Περιλαιμιο με led


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Εχω δοκιμασει τα φωτακια της rogz, αλλα δεν τα βρηκα τοσο βολικα τελικα, γιατι επειδη κρεμονται σαν παντατιφ απο το περιλαιμιο χτυπανε και δεν αντεχουν πολυ και επισης κρεμονται απο μια λαστιχενια θηλιτσα που επισης δεν αντεχει πολλα.


Σκεφτομαι να δοκιμασω περιλαιμιο και μου ειπαν για ενα που επαναφορτιζει με usb. Εχει χρησιμοποιησει κανεις κανενα; Εχετε να προτεινετε καποιο;
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Μου δάνεισαν αυτό της Trixie, το χρησιμοποίησα για καμια εβδομάδα. Έχει επιλογή να αναβοσβήνει ή να παραμένει σταθερό, αλλά το σταθερό διαρκεί λιγότερο. Νομίζω το μέγιστο που το είχα χρησιμοποιήσει στο σταθερό ήταν κάπου 45 λεπτά, πρέπει να άντεχε και λίγο παραπάνω. Είναι ελαφρύ και φορτίζει γρήγορα, φήμες λένε ότι είναι και αδιάβροχο.

Το μειονέκτημά του είναι ότι δε φωτίζει αρκετό, ή έστω όσο το φανταζόμουν. Μπορούσα να το εντοπίσω σε απόσταση γύρω στα 15 μέτρα και μόνο αν έβλεπα τον σκύλο απ' το πλάι. Μου είπαν ότι όταν αγοράστηκε ήταν πάρα πολύ φωτεινό, αλλά σιγά σιγά εξασθενούσε (δε νομίζω ότι μπορείς να αντικαταστήσεις τα λεντ χωρίς να καταστρέψεις το κολάρο). Το πήρα αφού είχε χρησιμοποιηθεί ένα οχτάμηνο. Επιστράφηκε στον ιδιοκτήτη :)
Δεν έχω ιδέα πως μπορεί φαίνεται σε μακρύτριχο σκύλο.
 






betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Δεν το σκεφτηκα αυτο με την τριχα! Οποτε αν επαιρνα ενα που ειναι σαν δακτυλιδι περιπου ισως και να μην εκανε.

Κανουμε βολτες σε σκοτεινα αλλα πολυσυχναστα με μερη. :)
Υπαρχουν ποδηλατες και δρομεις. Ειναι καλο να ξερει ο αλλος οτι κατι πλησιαζει.
Επισης τελευταια κανουμε ποδηλατο αργα που δεν εχει κοσμο και μου ειναι πιο ευκολο να τον εχω στο νου μου αν φωτιζει.

Λετε να του βαλω και ενα κοκκινο στην ουρα... :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 








alani-jm

Well-Known Member
23 Ιουλίου 2017
49
55
35
Να και γιά σένα!:)
Χαχαχχα ντροπή σου,ήταν η μικρή πάνω μου και κοιμόταν και όταν το είδα ξεκίνησα να γελάω και την ξύπνησα γιατί δεν μπορούσα να σταματήσω.Μην μου ξυπνάτε το παιδιιιιιι. (Τέρμα πετυχημένες απαντήσεις)
 








SofiaEve

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2013
371
1.118
Εμείς κάπου είχαμε βρει και χρησιμοποιούσαμε αυτό:
https://www.trixie.de/heimtierbedarf/en/shop/Dog/OnTour/Harnesses/?card=58031
το οποίο μας είχε βολέψει κάργα, 2 χρόνια και βάλε το χρησιμοποιούσαμε συνέχεια. Όχι το φωτάκι βέβαια, σπάνια, διότι, κακά τα ψέματα είναι λίγο καγκούρικο. Εγώ δεν την είχα λυμενη συνέχεια βέβαια. Το reflective έκανε καλή δουλειά, μετά από δύο χρόνια άρχισα να ξεφτίζει. Το φωτάκι πολύ δυνατό, μεγαλύτερο από περιλαίμιο, οι μπαταρίες αλλάζουν.
 
  • Like
Reactions: betty coltrane


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Εμείς ένα τέτοιο ρέιβ μοντέλο έχουμε https://www.amazon.co.uk/Trixie-Flash-Light-Collar-Medium/dp/B001BYFWWA
Ότι άλλο κρεμαστό έχω πάρει, έχει ανοίξει, έχει φύγει η μπαταρία κλπ. Μια φορά ήταν δίπλα μου ο σκύλος και αναρωτιόμουν γιατί έλαμπε 10 μέτρα πιο πέρα - είχε φύγει το λαμπάκι και φώτιζε το χώμα.
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Από τώρα μωρέ;
Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να δούμε τον σαντσο κάπως έτσι το επόμενο διάστημα;
View attachment 63966
Και πως παω βολτα, καλε;; Με τη μπαλαντεζα;;; :ROFLMAO::ROFLMAO:

Εμείς ένα τέτοιο ρέιβ μοντέλο έχουμε https://www.amazon.co.uk/Trixie-Flash-Light-Collar-Medium/dp/B001BYFWWA
Ότι άλλο κρεμαστό έχω πάρει, έχει ανοίξει, έχει φύγει η μπαταρία κλπ. Μια φορά ήταν δίπλα μου ο σκύλος και αναρωτιόμουν γιατί έλαμπε 10 μέτρα πιο πέρα - είχε φύγει το λαμπάκι και φώτιζε το χώμα.
Ναι αλλα τα κρεμαστα στο σαμαρακι ηταν τελεια! Στη μια κοκκινο, στην αλλη μπλε. Ηταν μινι περιπολικο. :LOL::LOL:

Θα δοκιμαζω αυτο αρχικα. Και θα τον βγαλω βιντεο για να δουν μερικοι μερικοι πως οντως χρειαζεται!
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Ναι αλλα τα κρεμαστα στο σαμαρακι ηταν τελεια! Στη μια κοκκινο, στην αλλη μπλε. Ηταν μινι περιπολικο. :LOL::LOL:
Αμ το κόκκινο βλέπαμε στο χώμα αν θυμάσαι :D. Και μετά πάει πάει και το μπλε - καπου φωτίζει το οακα. Mήπως να δοκιμάζαμε σε αξεσουάρ για ποδήλατα που έχουν πιο προχώ γκάτζετ?
 




betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
@betty coltrane
φαντασου να ξυθει πουθενα το κολαρο και να βαραει το ρευμα το σκλι
βουρ για κακοποιηση πας χαχαχα
Θα πω οτι ειναι μερος της εκπαιδευσης... ;)
Νταξει, μου το κανατε το θεμα...
Μην κανει ενας ανθρωπος μια ερωτηση!! Αμεσως να πεσετε να τον φατε!! Οκ, ομως θα παρω το μικρο το φωτακι κι ας κοροιδευετε!!
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Μονο μη του παρεις πρασινο και κοκκινο, γιατι θα τον περασουν για καϊκι!:p
αυτο σκεφτομουν ακριβως....αλλα ειναι καλη ιδεα για να ξερεις προς τα που παει ο σκυλος!

(αστεια αστεια θα ψωνισω και εγω ενα τετοιο, το μαυρουλι δε φαινεται καθολου τη νυχτα!)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf