Πρόβλημα με τη γειτόνισσα!


Status
Κλειδωμένο θέμα

ntina!93

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2012
56
0
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΟΥΜΕ 2 ΣΚΥΛΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΠΟΙΜΕΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΟΠΟΥ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΕΝΟΥΝ ΟΙ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΟΝΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΒΕΡΑΝΤΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΑΝΕΤΑ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ..ΕΞΙ ΓΕΙΤΟΝΙΚΑ ΣΠΙΤΙΑ ΕΧΟΥΝ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΑ ΜΗΝ ΠΩ ΑΠΟ 30 ΣΚΥΛΙΑ!Η ΓΕΙΤΟΝΙΣΣΑ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΣΚΥΛΙ 19! ΧΡΟΝΩΝ !ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΓΑΥΓΙΖΟΥΝ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΟΝΟ ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Η ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΘΟΡΥΒΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ 20 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΝΟΝΟ ΑΝ ΔΟΥΝ ΞΕΝΟ..ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΜΥΝΗΣΗ??ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΥΠΟΝΟΗΣΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΛΕΕΙ ΑΓΑΠΑ ΤΑ ΖΩΑ! ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΣΣΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΣΚΥΛΙ !!ΝΑ ΠΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΜΕΝΩ ΣΕ ΧΩΡΙΟ ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΑΝΤΩΣ!
 


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Αρχικά να σου πω ότι έχει δίκιο η γειτόνισσα .
Η ενόχληση δεν μετριέται με το πόσο διαρκεί αλλά με το ότι υφίσταται.
Είναι πολύ θετικό το ότι σας ενημέρωσε και δεν έδρασε αυτοβούλως.
Έχει δικαίωμα μήνυσης , αλλά επειδή γνωρίζει ότι κάτι τέτοιο μπορεί να επιφέρει απομάκρυνση των σκύλων , προφανώς προτίμησε να σας ενημερώσει.
Η μόνη λύση είναι τα σκυλιά να βρίσκονται εντός του σπιτιού έστω τις ώρες κοινής ησυχίας.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Καθένας έχει δικαίωμα σε ησυχία τις ώρες ύπνου. Δεν ζητά κάτι εξωφρενικό η γειτόνισσα. Οκ για τις υπόλοιπες ώρες της ημέρας, αλλά τη νύχτα έχει δικιο.
Βάζε τα σκυλιά στο σπιτι μέσα.
 


sweetdogs

Well-Known Member
4 Αυγούστου 2012
82
0
kastoria greece
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΟΥΜΕ 2 ΣΚΥΛΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΠΟΙΜΕΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΟΠΟΥ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΕΝΟΥΝ ΟΙ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΟΝΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΒΕΡΑΝΤΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΑΝΕΤΑ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ..ΕΞΙ ΓΕΙΤΟΝΙΚΑ ΣΠΙΤΙΑ ΕΧΟΥΝ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΑ ΜΗΝ ΠΩ ΑΠΟ 30 ΣΚΥΛΙΑ!Η ΓΕΙΤΟΝΙΣΣΑ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΣΚΥΛΙ 19! ΧΡΟΝΩΝ !ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΓΑΥΓΙΖΟΥΝ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΟΝΟ ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Η ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΘΟΡΥΒΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ 20 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΝΟΝΟ ΑΝ ΔΟΥΝ ΞΕΝΟ..ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΜΥΝΗΣΗ??ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΥΠΟΝΟΗΣΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΛΕΕΙ ΑΓΑΠΑ ΤΑ ΖΩΑ! ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΣΣΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΣΚΥΛΙ !!ΝΑ ΠΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΜΕΝΩ ΣΕ ΧΩΡΙΟ ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΑΝΤΩΣ!
Καταρχας δεν εισαι μεσα στη πολη οποτε τι την ενοχλει τοσο πολυ; Επρεπε να δειξει λιγη κατανοηση διοτι εχει και εκεινη σκυλο! Δεν νομιζω να φτασει στο σημειο να κανει μηνηση!
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Με το ζόρι διάβασα το κείμενο. Μη γράφεις με κεφαλαία.

Δεν ξέρω κατα πόσο και αν μπορεί να σου κάνει κάτι αλλά... Αν όντως ο σκύλος σου γαυγίζει τόσο πολύ μήπως θα έπρεπε να κάνεις κάτι να το μειώσεις. Δεν πέρνω κανενός το μέρος απλά είμαι της άποψεις πως δεν χρειάζεται να με πιέσει κάποιος για να κάνω κάτι, θα το κάνω μόνος μου επειδί έχω μια συνείδηση.
 


ntina!93

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2012
56
0
ισως και να εχει δικαιο..οπως ειπα δεν γαυγιζουν με την συχνοτητα που κανουν κατι αλλα της γειτονιας ..κανενας δεν μας εχει κανει παραπονα εκτος απο αυτη διοτι ο μεγαλος ειναι ισχυρος φυλακας και τον θελουν επειδη γινονται συνεχεια κλοπες .

απο την στιγμη που εχει 19 χρονων σκυλο και απο οτι 8υμαμαι γαυγιζε ασταματητα οταν ηταν νεο θα μπορουσε να μας το πει με καλο τροπο και οχι μας βριζει και να μας αποκαλει ασεβαστους!

οκ το μικρο μπορουμε να το περιορισουμε απο την αλλη πλευρα της βεραντας αλλα και απο κει βλεπει αλλα σκυλια του γειτονα οπωτε παλι προβλημα ..αλλα το μεγαλο πιστεψτε με με τιποτα δεν μπορουμε να το περιορισουμε ειναι τεραστιο και δεν μετακινηται ευκολα !

τωρα αν μας ξανακανει προβλημα τι να της πουμε ?και ιδιως για το δικο της σκυλι που ποτε μεχρι τωρα δεν της ειπαμε κατι (προσφατα μετακομισαμε αλλα μας γνωριζει παρα πολλα χρονια)
 
Last edited:


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Καταρχας δεν εισαι μεσα στη πολη οποτε τι την ενοχλει τοσο πολυ; Επρεπε να δειξει λιγη κατανοηση διοτι εχει και εκεινη σκυλο! Δεν νομιζω να φτασει στο σημειο να κανει μηνηση!
Οι ώρες κοινης ησυχίας όμως δεν πάνε, αλλες για αθηνα, αλλες για επαρχία και χωριά. Ο καθένας εχει δικαίωμα να ενοχλείται από τα γαυγίσματα. Και εμενα με νευριάζει ενα γειτονικό μαλτέζ που γαυγίζει ανεξέλεγκτα και παρόλα αυτά εχω σκυλο. Δείχνουμε κατανόηση όταν ειναι απογευμα, αλλά οι ώρες κοινης ησυχίας πρεπει να γινονται σεβαστες.
Μην γινομαστε υπερβολικοι.
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Καταρχας δεν εισαι μεσα στη πολη οποτε τι την ενοχλει τοσο πολυ; Επρεπε να δειξει λιγη κατανοηση διοτι εχει και εκεινη σκυλο! Δεν νομιζω να φτασει στο σημειο να κανει μηνηση!
Οι ώρες κοινής ησυχίας ισχύουν σε οποιαδήποτε κατοικημένη περιοχή, ακόμα και σε camping. Έχει κάθε δικαίωμα να κάνει μήνυση και δεν είναι υποχρεωμένη να δείξει κατανόηση επειδή και μόνο έχει σκυλί.

Επίσης, μπορεί κάλλιστα να κάνει καταγγελία για μόνιμη κατοικία του σκύλου στη βεράντα. Οπότε καλύτερα να μπει ο σκύλος στο σπίτι για να αποφύγει και τις δύο περιπτώσεις.
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
To ενα στην αυλη το αλλο στη βεραντα. Μονιμα? Τι τα θελετε τα σκυλια? :-?

Καταρχην ειναι παρανομο να παραμενει το σκυλι μονιμα στη βεραντα. Εαν γαυγιζαν μονο 20 δευτερολεπτα μαλλον δεν θα προλαβαινε να ξυπνησει κανεις και να παραπονεθει.

Μην γραφεις με κεφαλαια!
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
ΑΥΤΟΣ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΑΡΚΟΥΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΒΛΕΠΕΙ ΠΗΔΑΕΙ ΠΑΝΩ ΜΑΣ ΑΠΟ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΞΕΡΕΡΝΑ ΤΟ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΤΑΛΑΘΩΣ ΝΑ ΜΑΣ ΧΤΥΠΗΣΕΙ .ΑΝ ΜΑΣ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΟΥΜΕ?
Ντίνα μη γράφεις με κεφαλαία, είναι δύσκολο στο διάβασμα.
Ο σκύλος να υποθέσω δεν βγαίνει έξω καθημερινά, σωστά?
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
To ενα στην αυλη το αλλο στη βεραντα. Μονιμα? Τι τα θελετε τα σκυλια? :-?

