Πατσάς μοσχαρίσιος ακαθάριστος (πράσινος)


the_calcar_avis

New Member
6 Δεκεμβρίου 2019
1
0
33
Γεια σας!!

Μόλις μετακόμισα από την Γερμανία στη Θεσσαλονίκη και έχω πρόβλημα να βρω όλα τα συστατικά για τη διατροφή των σκύλων μου. Ψάχνω πράσινο (ακαθάριστο) πατσά και δεν μπορώ να τον βρω πουθενά. Ξέρει κανείς από που να το αγοράσω; Οι κρεοπώλες μου λένε ότι η πώληση είναι παράνομη για λόγους υγιεινής.

Ευχαριστώ πολύ!
Νικολάς
 


Lisa_the_rescue

Well-Known Member
29 Μαϊου 2019
113
62
22
Thessaloniki
Γεια σας!!

Μόλις μετακόμισα από την Γερμανία στη Θεσσαλονίκη και έχω πρόβλημα να βρω όλα τα συστατικά για τη διατροφή των σκύλων μου. Ψάχνω πράσινο (ακαθάριστο) πατσά και δεν μπορώ να τον βρω πουθενά. Ξέρει κανείς από που να το αγοράσω; Οι κρεοπώλες μου λένε ότι η πώληση είναι παράνομη για λόγους υγιεινής.

Ευχαριστώ πολύ!
Νικολάς
Και Εγώ μέχρι τώρα δεν έχω βρει κάπου αλλά μου έχουν πει ότι έχει στο καπανι, Εγώ δεν έχω πάει μέχρι τώρα γιατί δεν έχω μεταφορικό που να μπορώ να κουβαλησω κρέας( με τον οασθ δεν πρόκειται).
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
Μμμμμ... δεν ξέρω για σίγουρα, δεν μπαρφάρω, αλλά δοκίμασες στις αγορές; Μοδιάνο-Καπανι;
 


paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
Το οτι δεν πουλάμε στην Ελλάδα κάτι που πωλείται στην Γερμανία για λόγους παρανομίας και υγιεινής...είναι ότι πιο σουρεάλ εχω διαβάσει τα τελευταία χρόνια..
 
  • Like
Reactions: aura


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Εδώ υπάρχουν έτοιμες μπαρφ (Κροάτικες) με πράσινο πατσά. Εγώ δεν αγοράζω γιατί είναι πανάκριβες, ενώ ο πράσινος πατσάς είναι κάτι που είτε το πετάνε είτε το καθαρίζουνε και το πουλάνε για ανθρώπινη κατανάλωση (και είναι πάμφθινος). Προσπάθησε να βρεις σφαγεία ίσως σου πουλήσουν, ειδικά αν αγοράσεις ποικιλία (αν έχεις πού να τα βάλεις θα ζοριστείς επίσης να τα κόβεις).
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Υπαρχουν πληθος εταικριες=- μεγαλες και μικρες στην γερμανια που μπορεις να παραγειλεις "Gruenen Pansen" η Blaettermagen- με πολυ καλες ποιοτητες.
Η παρε ενα τηλ στο Schlachthof της περιοχης σου και ρωτα εαν δινουν για BARF .
BARF Shop - Tiernahrung für Hunde & Katzen - TACKENBERG
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Υπαρχουν πληθος εταικριες=- μεγαλες και μικρες στην γερμανια που μπορεις να παραγειλεις "Gruenen Pansen" η Blaettermagen- με πολυ καλες ποιοτητες.
Η παρε ενα τηλ στο Schlachthof της περιοχης σου και ρωτα εαν δινουν για BARF .
BARF Shop - Tiernahrung für Hunde & Katzen - TACKENBERG

Να παραγγειλει πατσα απο την Γερμανια να τον στειλουν στη Θεσσαλονικη;

Δεν παει καλυτερα με το σκυλο σ' ενα πατσατζιδικο να φανε, να πιουν και κανα κρασακι;
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Να παραγγειλει πατσα απο την Γερμανια να τον στειλουν στη Θεσσαλονικη;

Δεν παει καλυτερα με το σκυλο σ' ενα πατσατζιδικο να φανε, να πιουν και κανα κρασακι;
Έχεις δίκιο! Εγώ διάβασα το αντίθετο! Ότι απο Θεσσαλονίκη πηγε γερμάνια!! :p:eek:
 
  • Like
Reactions: epial


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Κάνουμε τα εύκολα δύσκολα..

Ρωτώντας πας στην πόλη και εφόσον εδώ που ρώτησες δεν γνωρίζει κάποιος να σε κατευθύνει θα μπεις σε μερικά χασάπικα και θα μάθεις.

Εγώ σε έναν που ρώτησα σήμερα το πρωί μου είπε πως αν θέλω να μου παραγγείλει από τα σφαγεία. Έχουν κάποιους περιορισμούς λόγω νομοθεσίας αλλά είναι εφικτό και νόμιμο.

Ειδικά για αρνίσιο όσα κιλά θέλω.

* Αθήνα ρώτησα αλλά δεν παίζει ρόλο
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf