Παραπονα για τα κακα σκυλου


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
εμενα πολλες φορες τα σκατουλακια ουτε στο χερι μου δεν χωρανε :(
 




Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
τωρα με τη τελευταια τροφη ευτυχως οχι..κανει παρα πολυ λιγα..παλια γινοταν παρτυ!!

αλλα γενικα..ειμαι και μικροκαμωμενη, δεν εχω το τεραστιο χερι :p
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
xaxaxaxa - σε νιώθω, οκ, και εμένα η μικρή που είναι λεπτεπίλεπτη όπως ξέρεις, μερικές φορές μ' εντυπωσιάζει!!! (μιας και μιλάμε για κακάκια σε αυτό το thread, να ενημέρωσω ότι το καημένο το παιδί μου σήμερα το πρωί το ΚΟΥΤΣΟΥΛΗΣΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!! quelle horreur!!!
 


Anesidora

Well-Known Member
21 Ιουλίου 2012
504
5
Aχαχαχαχαα! Το "αρωματικές" μου άρεσε! Να κάνει καλή εντύπωση η σκατοσακούλα σου λέει!

Η άλλη αλήθεια είναι πάντως ότι φαίνεσαι "κάπως" όταν κυκλοφορείς με τη γεμάτη διάφανη σκατοσακούλα μέχρι τον επόμενο σκουπιδοτενεκέ. Θα πρεπε να βγάζουν και χρωματιστές σακούλες για σάντουιτς ... :rolleyes:
Για αυτό πάρε κι εσύ αυτές τις αρωματικές που βγαίνουν σε ωραιότατα χρωματάκια! Ροζ το κεράσι, πράσινο το μήλο, μωβ η λεβάντα.... :D
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Γιατί δυσκολεύετε τη ζωή σας ήθελα να ΄ξερα...

Έτσι είμαστε και κύριοι και έχουμε και τα χέρια μας ελεύθερα για παν ενδεχόμενο. Δεν χρειάζεται να κουβαλάμε το ματσούκι το ρολό.
Mα δεν είπε κανείς ότι το ρολό το κρατάμε στα χέρια..Μπανάνα εννοείται σε σκυλοβόλτες, τουλάχιστον και για μένα.
Και σακουλάκια χρησιμοποιώ τα κλασσικά σκυλίσια σκατοσακουλάκια , προτιμώ δε τα ροζ πράσινα μπλε (καραβάκια στο αγαίο .. :p ) που κόβονται πανεύκολα χωρίς ύπουλες τρυπούλες ...
 
Last edited:




russellKind

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2010
948
4
Ο δικος μου πιο παλια επαιρνε την γνωστη σταση και τα εκανε.εδω και αρκετους μηνες τα κανει την στιγμη που εχει σηκωμενο το ποδι και κατουραει και στην συνεχεια το κατεβαζει αργα,καθεται κανονικα και συνεχιζειΑυτο οχι παντα.Δεν θυμαμαι να το εκανε παλια.Παντως τα καταφερνει και συνηθως δεν λερωνεται.Οταν δυσκολευεται να κρατηθει τα κανει με την 1 χωρις να σηκωνει ποδι.Αυτο με το ποδι γιατι το κανει,απο την επιθυμια του να μαρκαρει η μπορει να ειναι κατι παθολογικο?Τον Ιανουαριο επαθε φλεγμονη στους περιπρωκτικους αδενες και σκεφτηκα μηπως εχει καποια ενοχληση και το κανει αυτο.Παντως δεν εχει ξαναεμφανισει συμτωματα με τους αδενες απο τοτε.
 


eyaki1983

Active Member
24 Ιουνίου 2013
27
0
Καλησπ'ερα, βλέπω οτί το θέμα τουαλέτα σκύλου απασχολεί πολύ κόσμο τελικά. Με αφορμή ένα συμβαν που είχα εχθες θα ήθελα την γνώμη σας.Είχα βγάλει εχθές το σκυλί έξω και επειδή δεν θέλω να κατουράει στα πεζοδρόμια, το πάω σε ενα εγκαταλελημένο χώρο με χωμα και χόρτα, ο όποιος είναι ουτως η άλλως γεμάτος σκουπίδια. Εκανε λοιπόν τα κακά της, τα μάζεψα ωραια ωραια, και την ωρα που έκανε τσίσα, βγαίνει μια κυρία και μου βάζει τις φωνές γτ το σκυλί κατουράει εκεί. Προσπάθησα να την αγνοήσω στην αρχή αλλά αυτη συνέχιζε. Ε ανοιξα κι εγώ το στομα μου και αρχισα. Να διευκρινίσω πως ο χώρος δεν της ανήκει και απέχει τουλάχιστον 3 μέτρα από το σπ'ιτι της. Απλά επειδή μου έχει τυχει και άλλες φορές, θα ήθελα να ξερω τι κάνω συνεχίζω αδιάφορη ή πέρνω το σκύλο μου και φεύγω?? Υπάρχει νόμος που να με καλύπτει ή εχει δίκιο η κυρία.??
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Εγω αν μου πει το οτιδηποτε καποιος θα γυρισω να του πω οτι αν θελει να φωναξει την αστυνομια! Σακουλες εχω παντα μαζι μου, τσιπ εχει, δεν μπορει να μου πει κανενας τιποτα! Επισης αν ο χωρος οντως δεν ειναι δικος της παλι νομιζω δεν μπορει να σου πει κατι!
 


wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
Καλησπ'ερα, βλέπω οτί το θέμα τουαλέτα σκύλου απασχολεί πολύ κόσμο τελικά. Με αφορμή ένα συμβαν που είχα εχθες θα ήθελα την γνώμη σας.Είχα βγάλει εχθές το σκυλί έξω και επειδή δεν θέλω να κατουράει στα πεζοδρόμια, το πάω σε ενα εγκαταλελημένο χώρο με χωμα και χόρτα, ο όποιος είναι ουτως η άλλως γεμάτος σκουπίδια. Εκανε λοιπόν τα κακά της, τα μάζεψα ωραια ωραια, και την ωρα που έκανε τσίσα, βγαίνει μια κυρία και μου βάζει τις φωνές γτ το σκυλί κατουράει εκεί. Προσπάθησα να την αγνοήσω στην αρχή αλλά αυτη συνέχιζε. Ε ανοιξα κι εγώ το στομα μου και αρχισα. Να διευκρινίσω πως ο χώρος δεν της ανήκει και απέχει τουλάχιστον 3 μέτρα από το σπ'ιτι της. Απλά επειδή μου έχει τυχει και άλλες φορές, θα ήθελα να ξερω τι κάνω συνεχίζω αδιάφορη ή πέρνω το σκύλο μου και φεύγω?? Υπάρχει νόμος που να με καλύπτει ή εχει δίκιο η κυρία.??
αφου μαζευεις τις ακαθαρσιες του δεν μπορει να σου πει απολυτως τιποτα!πραγματικα τι προβλημα εχουν ολοι αυτοι που βριζουν και φωναζουν χωρις λογο? ελεος
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Εγώ παλι που μένω έχοντας παντού χωράφια το τελευταίο καιρό έχω διαπιστώσει πολλές σκατούλες κ με ενοχλόυν πολύ!Γεμισε ο τόπος και το κακό είναι ότι τα αφήνουν κάνουν την βόλτας τους και γυρνάνε μετά σπίτι μόνα τους!
Και εμένα πολλοί με κοιτάνε σαν εξωγηνιο που τα μαζεύω!
Εμένα παίρνει η πεθερά μου μαύρες σακούλες μικρού κάδου με το κιλό νομίζω?Δουλευε σε συνεργείο καθαρισμού και πάει εκεί που αγόραζαν!Είναι σούπερ και μαύρες...αν τελειώνουν έχω τις αρωματικές!
 


Megane

Well-Known Member
25 Απριλίου 2013
132
3
Ειναι ενοχλητικο οντως..Σημασια εχει ομως που εισαι εσυ σωστος!
 


manin

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
449
250
Εγώ παλι που μένω έχοντας παντού χωράφια το τελευταίο καιρό έχω διαπιστώσει πολλές σκατούλες κ με ενοχλόυν πολύ!Γεμισε ο τόπος και το κακό είναι ότι τα αφήνουν κάνουν την βόλτας τους και γυρνάνε μετά σπίτι μόνα τους!
Και εμένα πολλοί με κοιτάνε σαν εξωγηνιο που τα μαζεύω!
Εμένα παίρνει η πεθερά μου μαύρες σακούλες μικρού κάδου με το κιλό νομίζω?Δουλευε σε συνεργείο καθαρισμού και πάει εκεί που αγόραζαν!Είναι σούπερ και μαύρες...αν τελειώνουν έχω τις αρωματικές!
Πες μας που είναι αυτό...
 


Gherudos

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2011
423
0
Ηράκλειο
Παιδιά χθες την είπαν στη γυναίκα μου επειδη μάζεψε τα κακά του Hachi μας με σακούλα και στη συνέχεια την πέταξε στον κάδο απορριμμάτων. Αν δεν τα μαζέψεις στη λένε αν τα μαζέψεις πάλι στη λένε, wtf?
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Παιδιά χθες την είπαν στη γυναίκα μου επειδη μάζεψε τα κακά του Hachi μας με σακούλα και στη συνέχεια την πέταξε στον κάδο απορριμμάτων. Αν δεν τα μαζέψεις στη λένε αν τα μαζέψεις πάλι στη λένε, wtf?
Ελπίζω να έκανε μεγάλη φασαρία.... Που σιχαίνονται την σακουλίτσα με τα κακά του σκύλου οι βρωμιάρηδες που πετάνε στους δρόμους τα πάντα..
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Της είπε επι λέξη "που είναι το σπίτι σας να σας τ αφήνω έξω απο την πόρτα σας", αχαχαχαχ...
Α μπράβο, γιατί θεωρώ όχι απλά θρασύτατο αλλά ότι ξεπερνάει κάθε όριο η παρατήρηση ότι το σακουλάκι με τα κακά είναι πιο βρώμικο από τα υπόλοιπα σκουπίδια. Είναι τόσο γελοίο που ξεπερνάει κάθε όριο.
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
Τι μπορούμε να κάνουμε άραγε, εάν διαπιστώνουμε πως κάποιος κάνει την ανάγκη του δημόσια? Εχθές έπεσα πάνω σε έναν τύπο, που κουβαλούσε αγγαλιά την κορούλα του, μέσα σε μια άδεια παιδική χαρά, και την έβαλε να κάνει το χοντρό της πίσω από κάτι θάμνους. Φυσικά δεν είχε σακουλάκι για να μαζέψει.

Ο ίδιος τύπος, εάν έβλεπε κάποιον σκύλο να κάνει την ανάγκη του, πόσο μάλλον εάν την έκανε μέσα σε μια παιδική χαρά, θα χιτλέριαζε.

Για τους σκύλους υπάρχει πρόστιμο. Για τους ανθρώπους τι ισχύει???

Σε κάθε περίπτωση, όταν κάποιοι θα ανακαλύψουν το δωράκι που άφησε ο τύπος, θα βρίζουν τα σκυλιά κι όχι τους ανθρώπους...