Παιχνιδια!!!


elemaraki

Well-Known Member
3 Αυγούστου 2012
634
1
Επισης οταν καταλαβω οτι εχει ενα παιχνιδι και το εχει βαρεθει το παιρνω και αρχιζω και τρεχω, της το πεταω, το φερνει αλλα δεν το δινει και οταν ακουσει τη φραση 'παρτης το' αρχιζει και τρεχει πανω κατω με το παιχνιδι και δεν το δινει με τιποτα!
Επισης, της πεταω μπουκαλια, παει τα φερνει και απασχολειται ως προς το να ξεβιδωνει τα μπουκαλια απο τα καπακια!
Και τα συνηθισμενα μπαλακι, και φρισπυ!
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Επισης οταν καταλαβω οτι εχει ενα παιχνιδι και το εχει βαρεθει το παιρνω και αρχιζω και τρεχω, της το πεταω, το φερνει αλλα δεν το δινει και οταν ακουσει τη φραση 'παρτης το' αρχιζει και τρεχει πανω κατω με το παιχνιδι και δεν το δινει με τιποτα!
Επισης, της πεταω μπουκαλια, παει τα φερνει και απασχολειται ως προς το να ξεβιδωνει τα μπουκαλια απο τα καπακια!
Και τα συνηθισμενα μπαλακι, και φρισπυ!
,,,,,,,,
πρωτοτυπο,,, ξεβιδωνει τα μπουκαλια απο τα καπακια,,, ενω τα αλλα ξεβιδωνουν τα καπακια απο τα μπουκαλια ==))
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
,,,,,,,,
πρωτοτυπο,,, ξεβιδωνει τα μπουκαλια απο τα καπακια,,, ενω τα αλλα ξεβιδωνουν τα καπακια απο τα μπουκαλια ==))
χαχαχα! εμενα εσπασε δοντι με το να ξεβιδωνει μπουκαλια απο καπακια, οποτε να το προσεχετε.
 




elemaraki

Well-Known Member
3 Αυγούστου 2012
634
1
Eλα ρε παιδιααα ενα λαθος εκανα!
Το αγαπημενο της ειναι το γνωστο σε ολους ροζ γουρουνακι του τζαμπο!
 


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
Eλα ρε παιδιααα ενα λαθος εκανα!
Το αγαπημενο της ειναι το γνωστο σε ολους ροζ γουρουνακι του τζαμπο!
το μισω :mad: το πατάω τα βράδια καταλάθος...
 




afg

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2013
570
27
Το δικο μου το κοπροσκυλο εχει αρχισει να κομματιαζει και να τρωει τα παιχνιδια. Τι γουρουνακι απο το τζαμπο δεν εχει πλεον αυτια. Τα εφαγε και τα εβγαλε απο την γνωστη οδο.
Γιαυτο σιγα σιγα τα παιχνιδια του θα γινουν οι πετρες μαλλον.
 


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Το αγαπημενο παιχνιδι των περισσοτερων σκυλων ειναι να κυνηγανε ενα μπαλακι.... και καποιες ρατσες λιγο πιο ανταγωνιστικες......προτιμουν το παιχνιδι με σχοινι(την λεγομενη διελκυστιδα) τωρα εγω εχω να σου προτεινω το εξης......απλωνεις στο πατωμα 4-5 treats και κκαθε ενα που τρωει...κανεις κλικ με ενα κλικερ....μετα βαζεις τον πολυαγαπημενο σου φιλο σε θεση "κατσε-μεινε" και κρυβεις ενα ακομα treat...στο δωματιο που ειστε παρεα και σε ενα η δυο ακομα δωματια του σπιτιου.....μετα του δινεις το ελευθερο να ξεκινησει να ψαχνει....! Προσοχη με τα treats...γιατι παχαινουν ευκολα τα σκυλια...ειναι παιχνιδι για μια-δυο φορες την εβδομαδα! Επισεις αν εχεις λεφτα για ενα καλο παιχνιδι...θα σου προτεινα το μπαλακι της κονγκ που εχει τρυπα μεσα και χωραει μπισκοτα....το γεμιζεις με μπισκοτα...τοσα ωστε να μπορουν να πεσουν...μην το γεμισεις τελειως...και αστο στο σκυλο σου....δες ποση ωρα θα ασχολειται μεχρι να παρει το μπισκοτο...πραγματικα μπορει να ναι και ωρα ολοκληρη!!!!!Και μολις καταλαβει οτι αρκει να το τσουλαει ωστε να πεφτει το μπισκοτο και οχι να το δαγκωνει....εκει....εχεις πλεον το ζητουμενο.....να απασχολειται με κατι και παραληλα να οξυνει την αντιληψη του!!!!
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Eλα ρε παιδιααα ενα λαθος εκανα!
Το αγαπημενο της ειναι το γνωστο σε ολους ροζ γουρουνακι του τζαμπο!
Τελευταία το γουρούνι δεν αισθάνεται καλά. Ο ήχος που κάνει φέρνει πιο πολύ σε πάπια.
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Το αγαπημενο παιχνιδι των περισσοτερων σκυλων ειναι να κυνηγανε ενα μπαλακι....
Και η δικιά μου κυνηγούσε μπάλες όταν ήταν κουτάβι, τώρα πια τις σνομπάρει. Αλλά τρελλαίνεται όταν τις πετάω μικρές πέτρες. Πάντα πρέπει να έχω 2 επειδή δεν μου τις δίνει. Επίσης της αρέσει πολύ να παίζει με μπαλόνι. Μπορεί να το κρατάει στον αέρα με τις ώρες :)
Θέλω να στήσω στον κήπο μου μερικά εμπόδια agility γιατί βλέπω ότι πολύ της αρέσουν τα πηδήματα. Μήπως ξέρετε που μπορώ να τα αγοράσω στην Ελλάδα?
 


