και το κρατησε η ιδιοκτήτρια δεμένο.. Εμείς προτείναμε να πάμε αργότερα αλλα η κυρία επέμενε οτι έπαιξε αρκετα, να μπούμε και εμείς. Η αλήθεια δεν αισθάνθηκα ωραία που του χάλασα το παιχνίδι, αλλα εφόσον συννενοηθήκαμε μπήκα με το σκεπτικό οτι δε θα καταχραστώ και εγω το χώρο με το να κάτσω 3 ωρες με 2 τρελαμένα κουτάβια. Εν τω μεταξύ ο χώρος δεν είχε ούτε υποψία σκιάς, τα δικά μας καμία ορεξη να τρέξουν μες στον ήλιο, ξάπλωσαν κάτω απο μια γέφυρα για ίσκιο. Ο μικρός ψιλοψάρωσε με την ελεθερία για πρώτη φορά και γενικά ενω λυσσάει για σκυλιά έτρεχε μόνο μαζί μου. Ζαλιστήκαμε απο τον ήλιο, έμενε και το γ.π δεμένο χωρίς λόγο για να ξαπλώνουν τα δικά μας, τα μαζέψαμε και φύγαμε.
Σε πάρκο με περισσότερα σκυλιά άρα και λιγότερη δυνατότητα συννενόησης νομίζω δύσκολα θα τον πάω. :rolleyes: Ο φίλος που με συνόδευε με το σκύλο του έχει την αντίθετη άποψη, δε κάθομαι να του την αλλάξω, ο καθένας κάνει οτι νομίζει έτσι και αλλιώς. Σε πάρκο χωρίς σκιά δε θα ξαναπάω σίγουρα μεσημέρι πάντως :LOL:
αφου εισαι την περιοχης, μπορειτε να κανετε τις βολτουλες σας στον Υμηττο και ασε τα σκυλοπαρκα για αλλους.:p
 




george_gs

Well-Known Member
24 Απριλίου 2014
517
506
38
Ερχεται καλοκαίρι, θα το ρίξω στις παραλίες.... :love:
εκει κ αν γινεται χαμος...απο τους διποδους ομως οχι απο τους τετραποδους.
 


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Δε ξέρω αν είμαι σχετική με τη συζήτηση, παραδέχομαι οτι βαρέθηκα να τα διαβάσω όλα. Σήμερα επισκεφτήακμε πρώτη φορά παρκο για σκύλους με το μικρό, ωστε να τον αφησω να τρέξει και μια φορά ελευθερος. Έκανα την ερευνα και είδα οτι το πάρκο στην Ηλιούπολη μαζευει ελάχιστα σκυλιά προς το μεσημέρι. Είχαμε 2 νεαρούς 5 και 9 μηνών. Εκει υπήρχαν μόνο 2 θηλυκά σκυλάκια και ένα γ.π. αρσενικό. Αυτο το καημένο λύσαξε με τα δικά μας και το κρατησε η ιδιοκτήτρια δεμένο.. Εμείς προτείναμε να πάμε αργότερα αλλα η κυρία επέμενε οτι έπαιξε αρκετα, να μπούμε και εμείς. Η αλήθεια δεν αισθάνθηκα ωραία που του χάλασα το παιχνίδι, αλλα εφόσον συννενοηθήκαμε μπήκα με το σκεπτικό οτι δε θα καταχραστώ και εγω το χώρο με το να κάτσω 3 ωρες με 2 τρελαμένα κουτάβια. Εν τω μεταξύ ο χώρος δεν είχε ούτε υποψία σκιάς, τα δικά μας καμία ορεξη να τρέξουν μες στον ήλιο, ξάπλωσαν κάτω απο μια γέφυρα για ίσκιο. Ο μικρός ψιλοψάρωσε με την ελεθερία για πρώτη φορά και γενικά ενω λυσσάει για σκυλιά έτρεχε μόνο μαζί μου. Ζαλιστήκαμε απο τον ήλιο, έμενε και το γ.π δεμένο χωρίς λόγο για να ξαπλώνουν τα δικά μας, τα μαζέψαμε και φύγαμε.
Σε πάρκο με περισσότερα σκυλιά άρα και λιγότερη δυνατότητα συννενόησης νομίζω δύσκολα θα τον πάω. :rolleyes: Ο φίλος που με συνόδευε με το σκύλο του έχει την αντίθετη άποψη, δε κάθομαι να του την αλλάξω, ο καθένας κάνει οτι νομίζει έτσι και αλλιώς. Σε πάρκο χωρίς σκιά δε θα ξαναπάω σίγουρα μεσημέρι πάντως :LOL:
Αχ, βρε μέδουσα έχει και στο φόρουμ θέμα "σκυλοπαρκο ηλιουπολης", εγώ το χω αναρτήσει και είχα βάλει και φώτο. Γενικά το πάρκο το μεσημέρι λόγο έλλειψης σκιάστρου μαζεύει ελάχιστο κόσμο. Αν πας απόγευμα έχει μίνιμουμ 7-8 σκυλιά και μάλιστα οι ιδιοκτήτες πάνε με βάρδιες αφού κάποια σκυλιά δεν χονευονται με κάποια άλλα. Αν πας βραδάκι 9.00 - 9.30 έχει και μια παρέα ιδιοκτητών με πιτμπουλ οι οποίοι ξέρουν ότι έχουν ευεξαπτα σκυλιά και πάνε αργά για να μην έχουνε σκυλοκαβγαδες. Μπορείς να πας και στο πάρκο Καισαριανής, πίσω από το γήπεδο της νηαρ ηστ, που είναι μεγάλο με πολλούς χώρους και αλάνες και κάπου έχει και ένα χώρο για σκυλιά, έχω καιρό να πάω και δεν θυμάμαι λεπτομέρειες. Πάντως ο Υμηττός (βουνο) είναι πολύ ωραία βόλτα.
 
  • Like
Reactions: medusa


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3