Ποσοι αρρωστημένοι γυρω μας


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Φρέσκο θεμα για την ανθρώπινη αρρώστια:
Βιασε κατοικος κυψέλης σκυλιτσα από το Ολυμπιακό Χωριο... αλλά πλέον κυκλοφορει στο Inet η φωτογραφια της σύλληψης του....


εδω η ειδηση για την απαγωγη και βιασμο της σκυλιτσας Βίασε σκυλίτσα στο Ολυμπιακό Χωριό | www.zoosos.gr
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
το ειδα και εγω το μεσημερι...μαζι με το αλλο..εβαζαν αγκιστρια σε λουκανικα και τα εδωσαν σε σκυλια..
τι να λεμε τωρα.. η διαστροφη δεν εχει ορια..
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Σε αυτο με τα λουκάνικα εμαθα οτι κατατέθηκε μηνυση κατά γειτονα από την ιδιοκτητρια του σκυλου
Και σε αυτο με το βιασμο συνεληφθη το κτήνος.
Αλλά εγω θελω να κυκλοφορησουν τα στοιχεια του....
 






Διάκος

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
140
2
Πολωνός βίασε αδέσποτη σκυλίτσα - Ολυμπιακό Χωριό

Συνελήφθη το κτήνος, Πολωνικής καταγωγής, που βίασε χθες αδέσποτη σκυλίτσα ικανοποιώντας τις διεστραμμένες του ορέξεις.


Αύριο το πρωί θα υποβληθεί σε εξέταση DNA και αμέσως μετά θα μεταφερθεί στην ΓΑΔΑ για αποτυπώματα. Στις 11:30 θα απολογηθεί στον εισαγγελέα στην Ευελπίδων, στο κτήριο 16.


Όλα έγιναν χθες το Σάββατο όπου ένας άνδρας που επέβαινε σε ΙΧ σταμάτησε στο Ολυμπιακό Χωριό και άρπαξε μια αδέσποτη σκυλίτσα. Αυτόπτης μάρτυρας κατάφερε να πάρει τον αριθμό της πινακίδας τoυ αυτοκινήτου του το οποίο ήταν ένα παλιό λευκό Toyota Corolla.


Το σκυλί λίγο αργότερα αργότερα επέστρεψε στον χώρο του με αιμορραγία, δεν μπορούσε να κάτσει, ενώ ήταν πολύ ανήσυχη και πονούσε. Το ζώο μεταφέρθηκε στον γιατρό από εθελοντές και η Isabella Hillmayr η οποία δραστηριοποιείται στον σύλλογο Save a Greek Stray που τελικά ανέλαβε το περιστατικό, ανακοίνωσε και επίσημα ότι οι πρώτες εξετάσεις του κτηνιάτρου επιβεβαιώνουν τον βιασμό της.


Η αστυνομία μετά από συντονισμένες κινήσεις κατάφερε να εντοπίσει και να συλλάβει τον δράστη και αύριο οδηγείται στον Κο Εισαγγελέα.


Οι πληροφορίες λένε ότι στον χώρο όπου ζούσε η σκυλίτσα, υπάρχουν τα τρία κουτάβια της τα οποία είναι καλά στην υγεία τους.

Πηγή
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
εγω συνεχιζω και επιμενω... να δοθουν τα στοιχεια του....
αλλωστε με αναστολη θα τη βγαλει και θα κανει και εφεση το κτήνος. Να τον ευνουχισουν χωρις ναρκωση και να τον βιαζουν διαρκως το μ@λακα
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Πίσω απ' τα σίδερα να τον βιάσουν κι αυτόν. :mad:
Αυτά τα "στοιχεία" (ονοματεπώνυμο και λόγος "διακοπών" εκεί), υπάρχει ΠΑΝΤΑ η δυνατότητα και μαθαίνονται μέσα στη φυλακή... και, σ' αυτές τις περιπτώσεις, οι φυλακισμένοι έχουν τον δικό τους "κώδικα τιμής"... και, σε τέτοιες περιπτώσεις, γίνεται αυτό που λες...:cool:

αλλά:

εγω συνεχιζω και επιμενω... να δοθουν τα στοιχεια του....
αλλωστε με αναστολη θα τη βγαλει και θα κανει και εφεση το κτήνος. Να τον ευνουχισουν χωρις ναρκωση και να τον βιαζουν διαρκως το μ@λακα
...αν πάρει αναστολή, θα την πάρει επειδή το δικαστήριο (εγκληματικά εσφαλμένα, βέβαια - αλλά, ίσως) θα προσμετρήσει την "εσωτερική" ποινή της φυλακής...

Για μένα, θάπρεπε να περάσει (μέσα) από τη φυλακή, έστω και μία εβδομάδα...
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Και εγώ μαζι σου johnk αλλά την αναστολη θα την παρει γιατι

Οι παραβάτες των διατάξεων των παραγράφων α` και β` του άρθρου 16 τιμωρούνται με ποινή φυλάκισης τουλάχιστον ενός έτους και χρηματική ποινή από πέντε χιλιάδες (5.000) έως δεκαπέντε χιλιάδες (15.000) ευρώ.
Βλέπεις ειναι πλημμέλημα και τα πλημμεληματα τυγχάνουν και αναστολής και μετατροπης της ποινης σε χρηματική
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Και η αναρτηση για την αντιμετώπιση από τον αστυνομικο διοικητη:
Διοικητής Α.Τ. Ολυμπιακού Χωριού: Και που ξέρετε ότι ο σκύλος δεν το ‘θελε; | www.zoosos.gr
Την Τετάρτη στις 12:00 στο κτίριο 7 θα δικαστεί τελικά ο Πολωνός, που κατηγορείται για τον βιασμό μιας σκυλίτσας το περασμένο Σάββατο στην περιοχή των Θρακομακεδόνων στο Ολυμπιακό Χωριό. Τον δράστη εντόπισε η Αστυνομία αφού τους υπέδειξε το που μένει η ομάδα των εθελοντών που μαζί με την Μάρθα Πουλτίδου παλεύουν για την σωτηρία των ζώων που κακοποιούνται.
Η ΕΛ.ΑΣ. προχώρησε στη σύλληψη του αφού οδηγήθηκε στο Α.Τ. του Ολυμπιακού Χωριού όμως σήμερα όπως η κα Πουλτίδου εξήγησε στο www.zoosos.gr οι φιλόζωες μέσα στην Ευελπίδων και όλοι οι παρευρισκόμενοι ήρθαν αντιμέτωποι με τον διοικητή του Αστυνομικού Τμήματος που τους είπε: «και που ξέρετε ότι ο σκύλος δεν το ‘θελε; Μαζευτήκατε εδώ όλες οι κακογαμημένες της Αθήνας!».
Ο άνδρας, ο οποίος συνελήφθη, είπε χθες στους αστυνομικούς ότι πήρε τον σκύλο για να τον βγάλει βόλτα, αλλά αρνήθηκε ότι τον βίασε. Καταπέλτης ήταν η κατάθεση της κτηνιάτρου Νατάσας Καλογεροπούλου που εξέτασε το σκυλί. Η εξέταση DNA που διατάχθηκε να γίνει από την Εισαγγελία θα δώσει την απάντηση σχετικά με το αν το ζώο βιάστηκε και αν αυτός που άρπαξε το σκυλί το κακοποίησε σεξουαλικά.
Σήμερα πλήθος κόσμου συγκεντρώθηκε στα δικαστήρια και αποδοκίμασε με έντονο τρόπο, ύβρεις και χαρακτηρισμούς τον συγκεκριμένο, τον οποίο και φυγάδευσαν άνδρες των ΜΑΤ.
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Αναφορά σε αυτόν το διοικητή δε μπορεί να γίνει?
εγώ προτεινα να τον βιασει ο πολωνος, που ξέρεις μπορει και να του αρεσει
Δεν ξερω πώς ειπωθηκε, ποτε ειπωθηκε κλπ αλλά σιγουρα αν θελουν αν τον ζορισουν μπορουν
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Δεν ξέρω ghelly...
Εχω, ίσως, αρχίσει να γερνάω? δεν ξέρω...
Είμαι ίσως "παλαιάς κοπής"? και πάλι δεν ξέρω... αν είμαι, όμως, έτσι ήμουν και στα 18 μου...

Αλλά, αν ο Διοικητής του Α.Τ. είπε τέτοια πράγματα (και πάλι δεν ξέρω)... οφείλει να ξηλωθεί με τον πιο ατιμωτικό τρόπο!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Δεν ξέρω ghelly...
Εχω, ίσως, αρχίσει να γερνάω? δεν ξέρω...
Είμαι ίσως "παλαιάς κοπής"? και πάλι δεν ξέρω... αν είμαι, όμως, έτσι ήμουν και στα 18 μου...

Αλλά, αν ο Διοικητής του Α.Τ. είπε τέτοια πράγματα (και πάλι δεν ξέρω)... οφείλει να ξηλωθεί με τον πιο ατιμωτικό τρόπο!
Λογω επαγγελματος δεν συμφωνω με την αυτοδικια... αλλά σε τετοιες περιπτώσεις σαν του πολωνου πιστευω μόνο αυτή θα δικαιώσει την κοινη γνώμη. Οσον αφορά για τον Διοικητη, πρεπει να ειναι τετοια η κατακραυγή του κοσμου που να τον αποκεφαλισουν με συνοπτικές διαδικασίες.
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Ο δράστης είναι ψυχικά άρρωστος ή το λιγότερο που μπορεί να πει κανείς, δεν έχει ηθικά κριτήρια που να συμβαδίζουν με τον τόπο και τον χρόνο... Η δικαιολογία του διοικητή ποια είναι? Και αν έχει επίσης κάτι από τα παραπάνω, γιατί βρίσκεται εκεί που βρίσκεται? :roll:
Με την επιφύλαξη της ράδιο αρβύλας, γιατί είναι τόσο χοντρό που δεν θέλω να το πιστέψω...
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
εχω σταματησει να εκπλησσομαι με τις χοντράδες που ακουω, οποτε μπορώ ανετα να το πιστεψω... δεν ξερω αν ειπώθηκε προς τις εκπροσωπους της φιλοζωικης ή προς καποιον αστυνομικο και απλά το ακουσαν.... αλλά δεν θα μου κανει καθολου εκπληξη να ειπώθηκε οντως
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Για την ακρίβεια, δεν μου κάνει εντύπωση να το είπε, αλλά να το είπε μπροστά σε κόσμο. Δυστυχώς έχω κατέβει από το ροζ συννεφάκι που λέμε κατά καιρούς προ πολλού...
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Για την ακρίβεια, δεν μου κάνει εντύπωση να το είπε, αλλά να το είπε μπροστά σε κόσμο. Δυστυχώς έχω κατέβει από το ροζ συννεφάκι που λέμε κατά καιρούς προ πολλού...
ποτε δεν ανεβηκα στο ροζ συννεφάκι. Από μικρη και λογω χαρακτηρα ειμαι κυνικη και καχύποπτη (λες να κανω και εγώ για φύλακας σαν τα πιτμπουλ? )Αλλά και εγώ δεν ξερω σε ποιο απευθυνοταν οταν το ειπε...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981