Ποια Puppy τροφη?


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
Θα σου προτεινα αν οικονομικα σε παιρνει να κοιταξεις τροφες των acana,fish4dogs,blue bufallo,arden grange,n&d και cibau της farmina.Οποια απο αυτες και να διαλεξεις πιστευω πως θα εισαι μια χαρα.
 




kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
Ωραια φαινεται αλλα βρηκα αυτη με 50 ευρω που μου φαινεται ισαξια.ARDEN GRANGE PUPPY/JUNIOR LARGE BREED στα ιδια λεφτα αυτη ACANA PUPPY LARGE.Η arden εχει 30% ζωικη πρωτεινη ενω η pro plan 19%.Και επισης η arden εχει 48 ευρω ενω η pro plan 60.Παντως αν ειναι να πατησεις το 60αρι δωσε 4 ευρω παραπανω και παρε acana wild prairie.Εγω ειμαι υπερευχαριστημενος..
 
Last edited:




Akitalove

Active Member
13 Οκτωβρίου 2012
25
0
Ξερεις τι διαβασα οτι με acana puppy καποιοι ειχα προβλμηματα με την αναπτηξη τον χονδρων λογω ελλειψη glucosamin & hondroitine εχεις παρατηρησει τιποτα?
 


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
Η ακανα ειναι full σε γλουκοζαμινη και χονδροιτινη.Η σειρα που χρησιμοποιω εχει 1500mg/kg χονδροιτινη και 800mg/kg γλυκοζαμινη.Εγω φυσικα δινω και τα χαπια gdrox και anima strath οποτε και κατι να λειπει το παιρνει απο εκει.Αλλα πιστευω οτι ειναι πληρης τροφη.
 


ollandos13

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2012
417
1
Δες και αυτη Cibau Puppy Large Breed | Farmina Pet Foods - Happy pet. Happy You. εχει 35 ευρω τα 15 κιλα..Για τα λεφτα της ειναι οχι απλα καλη..Σουπερ!
Εγω εδινα royal canin στον μικρο κ το γυρισα σε cibau κ απλα ενθουσιαστηκα! ουτε προβλημα στη μεταβαση τροφης, τα κοπρανα του παρεμειναν τελεια κ η ορεξη σουπερ! Κ απο τη royal ειχα μεινει σουπερ ευχαριστημενος αλλα αλλο να παιρνεις μια τροφη 65 € τα 15χλγ κ αλλο 45€ τα 18χλγ! συστηνω cibau ανεπιφυλακτα ως μια καλη ποιοτικα φθηνη λυση!
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Κι εγω δινω ακανα, αυτο το θεμα δε πρεπει να σε απασχολει. Οπως λεει ο φιλος παραπανω, ειναι φουλ


Sent from my new iPad using Tapatalk HD
 


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
Εγω εδινα royal canin στον μικρο κ το γυρισα σε cibau κ απλα ενθουσιαστηκα! ουτε προβλημα στη μεταβαση τροφης, τα κοπρανα του παρεμειναν τελεια κ η ορεξη σουπερ! Κ απο τη royal ειχα μεινει σουπερ ευχαριστημενος αλλα αλλο να παιρνεις μια τροφη 65 € τα 15χλγ κ αλλο 45€ τα 18χλγ! συστηνω cibau ανεπιφυλακτα ως μια καλη ποιοτικα φθηνη λυση!
Κανει οντως 45 ευρω τα 18kg.Συγνωμη για το λαθος μου.Παντω οπως λεει και ο ολλανδος ειναι οικονομικη και πολυ καλη.Παντως με 3 ευρω παραπανω παιρνεις arden grande που θεωρειται super premium σε σχεση με την cibau
 


Akitalove

Active Member
13 Οκτωβρίου 2012
25
0
Η ακανα ειναι full σε γλουκοζαμινη και χονδροιτινη.Η σειρα που χρησιμοποιω εχει 1500mg/kg χονδροιτινη και 800mg/kg γλυκοζαμινη.Εγω φυσικα δινω και τα χαπια gdrox και anima strath οποτε και κατι να λειπει το παιρνει απο εκει.Αλλα πιστευω οτι ειναι πληρης τροφη.
εδω http://www.stekipet.gr/shop/xhrh-trofh-gia-skylous/33-acana-wild-prairie-13kg.html την εχει σαν 1000 χονδροιτινη και ειναι αρκετα κατω απο οτι εχουν αλλες puppy καλες τροφες.Που ξερω..
 




ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
ο κυνηγος αυτος τα εχει στη ταρατσα,, τους εχει κανει ενα κλουβι τεραστιο σαν δωματιο,, μερα παρα μερα παει για κυνηγι,,, καπου 400 χιλιομετρα κανει καθε φορα.... εισοδηματιας,,, η purina παντως ειναι η πρωτη σε καταναλωση στην ευρωπη... παρολο που υπαρχουν παμφθηνες τροφες,,, 20 κιλα 14 ευρω για παραδειγμα... ειδα σε πετσοπ...
 




Antonis_a

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2011
200
0
Κανει οντως 45 ευρω τα 18kg.Συγνωμη για το λαθος μου.Παντω οπως λεει και ο ολλανδος ειναι οικονομικη και πολυ καλη.Παντως με 3 ευρω παραπανω παιρνεις arden grande που θεωρειται super premium σε σχεση με την cibau
Και η cibau είναι super premium.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf