Παρκα σκυλων για βολτα


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Ηρακλειαρα ρε!
Ωραια πραγματα, αρκει να μην το καταντησουν παρκο κυνομαχιων...
 


Tiny_lin

Well-Known Member
13 Φεβρουαρίου 2018
166
325
35
Αθήνα
www.instagram.com
Ηρακλειαρα ρε!
Ωραια πραγματα, αρκει να μην το καταντησουν παρκο κυνομαχιων...
Άμα φέρετε τίποτα πιτ-δολοφόνους ή τίποτα πιτ-μπαντόγκ σαν του @vasilis_mike δεν ξέρω πόσο θα μείνουν ήρεμα τα πράγματα!!:sneaky::p
 


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Άμα φέρετε τίποτα πιτ-δολοφόνους ή τίποτα πιτ-μπαντόγκ σαν του @vasilis_mike δεν ξέρω πόσο θα μείνουν ήρεμα τα πράγματα!!:sneaky::p
Εγω παντως πλεον εχω γινει αρκουδιαρης, οχι οτι θα ξεπερασω ποτε την πιτμπουλολαγνεια:ROFLMAO:
Στο Ηρακλειο 3 στα 5 σκυλια ειναι πιτ πλεον αν δεν κανω λαθος..
 




Tiny_lin

Well-Known Member
13 Φεβρουαρίου 2018
166
325
35
Αθήνα
www.instagram.com
Η αλήθεια είναι ότι έχουν μαζευτεί πολλά, σε κάθε βόλτα θα συναντήσουμε στάνταρ κι από 1-2 πιτοειδή. Το καλό είναι ότι δεν έχουμε πετύχει προς το παρόν κανέναν από τους κλασικούς που τα θέλουν για αγριάδα-φύλαξη-μόστρα κλπ
 






medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.235
7.776
Εγω παντως πλεον εχω γινει αρκουδιαρης, οχι οτι θα ξεπερασω ποτε την πιτμπουλολαγνεια:ROFLMAO:
Στο Ηρακλειο 3 στα 5 σκυλια ειναι πιτ πλεον αν δεν κανω λαθος..
αρκουδιαρης αλλα μια φωτο του αρκουδου δεν εχουμε δει :whistle:
 
  • Like
Reactions: Hammer and Eroe




ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Εχει παει κανεις;
Αν είσαι κοντά και σε βολεύει θα έλεγα να πας τώρα που άνοιξε. Η εμπειρία μου λέει πως η νοοτροπία σ΄αυτούς τους χώρους δυστυχώς διαμορφώνεται ανάλογα με τους υπόλοιπους θαμώνες. Αν επικρατήσουν οι πίνω τον καφέ και δεν με νοιάζει τίποτα χάθηκε το παιχνίδι. Κάποιος πάει τον σκύλο του σε πάρκο του Αλίμου τον αφήνει και γυρίζει μετά από μία ώρα....

* Από όσα πάρκα έχω πάει μόνο σε ένα είχαν την έξυπνη ιδέα να βάλουν διπλές πόρτες, ανοίγεις την εξωτερική και μπαίνεις σε προθάλαμο, κλείνεις και μετά ανοίγεις την άλλη να μπεις στο πάρκο. Μ' αυτό τον τρόπο δεν "κινδυνεύει" να βγει κάποιος σκύλος απο αυτούς που είναι μέσα.
 
  • Like
Reactions: betty coltrane


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Αν είσαι κοντά και σε βολεύει θα έλεγα να πας τώρα που άνοιξε. Η εμπειρία μου λέει πως η νοοτροπία σ΄αυτούς τους χώρους δυστυχώς διαμορφώνεται ανάλογα με τους υπόλοιπους θαμώνες. Αν επικρατήσουν οι πίνω τον καφέ και δεν με νοιάζει τίποτα χάθηκε το παιχνίδι. Κάποιος πάει τον σκύλο του σε πάρκο του Αλίμου τον αφήνει και γυρίζει μετά από μία ώρα....

* Από όσα πάρκα έχω πάει μόνο σε ένα είχαν την έξυπνη ιδέα να βάλουν διπλές πόρτες, ανοίγεις την εξωτερική και μπαίνεις σε προθάλαμο, κλείνεις και μετά ανοίγεις την άλλη να μπεις στο πάρκο. Μ' αυτό τον τρόπο δεν "κινδυνεύει" να βγει κάποιος σκύλος απο αυτούς που είναι μέσα.
Πηγα εγω :)20180610_131013.jpg 20180610_130919.jpg 20180610_130845.jpg
Ειναι μικρουλι πολυ. Δεν μειναμε γιατι γυριζαμε απο μεγαλη βολτα και ηταν μεσα στη μεγαλη νταλα (δεν τον επεισα με τιποτα να ανεβει πανω, μονο στη σκια κρυβοταν :p)
Αν το πετυχεις αδειο ειναι, ειναι ο,τι πρεπει για σκυλο που παιζει με παιχνιδι.
 

