Πληγή στους όρχεις


silk

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2008
440
3
41
Kinetta
Μελάνι δοκίμασες πάνω στην πληγή, το χρησιμοποιούν πάρα πολύ και προσωπικά νομίζω ότι κάνει πολύ καλή δουλειά για να κρατάει τις μύγες μακριά.

Το tea tree είναι τοξικό αν το γλείψει ο σκύλος.
 




silk

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2008
440
3
41
Kinetta
Όταν λες μελάνι, τι μελάνι εννοείς?
Μελάνι που βάζουν στα μωρά όταν γεννιούνται στον ομφάλιο λώρο. Υπάρχει και κτηνιατρικό.

Εγώ χρησιμοποιώ το Oxyvet Spray.
 
Last edited:




omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Βαλαμε μελανι στην αρχη σπρευ(τερραμυκινη το κουβαλαω παντα μαζι μου και το χρησημοποιω πολυ)αλλα με αυτο δεν φευγουν οι μυγες οποτε εχει παλι σκουληκια,και για το θρεψιμο θελει Λοταγκεν,με το λαδι δεν γλυφει ο σκυλος με τιποτα την πληγη.
 




Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
εστω και καθυστερημενα θα πω οτι ο omarock εχει απολυτο δικιο να φοβαται για λογους υγειας των κουταβιων του ,εγω αν ειμουν στη θεση του δεν θα πηγαινα η ιδια εκει θα εβρισκα να στειλω αλλους

omarock καλη επιτυχια
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Σωθηκε ο Μουργος,ολα καλα μια μικρη ουλη αλλα θα φυγει και αυτη,και τα κακαλα σωθηκαν,βεβαιως βεβαιως.

 


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Σωθηκε ο Μουργος,ολα καλα μια μικρη ουλη αλλα θα φυγει και αυτη,και τα κακαλα σωθηκαν,βεβαιως βεβαιως.

Μπραβο omarock!
Τελικά έκανες ότι ήταν καλύτερο κ για το Μούργο :)
Μακαρι να έβρισκε και ένα σπιτάκι.
 




omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Αν τα εβλεπες 2 μερες αργοτερα θα χαλουσες τον υπολογιστη σου με αυτα που θα εβγαζες,ειχε γινει δυπλασια η πληγη και ειχε μεσα περιπου 200 σκουληκια,τα οποια τα πολλα τα εβγαλα με τσιμπιδακικαι ειπα να το παιξω λιγο νορμαλ και αρχισα με φαρμακα,αλλα τα σκουληκια δεν μπορεις να τα βγαλεις με τσιμπιδακι πανε πιο μεσα τα ρημαδια,το ειδε η φιλοζωικη και καθε μερα αρχισαν με το τσιμπιδακι και ματωναν την πληγη και εριχναν οξυζενε μετα με το κιλο,και το σκυλι φοβοταν,οποτε μαλωσαμε(εβαλα τον παππου γιατι εγω παιρνω αναποδες,αλλα πηρε και αυτος,γιατι χασαμε το χασκι,το πηγαν στον γιατρο τους και πεθανε)οποτε ενα μπουκαλακι tea tree μεσα στην τρυπα και επεφταν σαν αλεξιπτωτιστες τα σκουληκια,απο την επομενη μερα Lotagen με βαμβακι μεσα στην πληγη(ο Γιαννης ο γιατρος μου ηταν κατηγορηματικος γαμωτο,οχι ψεκασμα μεσα με βαμβακι λεει αλλιως αστο)φτου και ξανα φτου,Γιαννη πως ρε γαμωτο μεσα?μεσα λεει αυτος,ε και το εκανα καθε μερα,και τελικα ειχε δικιο.
 


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Μπράβο ρε Ηλία! έχεις ψυχή...
εγώ δεν ξέρω αν θα άντεχα να το κάνω αυτό.... βλέπω σκουλήκι και παθαίνω ντελίριο.
Βέβαια αν ήταν να σώσω μια ψυχή θα έκανα την δική μου πέτρα νομίζω....
Νάσαι καλά που τα φροντίζεις.
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Αφου ειχε παραδοθει ο καημενος στο τελος,αν θελεις κανε αλλιως,μια χαρα καθοταν.τωρα θελει παλι κοτοπουλο για να καθησει σκετος τρελλαρας ειναι,και γυαλιζει παλι,λιγα κιλακια θελει και θα ειναι κουκλος.
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Μπράβο Ηλία, μπράβο.
Πραγματικά θέλει γερά νεύρα για να το κάνεις αυτό που έκανες και μπράβο σου.
Από τις φώτο καταλαβαίνω πως ο σκύλος είναι μια χαρά. Τέλεια σε σχέση με πριν.
Πάλι καλά που βρέθηκε στο δρόμο σου αυτός ο σκύλος, είναι πολύ τυχερός :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22