Πολύ χιόνι λέμεεε!


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Ω ρε δυστυχία μου, ΠΩΣ θα γυρίσω σπίτι σήμερα;; Και θ' ανησυχει και θα γκρινιάζει και το Μουφ!! Ορίστε η όμορφη πανεπιστημιούπολη του Πανεπιστημίου του Ιλλινόι-Καλαμποκιστάν όπως φαίνεται αυτή τη στιγμή από το παράθυρο του γραφείου μου ενώ χιονίζει πυκνά-πυκνά. Τουλάχιστον θα έχω χιόνι απόψε να καθαρίσω τα χαλιά με το σωστό παραδοσιακό τρόπο! Ήδη τα έτριψα με ξυδόνερο, έπεται τώρα και το χιόνι και είμαστε εντάξει.






 
Last edited:




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.529
6.957
Εμεις εδω εχουμε βροχη ολη μερα :(
Έζησα στιγμές απείρου κάλλους σήμερα με τον Άρη στη βόλτα. Λες και ήταν από ζάχαρη. Να στάζω ολόκληρη και να μη μπορώ να σταματήσω να γελάω με το πώς έτρεχε μέσα σε κάθε είσοδο πολυκατοικίας να κρυφτεί.
 


Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Έζησα στιγμές απείρου κάλλους σήμερα με τον Άρη στη βόλτα. Λες και ήταν από ζάχαρη. Να στάζω ολόκληρη και να μη μπορώ να σταματήσω να γελάω με το πώς έτρεχε μέσα σε κάθε είσοδο πολυκατοικίας να κρυφτεί.
Αχαχαχαχα..
Αρα ειναι προτιμοτερη η καταστση στην οποια βρισκετε η Sara χεχε!
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Γύρισα τελικά νωρίς αφού ματαιώσαμε τα απογευματινά μαθήματα και οδηγώντας 20 μίλια την ώρα στην εθνική οδό! Στο αντίθετο ρεύμα, από το οποίο μας χώριζε ευτυχώς ολόκληρο γρασιδοειδές, έγινε καραμπόλα από δώδεκα αυτοκίνητα και μια νταλίκα! Η νταλίκα κατέληξε στον πάτο του γρασιδοειδούς, το ένα αυτοκίνητο έγινε σμπαράλια και βγάλανε τον οδηγό με πριόνια, ήρθε κι ένα όχημα να μαζέψει τα δέκα αυτοκίνητα που γίνανε πίτα και ένα έμεινε απλώς τρακαρισμένο. Έβαλα προφανώς τα φώτα και μαζί και του κινδύνου και ήρθα σπίτι, όπου το Μουφ χοροπηδούσε σαν κανίβαλλος. Του έβαλα προφανώς να φάει, βγήκα να φτυαρίσω διότι το αυτοκίνητο κόλλησε στο χιόνι και η χιονομηχανή σταμάτησε διότι μπλέχτηκε από κάτω το καλώδιο. Όταν επιτέλους έβαλα το αυτοκίνητο στο γκαράζ, ανακάλυψα ότι το Μουφ κατάφερε κάπως να ρίξει κάτω τη σακούλα με τα rawhide bones, στρώθηκε στο χαλί που είχα ήδη πλύνει με χιόνι και με ξύδι, βούτηξε δυο κόκκαλα, έγλυψε το ένα ώστε να σιχαθώ και να μην του το πάρω και μασούλαγε το άλλο! Ούτε ξέρω πόσα άλλα έφαγε, κάτι είχα υποψιαστεί όμως διότι πολύ ησυχία έκανε το τρισάθλιοι! Τώρα έχει πάρει αγγελικό ύφος και ξαπλώθηκε δίπλα μου στο κρεβάτι.

Ελπίζω να μην έχει μπλοκάρει η πόρτα του γκαράζ αύριο διότι η μέση μου με σφάζει, το γόνατό μου κάνει χράτσα-χρούτσα και το πρωί έχω ραντεβού με τη χειροπρακτικό να με βαρέσει και να με βάλει στο κρεβάτι του Προκρούστη για τραβοκόπημα που χρειάζομαι αγρίως.
 




Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Γύρισα τελικά νωρίς αφού ματαιώσαμε τα απογευματινά μαθήματα και οδηγώντας 20 μίλια την ώρα στην εθνική οδό! Στο αντίθετο ρεύμα, από το οποίο μας χώριζε ευτυχώς ολόκληρο γρασιδοειδές, έγινε καραμπόλα από δώδεκα αυτοκίνητα και μια νταλίκα! Η νταλίκα κατέληξε στον πάτο του γρασιδοειδούς, το ένα αυτοκίνητο έγινε σμπαράλια και βγάλανε τον οδηγό με πριόνια, ήρθε κι ένα όχημα να μαζέψει τα δέκα αυτοκίνητα που γίνανε πίτα και ένα έμεινε απλώς τρακαρισμένο. Έβαλα προφανώς τα φώτα και μαζί και του κινδύνου και ήρθα σπίτι, όπου το Μουφ χοροπηδούσε σαν κανίβαλλος. Του έβαλα προφανώς να φάει, βγήκα να φτυαρίσω διότι το αυτοκίνητο κόλλησε στο χιόνι και η χιονομηχανή σταμάτησε διότι μπλέχτηκε από κάτω το καλώδιο. Όταν επιτέλους έβαλα το αυτοκίνητο στο γκαράζ, ανακάλυψα ότι το Μουφ κατάφερε κάπως να ρίξει κάτω τη σακούλα με τα rawhide bones, στρώθηκε στο χαλί που είχα ήδη πλύνει με χιόνι και με ξύδι, βούτηξε δυο κόκκαλα, έγλυψε το ένα ώστε να σιχαθώ και να μην του το πάρω και μασούλαγε το άλλο! Ούτε ξέρω πόσα άλλα έφαγε, κάτι είχα υποψιαστεί όμως διότι πολύ ησυχία έκανε το τρισάθλιοι! Τώρα έχει πάρει αγγελικό ύφος και ξαπλώθηκε δίπλα μου στο κρεβάτι.

Ελπίζω να μην έχει μπλοκάρει η πόρτα του γκαράζ αύριο διότι η μέση μου με σφάζει, το γόνατό μου κάνει χράτσα-χρούτσα και το πρωί έχω ραντεβού με τη χειροπρακτικό να με βαρέσει και να με βάλει στο κρεβάτι του Προκρούστη για τραβοκόπημα που χρειάζομαι αγρίως.
Bρε συ Sara..
Ειλικρινα βλεποντας μονο τις ομορφες εικονες εγω, ποτε δεν ειχα φανταστει ποοοοοοσο μεγαλη ειναι η ταλαιοωρια των ανθρωπων που βρισκονται μεσα σ'αυτες τις εικονες..

Απ'οτι καταλαβα εισαι κ μακρια απο τη δουλεια σου οποτε καλο κουραγιο..
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Άρχισαν να λυώνουν ήδη τα χιόνια διότι η θερμοκρασία θα πάει σήμερα στους 3 πάνω απ' το μηδέν και αναμένεται να ανεβεί ακόμα πιο πάνω τις επόμενες μέρες. Οπότε κατάφερα όντως να πάω στη χειροπρακτικό σφαδάζοντας και να βγω χωρίς πόνους, αλλά με τραβοκόπησε, μου έκανε κεφαλοκλείδωμα, μου πάτησε και τη σπονδυλική στήλη, μετά της έκανε ηλεκτροπληξία και στο τέλος με έβαλε στο κρεβάτι του Προκρούστη!! Πραγματικά μετά από τέτοια μεταχείριση αισθάνομαι άλλος άνθρωπος. Το γόνατο δυστυχώς θα σταματήσει, είπε, όταν αλλάξει ο καιρός και να μην με απασχολεί το χράτσα-χρούτσα, απλώς να κάνω τις ασκήσεις μου.

Πα να πάρω τώρα τον κανίβαλλο να πάμε τη σκούπα που έχει μπουκώσει από τα μαλλιά του να μας την ξεμπουκώσουνε!
 




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Φέτος είχαμε ανώμαλο ζεστό χειμώνα που θα τον ζήλευαν και οι δεινόσαυροι που είχαμε στο Ιλλινόι πριν από εκατομμύρια χρόνια. Μόλις όμως βρήκα μια παλιά φωτογραφία του Harbor Springs, Michigan το χειμώνα, που αν δεν το ξέρετε, ειναι περίπου η περιοχή απ' οπου κατάγεται το Μουφ, εξ ου και το πυκνό του τρίχωμα που μαδαει και μετά σκουπίζω και μπουκωνουνε οι σκούπες μου:

 








Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.701
3.853
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Θα βγάλω το θέμα απ' τη ναφθαλίνη... γιατί βασικά τόσο πολύ χιόνι έχω να δω από το '12...

Το απολαύσαμε το Σ/Κ... μιας και το πόδι του Κούκη είναι πλέον πολύ καλύτερα και έχουμε περάσει ώρες μες το χιόνι...

















 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Αστραψε το μουτράκι του, μωρέ :love:
Γερός να'ναι, να το φχαριστιέται για χρόνια ακόμη!
 
  • Like
Reactions: Berna








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3