Πρόβλημα με το καταστατικό της πολυκατοικίας :(


Katerina_A

Member
15 Οκτωβρίου 2012
6
0
Παιδια εχω προβλημα με την πολυκατοικια..υπαρχει καταστατικο που απαγορευει τα σκυλια,ξερω βεβαια τι λεει ο νομος και οτι μπορω να εχω σκυλι ακομα κι αν απογορευεται και επισης η ιδιοκτητρια του σπιτιου με αφηνει να το εχω..το θεμα ειναι οτι το κουταβι που πηρα ειναι πολυ ησυχο και γαυγιζει πραγματικα παρα πολυ λιγο αλλα η διπλανη μου ισχυριζεται το αντιθετο και λεει οτι το ακουει συνεχεια..λεει ψεματα μονο και μονο επειδη δεν θελει σκυλια στην πολυκατοικια γενικα..:mad: τι γινεται σ'αυτην την περιπτωση και τι μπορω να κανω εγω? :(
 


peskandritsos

Well-Known Member
7 Αυγούστου 2009
225
0
Να την γειώσεις, αφού είσαι βέβαιη ότι δεν ενοχλεί το σκυλάκι σου ώρες κοινής ησυχίας.
Αδιαφορία και πάντα χαμόγελο στους εχθρούς μας.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Το έχουμε συζητήσει πολλές φορές το θέμα στο φόρουμ.
Κάνε μια αναζήτηση.
 






peskandritsos

Well-Known Member
7 Αυγούστου 2009
225
0
Την ώρα που θα σου ξαναμιλήσει για το θέμα, αρχισε να ουρλιάζεις και να ζητάς βοήθεια επειδή σε απείλησε και σε χτύπησε ελαφριά στο κεφάλι.
Μετά (που θα υπάρχουν μάρτυρες μπροστά) πες της ότι επειδή την συμπαθείς δεν θα της κάνεις μύνηση, αλλά την επόμενη φορά που θα χειροδικήσει θα της κάνεις.
Χεχε
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Επίσης κατέβασε τον νόμο και δώστον να τον διαβάσει λέγοντας ότι την επόμενη φορά που θα σε ενοχλήσει θα κάνεις μήνυση!
Επίσης αν μπορείς βάλε μία κάμερα ή κατι άλλο στο σπίτι σου όστε τις ώρες που λειπεις να καταγράφεις το κουτάβι για να είσαι 1000% σίγουρη ότι δε ενοχλεί!
 




neneia

Well-Known Member
3 Απριλίου 2012
112
30
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αυτό που γίνεται με τους ιδιοκτήτες ή τους γείτονες είναι εξωφρενικό! Τι τον νοιάζει τον απέναντι, τον δίπλα, τον αποπάνω αν έχεις κατοικίδιο δεν μπορώ να καταλάβω. Μου έχουν διώξει σκύλο απο την πολυκατοικία γτ η απο κάτω έμεινε έγκυος και την ενοχλούσε που το σκυλί αναπνέει στις σκάλες μέχρι να φτάσουμε σπιτι! Ευτυχώς ήμουν φοιτήτρια εκεί και είχα την επιλογή να τον στείλω πίσω στους γονείς μου, αν και ήθελα πολύ να της ανοίξω το κεφάλι σαν γαρίφαλο! Αυτό το καιρο ψάχνουμε να μετακομίσουμε κ το τι ακούμε απο τους ιδιοκτήτες δεν λέγεται! Σκύλος είναι, δεν είναι κροκόδειλος! Αι στο καλό συγχίστηκα με την #%%@#$%#$ που δέρνει τον καθένα!
 


panosdog

Well-Known Member
22 Ιουνίου 2012
320
1
Αυτό που γίνεται με τους ιδιοκτήτες ή τους γείτονες είναι εξωφρενικό! Τι τον νοιάζει τον απέναντι, τον δίπλα, τον αποπάνω αν έχεις κατοικίδιο δεν μπορώ να καταλάβω. Μου έχουν διώξει σκύλο απο την πολυκατοικία γτ η απο κάτω έμεινε έγκυος και την ενοχλούσε που το σκυλί αναπνέει στις σκάλες μέχρι να φτάσουμε σπιτι! Ευτυχώς ήμουν φοιτήτρια εκεί και είχα την επιλογή να τον στείλω πίσω στους γονείς μου, αν και ήθελα πολύ να της ανοίξω το κεφάλι σαν γαρίφαλο! Αυτό το καιρο ψάχνουμε να μετακομίσουμε κ το τι ακούμε απο τους ιδιοκτήτες δεν λέγεται! Σκύλος είναι, δεν είναι κροκόδειλος! Αι στο καλό συγχίστηκα με την #%%@#$%#$ που δέρνει τον καθένα!
Το θεμα ειναι ομως να μην τσιμπαμε τοσο ευκολα στις απαιτησεις του καθενος.
Δεν παει να πει οτι ο καθε κομπλεξικος που δεν γουσταρει τα σκυλια μπορει να κανει οτι θελει.
Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν πρεπει να χανουμε την ψυχραιμια μας γιατι αυτο ειναι υπερ τους!
 


Katerina_A

Member
15 Οκτωβρίου 2012
6
0
Αυτό που γίνεται με τους ιδιοκτήτες ή τους γείτονες είναι εξωφρενικό! Τι τον νοιάζει τον απέναντι, τον δίπλα, τον αποπάνω αν έχεις κατοικίδιο δεν μπορώ να καταλάβω. Σκύλος είναι, δεν είναι κροκόδειλος! Αι στο καλό συγχίστηκα με την #%%@#$%#$ που δέρνει τον καθένα!
neneia εισαι μες το μυαλο μου..ακριβως το ιδιο αναρωτιεμαι κι εγω..τι τους νοιαζει?
 


fotispap83

Well-Known Member
10 Απριλίου 2012
560
1
Πετρουπολη,Αθηνα
Οταν ειναι χαζος ο αλλος και πικροχολος και δεν ξερει με τι να ασχοληθει καταπιανεται σε οτι ΝΟΜΙΖΕΙ οτι ειναι σωστος για να κανει φασαρια!!!Τοσο βλαμενοι ειναι μερικοι...
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
παντως εδω απεναντι μου σε δυοροφο ειχαν νοικιασει το ισογειο δυο παιδια με σκυλο που οταν πηγαιναν για δουλεια εκλαιγε με λυγμους ασταματητα,,, αναγκαστηκαν να φυγουν,,, καθε μερα τσακωμος με την ιδιοκτητρια και ολη η γειτονια παραπονα,,, τωρα πηγαν εκατο μετρα παρακατω σε μονοκατοικια με μεγαλο κηπο,, καλυτερα για το σκυλι και για αυτους,,, ,,, κι εμενα μου την ειπαν μερικες φορες για τη δικια μου αλλα τους βαζω στη θεση τους δεν μασαω και δεν ξαναασχοληθηκαν απλα κοψαμε και την καλημερα ==))
 


Thodoras

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2012
662
303
Πάτρα
Νιώθω τυχερός που ζηταω καμιά φορά στην πολυκατοικία συγνώμη που
γαβγιζει ο Άρης και μου λένε πότε έγινε αυτό; και από οικογένεια με νεογέννητο παιδί. :)

Τι θέμα να μην είσαι ατυχος και γενικά υπάρχουν αντιδικιες εκεί που μένεις. Είναι κρίμα να είσαι τσακωμενος με αυτον που μένεις δίπλα δίπλα..

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU