Προβλημα με μαλτεζ 9 μηνων.


spyspy1000

Member
23 Μαϊου 2010
8
0
Εχω ενα μαλτεζ 9 μηνων αρσενικο.:)
Μαθαινει ευκολα. Αλλα τωρα τελευταια διαπιστωνω ενα προβλημα με την....αναγκη του.
Ενω εχει μαθει να κανει τα τσισα του εξω κ κρατιοταν για να παει εξω, τις τελευταιες μερες πιτσιλαει ολο το σπιτι. Μεχρι κ πανω στο κρεβατι τα εκανε.:eek:
Ενω εχει βγει εξω κ εχει κανει τσισα οταν γυρισουμε μετα απο λιγο, ολο και σε καποια γωνια θα πιτσιλισει.
Πως θα του το κοψω???
 


lastbreath

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2009
491
0
καλως ηρθες spyspy1000:)αν θες κανε μας και μια παρουσιαση στην ενοτητα νεο μελος!
οσο για το προβλημα σου αυτο το εκανε ξαφνικα και ο δικος μου αλλα το εκοψε μετα απο λιγο καιρο!ισως να θελει να μαρκαρει και μεσα στο σπιτι αφου ειναι αρσενικο οπως ειπες,να του το κοψεις αυτο και καθε φορα που τα κανει εξω να το επιβραβευεις σαν να μαθαινετε τωρα για πρωτη φορα την τουαλετα!
 


Μάγκας

Active Member
20 Ιανουαρίου 2011
40
12
Αθήνα
Φίλοι μου καλησπέρα!!!
Έχω κ γω ένα αρσενικό μπόμπιρα σχεδόν 7 μηνών...!!(μαλτεζάκι)
Ενώ λοιπόν είχαμε μάθει ωραιότατα στην πάνα.....ξαφνικά άλλαξε η ρότα του κ τα κάνει οπουδήποτε αλλού εκτός από εκεί...!!
Κάναμε μια βλακεία νομίζω κ μεις...μεταφέραμε τις λιχουδιές του που ήξερε οτι τις έχουμε απέναντι από την πάνα του ..κ τις πήγαμε αλλού με αποτέλεσμα να τις μυρίσει κ να τα κάνει εκεί κοντά τους...χαχαχχα!
Τις ξαναβάλαμε στη θέση τους...αλλά μάλλον έχει μπερδευτεί....ή μπορεί να μην έχει κ καμιά σχέση αυτό...!!
Πφφφφ....!
Τον μαλώνω κ τον βάζω στην πάνα...αλλά εχω απηυδήσει....!!
 






Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Kαι γιατί χρειάζεσαι και την πάνα?
7 μηνών είναι αρκετά μεγάλο ώστε να μην χρειάζεται πάνα.

Εφόσον βγαίνει τις βόλτες του κανονικά και τακτικά γιατί να τα κάνει και μέσα;

*Πιθανώς να μαρκάρει κιόλας, για αυτό πρέπει να μάθει πως μόνο έξω μπορεί να τα κάνει.
 


Μάγκας

Active Member
20 Ιανουαρίου 2011
40
12
Αθήνα
αχ..
άντε να του το μάθω!!
Εδώ δεινοπάθησα για να του μάθω την πάνα...αλλά από ότι φαίνεται την ξέχασε κιολας...
άρα ώρα να του μάθω μόνο το ''έξω''!!
Βουνό μου φαίνεται όμως...Πού τα βρίσκει τόσα λίτρα τσίσα...!!!
Όταν βγαίνουμε έξω δεν αφήνει σημείο αμαρκάριστο...κάνει τσισάκια...κ κάνει κ στο σπίτι....
πφφφφφφφφφφφ.....!!!
Η αλήθεια είναι πως δεν έχουμε στάνταρ ώρες για έξω...Μονάχα την πρωινή...
Αυτό πρέπει να του ορίσω κ να το μαλώνω οταν τα κανει μεσα..!!
άρα πάνα συνιστάς καθόλου εεε???
Ειλικρινά σ'ευχαριστώ πολύ για τον ενδιαφέρον!
 


rudy

Well-Known Member
27 Ιουνίου 2011
155
11
θεσ-νικη
Φίλοι μου καλησπέρα!!!
Έχω κ γω ένα αρσενικό μπόμπιρα σχεδόν 7 μηνών...!!(μαλτεζάκι)
Ενώ λοιπόν είχαμε μάθει ωραιότατα στην πάνα.....ξαφνικά άλλαξε η ρότα του κ τα κάνει οπουδήποτε αλλού εκτός από εκεί...!!
Κάναμε μια βλακεία νομίζω κ μεις...μεταφέραμε τις λιχουδιές του που ήξερε οτι τις έχουμε απέναντι από την πάνα του ..κ τις πήγαμε αλλού με αποτέλεσμα να τις μυρίσει κ να τα κάνει εκεί κοντά τους...χαχαχχα!
Τις ξαναβάλαμε στη θέση τους...αλλά μάλλον έχει μπερδευτεί....ή μπορεί να μην έχει κ καμιά σχέση αυτό...!!
Πφφφφ....!
Τον μαλώνω κ τον βάζω στην πάνα...αλλά εχω απηυδήσει....!!
αν τον μαλωνεις κ τον βαζεις στην πανα ενω εχει τελειωσει ηδη την...δουλεια του ειναι πολυ πιθανο να συνδεσει την πανα με τοπο τιμωριας.παντως πραγματικα δεν βρισκω λογο να εχεις πανα σε τετοια ηλικια.ειναι σαν να του επιτρεπεις να κανει ακομη την αναγκη του μεσα..αν αφαιρεσεις την πανα θα καταλαβει οτι πλεον επιτρεπεται μονο εξω...οκ,μπορει να εχεις κανενα ατυχημα στην αρχη αλλα σιγα σιγα θα κανει μονος του το συνειρμο.