Πολύ σημαντικό το layout ενός φόρουμ!!!


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Λοιπόν καθώς έκανα πλοήγηση σε γατίσια φόρουμς όπως το mycat και το gatospito.gr διαπίστωσα ότι σαν το dogforum.gr κανένα!!!
Ειδικά το ένα από τα δύο γατοφόρουμ είναι πλημμυρισμένο στην κυριολεξία από τεράστια emotes, τεράστιες υπογραφές με φωτογραφίες, απίστευτα avatar που το κάνουν σαν καρναβάλι!!! Και το αποτέλεσμα; Χάνεις την πληροφορία..
Δεν μπορείς να παρακολουθήσεις ένα θέμα, χάνεσαι, κουράζεσαι, και στο τέλος δεν διαβάζεις τίποτα..
Η λιτότητα του dogforum το κάνει πολύ ευανάγνωστο! Όταν μπει ξανά και το κουμπάκι thanks θα αγγίζει το τέλειο ! :D
 




dimitris_s2k

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2011
1.022
192
56
Athens / Marussi
www.facebook.com
Έχεις πολύ δίκιο Κυβέλη! Η λιτότητα κάνει πολύ ευανάγνωστο το φόρουμ! Θα συμφωνήσω με το κουμπάκι "thanks" και θα προσθέσω ότι θα ήθελα και η υπογραφή να μπορούσε να αυξηθεί με λίγες περισσότερες λέξεις...
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
και θα προσθέσω ότι θα ήθελα και η υπογραφή να μπορούσε να αυξηθεί με λίγες περισσότερες λέξεις...
Μην είσαι σίγουρος ότι θα σου άρεσε αυτό! Ένα από τα προβλήματα είναι οι τεράστιες υπογραφές, φαντάσου υπογραφή σε μέγεθος ποστ του Johnk και θα καταλάβεις!!!!:piercing:
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Μην είσαι σίγουρος ότι θα σου άρεσε αυτό! Ένα από τα προβλήματα είναι οι τεράστιες υπογραφές, φαντάσου υπογραφή σε μέγεθος ποστ του Johnk και θα καταλάβεις!!!!:piercing:
Του JohnK είναι καλά...του Gaia Lykaia έπρεπε να δεις ......χαχαχαχαχ!!!
Αλήθεια μου λείψανε οι αναρτήσεις του ...μερικές ήταν πάρα πολύ καλές και επιμορφωτικές :)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Ασε που δεν χρειαζόταν να βάζεις/βγάζεις γυαλιά.
Και σε άλλο δωμάτιο να ήσουν, τα έβλεπες !!!
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Google,microsoft,logitech κλπ έχουν όλες λιτά background,με διχρωμίες,τριχρωμίες με το λευκό να κυριαρχεί.Είναι γενικά πιο ευανάγνωστο ένα site κάτα την περιαγωγή αν έχει "ελαφρά" χρώματα και δεν κουράζει το μάτι :cura:
 


KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
να πώ την αλήθεια πρίν λίγους μήνες που άρχισα και μπαίνω στο mycat το βρίσκω αρκετά εντυπωσιακό και στην αρχή τεράστιο μέχρι να το συνηθίσω βέβαια,μου αρέσει το σάτι να είναι ζωντανό στον σχεδιασμό του.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
να πώ την αλήθεια πρίν λίγους μήνες που άρχισα και μπαίνω στο mycat το βρίσκω αρκετά εντυπωσιακό και στην αρχή τεράστιο μέχρι να το συνηθίσω βέβαια,μου αρέσει το σάτι να είναι ζωντανό στον σχεδιασμό του.
Είσαι μικρός γι'αυτό! Εγώ είμαι γριέντζο και προτιμώ τα απλά πράγματα! :D
Τo mycat δεν είναι φορτωμένο τόσο παρόλα αυτά όσο το άλλο!
 




Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Πολύ ωραίο topic Μυρτω!
Πάντως (επιβάλλεται να εκφέρω αποψη καθως μιλαμε για το επαγγελμά μου) το dogforum ειναι ξεκουραστο σαν στησιμο αλλα απο την αλλη δεν ειναι και κατι ιδιαιτερο ως αφορά το αισθητικο κομματι. Θα το ελεγα μαλλον αχρωμο και αγευστο. Sorry... :rolleyes:
 








vaggelo

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
1.229
1.065
στας ευρώπας
είναι έτοιμος να σώσει τη λόλα απο τους....πειρατές; ληστές; κάτι μυστήριους τελος παντων

εκτός και αν αυτός είναι ο καρνέισον, οποτε ο δικός μου γιοκο τσόκο απλά ανακατεύει την τράπουλα να την εχουμε ετοιμη τις γιορτές