Πού μπορώ να θάψω τη σκυλίτσα μου;


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Τώρα είδα το θέμα, λυπάμαι πάρα πολύ και καταλαβαίνω τον πόνο σας. Κουράγιο, να ξέρετε ότι έφυγε ευτυχισμένη :)
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Συμφωνώ με skylakos - θέλεις κι άλλο χρόνο...
Έχεις σκεφτεί να πάρεις πάλι σκύλο; Στη θέση σου θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά - το έχω κάνει σε αντίστοιχη περίπτωση. Μην το παρεξηγήσεις, σε καμία περίπτωση δεν "αντικαθιστά" το προηγούμενο, αλλά η ενασχόληση με ένα σκύλο απαλύνει την κατάσταση...
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Συμφωνώ με skylakos - θέλεις κι άλλο χρόνο...
Έχεις σκεφτεί να πάρεις πάλι σκύλο; Στη θέση σου θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά - το έχω κάνει σε αντίστοιχη περίπτωση. Μην το παρεξηγήσεις, σε καμία περίπτωση δεν "αντικαθιστά" το προηγούμενο, αλλά η ενασχόληση με ένα σκύλο απαλύνει την κατάσταση...
Ετσι ειναι!
Με την Βασω βρεθηκαμε μαζι στην ιδια κατασταση!
Τα δυο πρωτα μας γαλλικα πεθαναν με μια μερα διαφορα!!
Δεν μας κρατουσε το σπιτι- ετσι αδειο. Αλλαξε ολη η ζωη μας, επειδη ασχολιομασταν παρα πολυ με τα σκυλια μας.


Και οι δυο πηραμε ΑΜΕΣΟΣ αλλα σκυλια- μεσα στην επομενη εβδωμαδα!
Και παλι γαλλικα!
Και μετα απο λιγο και δευτερα, (εγω και τριτο)!
Δεν τα αντικαταστησαμε!! Απλα γυρισαμε σελιδα και ξανα-αρχισαμε!
Τα λατρευω τα κοριτσια μου, οσο λατρευα και την Εσμεραλντα μου!
Η ΜοναΛιζα ηταν φαρμακο για μας- και για αυτο θα την αγαπαω για παντα σαν τρελη!!
 


rosla

Member
1 Οκτωβρίου 2010
12
0
ΑΘΗΝΑ
Ενας χρόνος χωρίς την Sarah.
Ποναω ετσι, οπως πονούσα οταν ακουσα τον τελευταίο χτυπημα της καρδιας της.
Photo0036..jpg
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Έχεις άλλο σκυλάκι; Αν όχι να πάρεις! Δεν θα αντικαταστήσει την Σάρα σου αλλά θα νοιώσεις και πάλι ένα κομμάτι της ζωντανό.
 




Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Ενας χρόνος χωρίς την Sarah.
Ποναω ετσι, οπως πονούσα οταν ακουσα τον τελευταίο χτυπημα της καρδιας της.
View attachment 27841
:(:(

Φτωχά τα λόγια για τέτοιο χωρισμό... η Σάρα όμως δεν θα ήθελε να πονάς... απλά να θυμάσαι με αγάπη όσα ζήσατε μαζί.
 




rosla

Member
1 Οκτωβρίου 2010
12
0
ΑΘΗΝΑ
Σας ευχαριστουμε, παιδια!
Πριν απο 4 μηνες υοθετήσαμε ένα αδεσποτο σκυλάκι , που το σπιτάκι του ήταν τα καρότσια ενός Σούπερ Μαρκετ .
Την αγαπάμε και ελπίζουμε ότι και εκείνη αρχίζει να μας αγαπάει. Τα πάει καλά με το γατάκι μας, που και αυτό ήταν αδέσποτο. Οταν την πήραμε, ήταν ένα μικρο γατάκι κακοποιημένο με σπασμένο σαγόνι και πολύ βασανισμένο. Χάρη στον κ. Κέστη ζει μια δευτερη ζωή.
Την γατουλα μας την λενε Ροσλα και το σκυλάκι μας ΧΑΝΑ.

Απλά η απώλεια της Σαρας δεν σβύνει με τίποτα, καμιά φορά το κενό μένει για όλη μας τη ζωή.
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Μπράβο σας 1000 μπράβο σας!
Να είστε πάντα καλά να θυμάστε την σκυλίτσα που έφυγε με χαμόγελο και να περνάτε καλά με τα ζωάκια που ζείτε τώρα μαζί
 






minpinkiller

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
1.173
18
35
Ξεσσαλονίκη
Ο πονος δεν περναει ποτε...και παντα θα σου ερχονται δακρυα στα ματια οταν θα την θυμασαι.

Συγχαρητηρια για τις ψυχουλες που υιοθετησατε! Θα απαλυνουν τον πονο σας πολυ περισσοτερο απο οσο μπορειτε να φανταστειτε.