Περιλαίμιο ή σαμαράκι;;


Antigoni87

Active Member
4 Δεκεμβρίου 2010
29
0
Χολαργός
Κατάλαβα... Απλώς ο δικός μου πριν καιρό χρειάστηκε να μπει πρώτη φορά σε κλουβί μεταφοράς και πανικοβλήθηκε, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσει πια να το μάθει. Και στις επόμενες απόπειρες, με υπομονή, δέλεαρ, επιβράβευση, πάλι φοβόταν. Θα διαβάσω κι άλλα θέματα παρεμφερή και θα το ψάξω! Πάντως μέχρι στιγμής, επειδή δε μεγάλωσε γνωρίζοντας το κλουβί μεταφοράς, δεν το θέλει καθόλου.
Ευχαριστώ για τα λινκ και συγγνώμη για το οφτόπικ. Πάω να διαβάσω!
 




Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
Νομίζω πως μου λύσατε κάθε απόρροιά!Τελικά θα της πάρω ένα περιλαίμιο και το σαμαράκι θα το αφήσω στο αυτοκίνητο μόνιμα για τις βόλτες με ανοικτό το παράθυρο :D
Ένα καλό περιλαίμιο,αρκετά φαρδύ να μην θυμίζει πνίχτη είναι ότι πρέπει τελικά!
Ευχαριστώ παιδιά!!
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Δεν χρησιμοποιώ crate, αλλα ζώνη ασφαλειας και το παραθυρο (πλεον) το ανοιγω μονο στα φαναρια.
Μπορείς να βάλεις μια εικόνα να καταλάβω πώς ειναι αυτη η ζώνη; Την ζητάμε στο pet shop και έχουν όλα;
 




skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Απο οσο μπορω να δω,δεν προστατευεται καθολου το σκυλι.Σε οποιοδηποτε φρεναρισμα,εχει πεταχτει εξω.
 




skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Εχεις περασει τη ζωνη μεσα απο το σαμαρακι,σωστα;
Ειναι σα να περασεις τη ζωνη του αμαξιου μεσα απο τη ζωνη του παντελονιου σου.Θα σε κρατησει σε τρακαρισμα;
 






aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Μπορείς να βάλεις μια εικόνα να καταλάβω πώς ειναι αυτη η ζώνη; Την ζητάμε στο pet shop και έχουν όλα;
Δες εδώ (ειναι περιπου ιδια με αυτη που σου παρεθεσε και ο Angelos)
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Αυτή με τα 99 Ευρώ που έγραψε η Aggeliki222 λειτουργεί ως κανονική ζώνη ασφαλείας. Δηλαδή σε κανονική κίνηση αυτοκινήτου μπορεί μέχρι ενός (ρυθμιζόμενου) σημείου να τεντώνει για να κόβει βόλτες ο σκύλος στο πίσω κάθισμα (δεν βλέπω νόημα στο γιατί θα πρεπε) και στην περίπτωηση απότομου φρεναρίσματος "τραβάει". Δεν βλέπω το λόγο αυτής της χρήσης - εγώ χρησιμοποιώ σαν αυτή που έχει ο Angelos, τη σταθερή δηλαδή.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22