Attachments



mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Αυτές οι...τρεις "τρύπες" που βλέπω στην σειρά να χάσκουν πάντως, είναι επικίνδυνες. Classic! :cautious:
Ενας σκύλος από μόνος του, πιστεύω δεν θα δοκίμαζε ποτέ, αλλά δυστυχώς είναι πολλοί οι ιδιοκτήτες, που θα το θεωρήσουν σούπερ μαγκιά, να "μάθουν" τον σκύλο τους, να πηδάει από εκεί. Εύχομαι, να τους κόψει λίγο παραπάνω :(
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.235
7.776
Ειναι πολυ πολυ μικρο ή μου φαίνεται? :LOL:
Ειναι μια θετικη κινηση ομως.... Σιγα σιγα εξαπλωνονται.

Η αληθεια ειναι οτι σε ολα βλεπεις κακοτεχνιες....πορτες μονές που βγαζουν στο δρομο, επικινδυνες κατασκευες, τρυπες, παγκακια διπλα στη περιφραξη κτλ
 
Last edited:


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Ξερουν τι κανουν, ολα αυτα, τρυπες στην περιφραξη, μονες πορτες που βγαινουν κατευθειαν στην αττικη οδο, επικινδυνες σιδεροκατασκευες κτλ.. ειναι για το σασπενς, πας και δεν ξερεις πως θα εξελιχθει το πραγμα...
Αλλιως θα πηγαινες και στο δεκαλεπτο θα σε επιανε μια νταγκλα...μια μουργελα...και ο σκυλος θα βαριοταν...

Ο χωρος ειναι μικρος για να μπορει να χρησιμοποιηθει και ως "πιτ" στο τσακιρ κεφι και τα παγκακια ακριβως απ εξω ειναι για τους θεατες, ειναι καλα μελετημενο:cool:
 
  • Like
Reactions: medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.235
7.776
Μιας και ξεθάψαμε το θεμα, στο Dogs island resort στο Ελληνικο (το ιδιωτικο παρκο) πήγε κανένας τελικά να μας πει εντυπωσεις?
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.235
7.776
Ολα τα ωραια πραγματακια ειναι στα βορεια δυστυχως!
Λογικο βεβαια, στα νοτια δεν υπαρχουν και πολλοι αδομητοι χωροι.
 
  • Like
Reactions: mareco


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Ετσι είναι δυστυχώς, αλλά αν πρέπει έτσι κι αλλιώς, να μπεις σε αμάξι για να πας, τι νότια, τι βόρεια;
Καλό είναι να ανοίγονται νέοι χώροι, είτε δημόσιοι, είτε ιδιωτικοί για να γίνεται συνήθεια στην κοινή συνείδηση, ότι χρειάζονται κι αυτά τον χώρο τους.
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Καλησπέρα.

Από όσο μπορώ να καταλάβω απο τις φωτογραφίες το συγκεκριμένο στο Ηράκλειο είναι μικρό, αλλά σας λέω πως υπάρχει και μικρότερο !!! Η έλειψη σκιάς ίσως είναι θέμα αν πας σχετικά νωρίς. Όμως τα μικρά μπορεί να έχουν πλεονεκτήματα όπως να το σνομπάρουν οι κάγκουρες..

* Να ρωτήσω αν έχει κάποιος εμπειρία. Σ' ένα που πάω έχει πολλά πεύκα με συνέπεια σκιερό έδαφος. Μου ανέφερε κηδεμόνας που πήγαινε συχνά πέρυσι πως κάποια σκυλιά έπαθαν δερματικά από την σκιά, μπορεί να υπάρξει τέτοιο πρόβλημα ;

Ολα τα ωραια πραγματακια ειναι στα βορεια δυστυχως!Λογικο βεβαια, στα νοτια δεν υπαρχουν και πολλοι αδομητοι χωροι.
Μην το λές, αν μετρήσω τα πάρκα στα Νότια ίσως ζηλεύουν οι Βόρειοι. Φτου φτου, μην ξεσπάσει διαμάχη Βόρειοι - Νότιοι κηδεμόνες σκύλων. :p

Μιας και ξεθάψαμε το θεμα, στο Dogs island resort στο Ελληνικο (το ιδιωτικο παρκο) πήγε κανένας τελικά να μας πει εντυπωσεις?
Πήγα πρίν λίγο καιρό σ' ένα ιδιωτικό στο Ελληνικό αλλά μείναμε με την όρεξη ( Άργος & Εγώ ), έκλεινε νωρίς την συγκεκριμένη μέρα. Είχα και ωραίο διάλογο από μακρυά μιας και πήγαμε μόνο μέχρι τον προθάλαμο

- Καλησπέραααα, τι κάνω τώρα ;
- Είσαστε με σκύλο ;
- :whistle: Όχι είμαι με αρκούδα , φυσικά με σκύλο είμαι, με τι άλλο ;
- Κλείνουμε νωρίς σήμερα
- Καλά ευχαριστώ
( Μάλλον νόμιζαν πως μπήκα μονάχος να ρωτήσω ; )

Οπότε δεν μπορώ να σου πώ, την επόμενη που θα δοκιμάσω. Να πάει ο Μάκης να μας πεί !!
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Τα σκεφτηκα ολα αυτα που λετε, για το μεγεθος, τα παιχνιδια, την πορτα κλπ. Αλλα ειπα να μη γκρινιαξω. Ειναι μια αρχη.
Μαθαινω οτι ειναι πιλοτικο σχεδιο, αν υπαρξουν προβληματα ή αν παραπονεθουν οι γυρω κατοικοι θα το κλεισουν.
 
  • Like
Reactions: Hammer


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.791
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf