Παράλυση πίσω αριστερού ποδιού και χεριού (Το σέρνει)


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Καλησπέρα.

Μαγνητική έχει γίνει τελικά; Καταλαβαίνω ότι είναι μεγάλο το κόστος αλλά ίσως να βρεθεί το πρόβλημα από εκεί. Καλό θα ήταν επίσης να καταλήξεις σε έναν κτηνίατρο που εμπιστεύεσαι και να σε παρακολουθεί γιατί από τις πολλές απόψεις στο τέλος θα τρελαθείς. Θύμισε μου σε ποιά περιοχή είσαι; Μήπως αν δεις και αποδείς μιλήσεις με το ΑΠΘ; Υπάρχει δυνατότητα;
 
  • Like
Reactions: mareco


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Διάλεξε έναν γιατρό και κάνε την μαγνητική. Δύο βδομάδες είναι έτσι.
Πήγαινε σε έναν σοβαρό γιατρό και κάνε ότι εξετάσουμε ζητήσει. Μετά από τόσες επισκέψεις θα έχεις δώσει χρήματα εις διπλού μιας μαγνητικης.
Αθήνα είσαι;
 
  • Like
Reactions: mareco


Καρλα

Member
14 Σεπτεμβρίου 2021
13
0
39
Καλησπέρα ! Την Τετάρτη πήγαμε σε έναν άλλο κτηνίατρο που κάναμε εξετάσεις για ερχειλια,καλαζαρ και ξωπλασμα….όλα βγήκαν αρνητικά !!!!! Μας έκανε μια ένεση κορτιζόνης μακράς διαρκείας (που θα κάνει 1 κάθε μήνα για 3 μηνες) και μας έδωσε και Dalacin 1 πρωι 1 βράδυ …έχουν περάσει 3 μέρες και αντικειμενικά δεν βλέπω κάποια μικρή εξελιξη ίσως είναι νωρίς φαντάζομαι …!
 


Καρλα

Member
14 Σεπτεμβρίου 2021
13
0
39
Μετά από επικοινωνία μου πριν από λίγο με τον κτηνίατρο που του ανεφερα ότι δεν βλέπω κάποια βελτίωση αλλά βλέπω να επεκτείνεται η παράλυση και στην δεξιά πλευρά μου είπε ότι πρέπει να κάνω μαγνητική ή αξονική !!!!!
το ερώτημα μου είναι το εξής: επειδή οικονομικά δεν έχω πλέον την δυνατότητανα κάνω την αξονική ή μαγνητική υπάρχουν κάποιες φιλοζωικές που θα μπορούσαν να με βοηθήσουν ;
 






Καρλα

Member
14 Σεπτεμβρίου 2021
13
0
39
Αποτέλεσμα μαγνητικής !
1 medrol 16mg κάθε μέρα
1/2 marfloxin την ημέρα
Αυτή είναι η θεραπεία που μου συνέστησε ο Κτηνιατρος μ….έχουν περάσει 6 μέρες και ακόμα δεν βλέπω κάτι θετικό…ίσα ίσα βλέπω το σκυλί μου να χειροτερεύει :-/
 

Attachments

  • Sad
Reactions: Amaliaz


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.120
4.787
Ευχομαι περαστικα....
Νevrobion παιρνει ακόμα? Νομίζω θα έπρεπε αφού φαίνεται να επηρεάζονται οι ρίζες των νεύρων. Για ρώτα τον κτηνίατρο.
Αυτά τα θέματα που αναφέρονται στη μαγνητική θέλουν πολυ χρονο. Τα αποτελέσματα της κορτιζόνης θα φανούν σε 10 ημέρες και... υπομονη.
Υπάρχει δυνατότητα για πηγαίνετε για υδροθεραπεία? Νομίζω θα βοηθούσε πολύ.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.603
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3