Καταρχην ειναι παρανομο να παραμενει το σκυλι μονιμα στη βεραντα. Εαν γαυγιζαν μονο 20 δευτερολεπτα μαλλον δεν θα προλαβαινε να ξυπνησει κανεις και να παραπονεθει.

Μην γραφεις με κεφαλαια!
Κι εγώ αυτό αναρωτιέμαι.
Επίσης αν ενοχλούν τα σκυλιά ώρες κοινής ησυχίας, αλλά και τις υπόλοιπες ώρες αν γαβγίζουν ασταμάτητα έχει δίκιο η γειτόνισσα. Ας μπαίνουμε λίγο και στην θέση του άλλου.
 


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Το ένα δηλαδή δε την γλυτώνει την βεράντα.
Στον ποιμενικό πως του βάζετε φαγητό ;
Δεν έχετε επαφή με το σκύλο;
Τι εννοείς όταν λες δεν μπορούμε να τον μετακινήσουμε;
Ο σκύλος δεν βγαίνει βόλτα ;
Όπως και να έχει το θέμα , αν ο σκύλος ενοχλεί σε ώρες κοινής ησυχίας τότε η γειτόνισσα μπορεί να κάνει ακόμα και μήνυση.
 


ntina!93

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2012
56
0
To ενα στην αυλη το αλλο στη βεραντα. Μονιμα? Τι τα θελετε τα σκυλια? :-?

Καταρχην ειναι παρανομο να παραμενει το σκυλι μονιμα στη βεραντα. Εαν γαυγιζαν μονο 20 δευτερολεπτα μαλλον δεν θα προλαβαινε να ξυπνησει κανεις και να παραπονεθει.

Μην γραφεις με κεφαλαια!
σορρυ γιατι οι αλλοι που νομιζεις οτι τα εχουν ? αυτο ακριβως μας ειπε και αυτη ?Τι τα θελετε τα σκυλια?
εμεις τουλαχιστον τα περιποιουμαστε τα βγαζουμε βολτα και εξαλλου το δικο της το εχει σε ενα πολυ κλειστο χωρο και το αφηνει ελευθερο 2 φορες το μηνα! μην λεμε και τα δικα μας ..το δικο σου που το εχεις??
 


ntina!93

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2012
56
0
Κι εγώ αυτό αναρωτιέμαι.
Επίσης αν ενοχλούν τα σκυλιά ώρες κοινής ησυχίας, αλλά και τις υπόλοιπες ώρες αν γαβγίζουν ασταμάτητα έχει δίκιο η γειτόνισσα. Ας μπαίνουμε λίγο και στην θέση του άλλου.
δεν γαυγιζουν το ξαναλεω! το μεσημερι κοιμουνται τα κακομοιρα !και το βραδυ μονο αν δουν καιμια γατα η ακουσουν κανεναν ξενο!εμεις τι να πουμε δηλ?να πιασουμε τον καθενα και να του πουμε παρε απο δω τα σκυλια σου??
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Απορία, είπες ότι δεν μένεις σε πόλη και εβαλες Πάτρα?
Δεν μπορούμε να λέμε "θα εχω το σκύλο μου έξω, και εσύ τον εχεις έξω αρα μη μου τη λες" Είναι παρανομο να ειναι μονιμα σε βεράντες και αυλές τα σκυλιά. Τέλος.
Δεν κοιτάμε ποιος εχει περισσότερο δικιο/αδικο. Τι ειναι σωστό λέμε.
 


ntina!93

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2012
56
0
Ντίνα μη γράφεις με κεφαλαία, είναι δύσκολο στο διάβασμα.
Ο σκύλος να υποθέσω δεν βγαίνει έξω καθημερινά, σωστά?
σορρυ για τα κεφαλαια..το τσοπανοσκυλο δυστυχως οχι καθημερινα εμεισ δεν μπορουμε να τον παμε βολτα ..ειναι πολυ μεγαλο ,βαρυ και αγριευει με αλλα σκυλια στο δρομο ..μονο ο πατερας μου μπορει να τον κουμανταρει..το μικρο καθε μερα και πολλες φορες 2 φορες την ημερα
 


ntina!93

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2012
56
0
Απορία, είπες ότι δεν μένεις σε πόλη και εβαλες Πάτρα?
Δεν μπορούμε να λέμε "θα εχω το σκύλο μου έξω, και εσύ τον εχεις έξω αρα μη μου τη λες" Είναι παρανομο να ειναι μονιμα σε βεράντες και αυλές τα σκυλιά. Τέλος.
Δεν κοιτάμε ποιος εχει περισσότερο δικιο/αδικο. Τι ειναι σωστό λέμε.
δεν μενω πατρα !!!!καμια σχεση με πατρα!!ετσι το εβαλα αν ξερεις ανδραβιδα ηλειας μενω 4500 κατοικοι
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Την Ανδραβίδα και τα γύρω μέρη... τα ξέρω απέξω.

Πέρα από ό,τι αλλο, θα πρεπει να εκπαιδευθεί ο ποιμενικός από την αρχή. Έτσι και αυτός χάνει βόλτες και παιχνίδια μαζι σας και εσείς έχετε ένα σκύλο περιορισμένο χωρίς επαρκή καθημερινή εκτόνωση.
Όσο τεράστια και να ειναι η αυλή σας, το σκυλι πρεπει να βγαίνει, να εχει νέα ερεθίσματα και να εκτονώνεται και σωματικά και πνευματικά.
Όσο για τη γειτόνισσα, καλώς ή κακώς πρεπει να βρεθεί τρόπος ο σκύλος να μην γαυγίζει με το παραμικρό (γάτα, περαστικός κλπ)
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Ντίνα συζήτηση κάνουμε μη έχεις την εντύπωση πως σε κατηγορώ για κάτι.

Υπάρχει λόγος που κάποια σκυλιά είναι για έμπειρα χέρια. Το ότι είναι μεγάλο και βαρύ δεν σημαίνει τίποτα, έχω δει γυναίκα σε έκθεση να περπατά Καυκάσου ανάμεσα απο τόσα σκυλιά και ανθρώπους. Κάποια σκυλιά θέλουν τα κατάλληλα χέρια. Ήταν λάθος σας (όπως και πολλών) να πάρετε μια φυλή μόνο ως "φύλαξη". Δεύτερον να σου πω ότι αν και δεν έχω δει το σκύλο πιστεύω ότι εσείς ευθύνεται για την συμπεριφορά του σκύλου. Δεν γίνεται να ζητάς απο ένα σκύλο να συμπεριφέρεται "νορμαλ" αν δεν ζει "νορμαλ". Το ξαναλέω ότι δεν ξέρω το σκύλο σου και απλά κάνω υποθέσεις αλλά πιστεύω ότι τα γαυγίσματα είναι απο βαρεμάρα. Έχει μπουχτήσει τόσο που ότι δει του κινεί το ενδιαφέρον. Είναι να τον λυπάσαι, είναι άσχημη αίσθηση αυτή. Σαν να σε κλείνω σε ένα δωμάτιο και μετά απο ένα μηνά να ανοίγω την πόρτα και να σε βλέπω να τρέχεις σε κύκλους. Δεν το κάνεις απο χαρά αλλά έχεις πλακωθεί ψυχολογικά.

Στα χέρια σου είναι λοιπόν τι θα κάνει ο σκύλος απο εδώ και πέρα.
Μπορείς να τον βάλεις μέσα της ώρες που γαυγίζει περισσότερο ή μπορείς να ασχοληθείς με αυτό και να μάθει να μη ενθουσιάζεται τόσο με τους περαστικούς.
 


ntina!93

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2012
56
0
Το ένα δηλαδή δε την γλυτώνει την βεράντα.
Στον ποιμενικό πως του βάζετε φαγητό ;
Δεν έχετε επαφή με το σκύλο;
Τι εννοείς όταν λες δεν μπορούμε να τον μετακινήσουμε;
Ο σκύλος δεν βγαίνει βόλτα ;
Όπως και να έχει το θέμα , αν ο σκύλος ενοχλεί σε ώρες κοινής ησυχίας τότε η γειτόνισσα μπορεί να κάνει ακόμα και μήνυση.
και βεβαια εχουμε επαφη και το χαιδευουμε και το φαγητο το βαζουμε ευκολα απο ενα σημειο απλα δεν μπαινουμε μεσα μεις τα παιδια ..τα παντα κανουμε και μπανιο απλα επειδη ειναι μεγαλοσωμο εμεις δεν μπορουμε να το βγαλουμε βολτα μονο ο πατερας μου
 


Status
Κλειδωμένο θέμα