Stratos_Lily

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2012
59
0
αυτό με το agility το χα σκεφτεί κι εγώ παλιότερα,αλλά έψαχνα στίβους...δεν ειχα σκεφτεί ότι μπορώ να φιάξω το δικό μου μικρό στίβο στον κήπο!μου έδωσες πολύ καλή ιδέα και τροφή για σκέψη!όσο για τα εμπόδια δε νομίζω ότι πωλούνται έτοιμα,απ' ότι είχα διαβάσει εδώ παλιότερα μια ομάδα που ασχολούταν σοβαρά τα χανε φιάξει μόνοι τους με τη βοήθεια κάποιων μαστόρων...δεν είναι και τίποτα εδώ που τα λέμε...χωρίς προδιαγραφές βέβαια...έτσι πρόχειρα...
 




ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
εγω τωρα λεω παρω κουνελι και αμολαω ελευθερο αυλη κυνηγαει μελα και ζηνα --))
 




betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
όταν ο σκύλος είναι πιο έξυπνος από το αφεντικό!

Σήμερα παίζαμε με το frisbee στο πάρκο, του το πετάω, έχει φύγει και όταν πλησιάζει του φωνάζω 'πιάστο!'. Και ενώ ήταν έτοιμος να το αρπάξει, σταματάει και μένει ακίνητος...
:confused::confused:
Το παίρνω, το πετάω και ξανά το ίδιο. Και εκεί κατάλαβα ότι ο υπέροχος σκύλος μου άκουγε 'άστο' όταν του έλεγα 'πιάστο'!
Η αλήθεια είναι ότι τα έχω κάνει αχταρμά με τις εντολές. Απορώ πως ακούει οτιδήποτε.

Δεν ταιριάζει απόλυτα αλλά δεν ήξερα που να το γράψω..
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Σήμερα παίζαμε με το frisbee στο πάρκο, του το πετάω, έχει φύγει και όταν πλησιάζει του φωνάζω 'πιάστο!'. Και ενώ ήταν έτοιμος να το αρπάξει, σταματάει και μένει ακίνητος...
:confused::confused:
Το παίρνω, το πετάω και ξανά το ίδιο. Και εκεί κατάλαβα ότι ο υπέροχος σκύλος μου άκουγε 'άστο' όταν του έλεγα 'πιάστο'!
Η αλήθεια είναι ότι τα έχω κάνει αχταρμά με τις εντολές. Απορώ πως ακούει οτιδήποτε.

Δεν ταιριάζει απόλυτα αλλά δεν ήξερα που να το γράψω..
Εχεις ομως την ανεση να πεις οτι εμαθε πολύ καλά το άστο. Το πιάστο τώρα κανε το φέρ'το ή catch. Οποτε να μην κανει ηχητικους συνειρμούς και αλλο να λες, αλλο να ακουει!
 


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
εγω τωρα λεω παρω κουνελι και αμολαω ελευθερο αυλη κυνηγαει μελα και ζηνα --))
φερόζα μου είσαι άρρωστος ή κακόκεφος;;;; γιατί --)) και όχι ==));;;;
(sorry για το off)
 


Vanessa99

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2017
250
282
Αρχισα να βλεπω τα βιντεο του καναλιου και επεσα πανω σε αυτο. Ενδιαφερον φανηκε
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3