Ποια φυλή να επιλέξω?


Apkok

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2008
67
0
athens
Λοιπον γεια σας παιδες!!!!συμφωνω με τον αλεξ εγς προσωπικα θελω να βρω ενα airedale terrier ή ενα fox terrier !!!!!που θα μπορέσω να βρω και αν οχι στην ελλαδα υπαρχει δυνατοτητα να το παραγγειλω απο εξω?ειναι ακριβά€?ευχαριστω πολυ
 




sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Ναι αμέ σου στέλνουν δώρο κι άλλο ένα στην τιμή του ενός!!!:D
γιατι αλεκα μου τι ακριβως κανει οποιος παιρνει σκυλι απο απεξω ή απο ελληνα εκτροφεα? παραγγελια? κρατηση? κατι τετοιο τελος παντων.

μπορεις. ειτε θα στο στειλουν ειτε θα πας να το παρεις. αλλα θα πρεπει να εμπιστευθεις τον εκτροφεα. το καλητερο ειναι να πας να το παρεις
 


Apkok

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2008
67
0
athens
ρε παιδια θα μου απαντησει καποιος σοβαρα???πηγα σημερα και ρωτησα και μου ειπαν οτι θα ρωτησουν και θα μου πουν τη δευτερα λεπτομερειες!!!!!!
δεν ξερω τι να κανω θελω 1 σκυλο να παιζς μαζι του να το βγαζω βολτα να μην ειναι του καναπε και επισης να ειναι και λιγο φυλακας αν και δεν με πολ νοιαζει!!!!!!!!!!!εγω στην αρχη ηθελα sharpei αλλα μου ειπαν οτι ειναι περιεργα και βγαζουν πολλα προβληματα υγειας και οτι θα ειμαι συνεχεια σε κτηνιατρουςςςςςςς!!!!α και κατι αλλο μενω σε 3αρι πολυκατ/ας



τι λετεεεεεε εσειςςςςςςς :Dairedale terrier:D,sharpei:eek:,beagle:confused:.......η κατι αλλο?????:maria::maria::maria::maria::maria:
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Προσωπικά σε βρίσκω μπερδεμένο. Μιλάς για τεριέ, για κυνηγόσκυλα, για ψιλο-φύλακες, για παιχνίδια... Θέλεις σκύλο για να σου κάνει παρέα? Μπερδεύτηκα.
Επίσης ΠΟΙΟΥΣ ρώτησες???
 






Apkok

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2008
67
0
athens
Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω! Κάτι έχασα μάλλον :confused:

sorry δικο μου λαθος(ρωτησα σε 1 pet shop) αλλα δεν το ξερανε καν το σκυλι και θα μαθουν μεχρι τη δευτερα.
επισης θελω το σκυλι που θα αποκτησω να ειναι παιχνιδιαρικο χαδιαρικο ψιλοφυλακας.....και τα 3 αυτα σκυλια ποθ ανεφερα πιστευω οτι τα εχουν αυτα τα χαρακτηριστικα.......


ακουω γνωμες και αν οχι ποιο να παρω....μονο δεν θελω μικροσωμαααααα πολυ
 




denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
και επισης να ειναι και λιγο φυλακας αν και δεν με πολ νοιαζει
Εδώ έχεις το πρόβλημα ... Τί θα πεί αυτό ?? Τί συμεριφορά θέλεις να έχει ο σκύλος, και τελικά πόσο σημαντικό είναι ? Λύσε αυτό και σου λέμε για ράτσες πολλές προτάσεις.
 


chihuahua

Well-Known Member
10 Σεπτεμβρίου 2007
135
0
καταρχάς φίλε ο σκύλος είναι σοβαρό θέμα.

δεν είναι σκύλο θέλω τωρα τον θέλω

εν συνεχεία το σκυλί εξωτερικού καλύτερα να πας εσύ εκεί να το πάρεις οπότε συν 1000 ευρώ το ταξίδι σου. αν θες απλά ένα κατοικίδιο πιστεύω 2000 ευρώ είναι πολλά λεφτά.

τα πετσοπ πουλάνε κρέας-δεν πουλάνε ζωές

από εκτροφέα έλληνα μπορείς να βρείς μέσω του κοε αλλά πρώτα πρέπει να βρείς τι ράτσα θες.

παίζουν κάτι εφαρμογές στο ίντερνετ που απαντάς σε ερωτήσεις σε σχέση με το τι σκυλο θες και σου βγάζουν μερικές ράτσες.


Πάντως για παιχνίδι και να ενημερώνει και για κανα επερχόμενο κίνδυνο πολύ καλή επιλογή είναι το κοκόνι. μπορείς να δεις το πρώτυπο στην σελίδα του ΚΟΕ. είναι ελληνική ράτσα άρα προσαρμοσμένη στις εδώ συνθήκες και με λίγες κληρονομικές παθήσεις μία εκ των οποίων είναι και η έντονη συναισθηματικότητα και το ασταμάτητο τρέξιμο-χοροπήδημα αλλά μόνο όταν είναι η ώρα του παιχνιδιού.


το πιό δύσκολο από έναν σκύλο είναι να μεγαλώσεις ένα παιδί για αυτό σου προτείνω να διαβάσεις όσο πιο πολλά μπορείς στο φόρουμ και να έχεις υπομονή μέχρι να βρείς τη ράτσα που σου ταιριάζει και τον σκύλο ή σκύλα που θα φροντίζεις για τα επόμενα 17 (ευχομαι) χρόνια.

:)καλή τύχη
και μην ακούς τους πετσοπάδες-είναι έμποροι και κάνουν την δουλειά τους. δεν θέλουμε ορυκτέλαια στα ηλιέλαια αλλά τα σκυλιά από πρώην ανατολικές χώρες είναι πολύ φτηνά και αφήνουν μεγάλο κέρδος. κι αμα ψοφήσει σου δίνει άλλο...

Κανα αδεσποτάκι δεν θες? είναι πολύ αφοσιωμένα σκυλιά να ξέρεις και δίνουν και την ζωή τους για σένα.
 


sophia

Well-Known Member
12 Ιουλίου 2008
62
0
ATHENS
γιατι αλεκα μου τι ακριβως κανει οποιος παιρνει σκυλι απο απεξω ή απο ελληνα εκτροφεα? παραγγελια? κρατηση? κατι τετοιο τελος παντων.

μπορεις. ειτε θα στο στειλουν ειτε θα πας να το παρεις. αλλα θα πρεπει να εμπιστευθεις τον εκτροφεα. το καλητερο ειναι να πας να το παρεις
η σωστή λέξη,είναι request ,που λένε και στο χωριό μου.............................:D:D:D
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981