Πρόβλημα στην βόλτα....


Status
Κλειδωμένο θέμα

George peiraias

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2008
47
0
Πειραιάς
Ρε παιδιά θέλω να σας πώ ένα πρόβλημα - παράπονο που αντιμετωπίζω στην γειτονιά μου κάθε φορά που βγάζω τον μαξ βόλτα στην Πειραική που μένω.
Και δεν είναι άλλο από τα αδέσποτα...δεν είναι υπερβολή τον έχω πάει 3 φορές στον κτηνίατρο για ράψιμο-ράμματα, και δεν είναι ένα ένα αγέλες έχουνε κάνει, εν τω μεταξύ ορισμένα τα ""φροντίζουν από ένα συύλλογο"¨¨ αλλά αγγούρια..... ΤΕΡΑΣΤΙΟ πρόβλημα, και όποτε έχω μαζί μου κανά σίδερο, κοντάρι μου βγάζουν δόντια και εμένα τα μ@@@μ@μένα.... :evil: .....δηλαδή έχω στην κυριολεξία φτάσει στο αμήν....
....αφού από το μυαλό μου περνάνε πολλές...λύσεις να τα ξεφορτωθώ.....
 






vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Είναι όντως πρόβλημα..Και εγώ συναντάω αρκετά, αλλά τα περισσότερα φιλικά.Σπάνια αγέλες αλλά για καλό κ για κακό έχω μαζί μου κανένα μπριζολοειδές από το μεσημέρι για να το ρίξω μακρια και να την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια!! :)
 


George peiraias

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2008
47
0
Πειραιάς
ROTTIE said:
Σε ποιο σημείο της Πειραϊκής υπάρχουν αγέλες αδέσποτων?
Φίλε Διονύση,
1) Εκεί στην παραλία του Διογένη όπου είναι και ο αντιστοιχος σύλλογος
2) Είναι ένας Μεθυσμένος - άστεγος που έχει πάρει μαζί του 5-6 (αυτός κυκλοφορει κοντά στο αντικαρκινικο...)
3) Μέσα στο αντικαρκινικό και γύρω από τον Αγιο Βασίλη.......

ΚΑΙΗ ΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΕΔΩ.....
 


George peiraias

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2008
47
0
Πειραιάς
.........Και στην τελική, όταν ένας σκύλος ζει στο δρόμο αδέσποτος και κάποιος που υποτίθεται ότι είναι φιλόζωος του δίνει να φάει ..... το σκύλι ούτε το σκυλί με την παροχή φαγητου είναι ευτυχισμένος ούτε ο συγκεκριμμένος είναι φιλοζωος και βοηθάει στο πρόβλημα του ζώου......
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Ωραίο το Διονύσης, δεν λέω, αλλά εμένα με βάπτισαν Κατερίνα! :wink:

Στην παραλία κυκλοφορούν ένα-δυο ταλαιπωρημένα ζώα μεγάλης ηλικίας που εγώ προσωπικά δεν θα τα βάπτιζα «αγέλη», μέσα στο «Μεταξά» και στον προαύλιο χώρο της εκκλησίας του Αγ. Βασιλείου δεν υπάρχουν αδέσποτα.
Το καλοκαίρι μαζεύονται κάποια ταλαιπωρημένα/γδαρμένα/φοβισμένα αδέσποτα, λόγω των μεζεδοπωλείων για να φάνε αποφάγια από τα σκουπίδια και οι σερβιτόροι τα πλακώνουν στις κλωτσιές.

Εσύ βρε Γιώργο που τις είδες τις επικίνδυνες αγέλες των αδέσποτων και βγαίνεις με τα κοντάρια και τα λοσταρια από το σπίτι σου?
 


George peiraias

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2008
47
0
Πειραιάς
ROTTIE said:
Ωραίο το Διονύσης, δεν λέω, αλλά εμένα με βάπτισαν Κατερίνα! :wink:

Στην παραλία κυκλοφορούν ένα-δυο ταλαιπωρημένα ζώα μεγάλης ηλικίας που εγώ προσωπικά δεν θα τα βάπτιζα «αγέλη», μέσα στο «Μεταξά» και στον προαύλιο χώρο της εκκλησίας του Αγ. Βασιλείου δεν υπάρχουν αδέσποτα.
Το καλοκαίρι μαζεύονται κάποια ταλαιπωρημένα/γδαρμένα/φοβησμενα αδέσποτα, λόγω των μεζεδοπωλείων για να φάνε αποφάγια από τα σκουπίδια και οι σερβιτόροι τα πλακώνουν στις κλωτσιές.

Εσύ βρε Γιώργο που τις είδες τις επικίνδυνες αγέλες των αδέσποτων και βγαίνεις με τα κοντάρια και τα λοσταρια από το σπίτι σου?

:oops: SORRY...Kατερίνα...
Στον Διογένη????? 1-2???? 4-5 υπάρχουνε και μου φαίνεται τώρα προχτές που πήγα να πάρω το αμάξι από την παραλία είχανε και κατι κουταβάκια???
Στον Αγιο Βασίλη είναι 1κοντούλικο καφέ το οποίο δεν ξέρω γιατί αλλά όταν βλέπει τον δικό μου αφινιάζει.......
Τον άστεγο που σου λέω τον έχεις δει?? που έχει και ένα Ντοπερμαν κουτσο???
για να μην πάρουμε κατά μήκος την Πειραική εκεί στον Πορφύρα.....στο Μπότζι... κάτι άλλα ξέμπαρκα επιθετικά που είναι...ιδικά ένα ασπρόμαυρο...

Γειτόνισα είσαι???
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Πειραιώτισσα με μητέρα καρκινοπαθή που μπαινοβγαίνει στο «Μεταξά» την τελευταία πενταετία. Όπως καταλαβαίνεις την γύρω περιοχή την ξέρω απ’ έξω και ανακατωτά! :wink:
Γι’ αυτό σου λέω πως είσαι υπερβολικός και υποθέτω πως το σκυλάκι σου λόγω της δικής σου λανθασμένης αντίδρασης και λόγω μη επαρκούς κοινωνικοποίησης, δεν είναι ιδιαίτερα φιλικό προς τα άλλα ζώα…

Μήπως λοιπόν, δεν φταίνε τα λίγα ταλαιπωρημένα αδέσποτα της περιοχής?
 


George peiraias

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2008
47
0
Πειραιάς
το πρόβλημα Κατερινα δεν το έχω μόνο εγώ αλλά η πλειοψηφία των γειτόνων που έχουν σκύλια για να μην σου πω και αυτών που δεν έχουν...
η αντιδρασή μου με το σκουπόξυλο έχει γίνει το τελευταίο δίμηνο που η κατάσταση έχει σοβαρεψει..... γιατί με τα άλλα σκυλια (όχι με όλα) ο Μαξ τα πάει μια χαρά?
 






denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
To δικό σου μου φαίνεται το ξέρω ...
Είναι πολύ ενοχλητικό, κι εμένα μου έχουν περάσει πολλές ιδέες από το μυαλό για να ξεφορτωθώ το ενοχλητικό σκυλάκι σου ...

Η γιαγιά μου επίσης φοβάται, επειδή έχει φλεβίτη, μην την ακουμπήσουν στα πόδια κάτι σκυλιά κάποιων σαν κι εσένα που τα βγάζουν βόλτα και ενοχλούν τον κόσμο ... έχει πάρει λοιπόν ένα λοστό και όπου βλέπει κάποιον σκύλο να πλησιάζει, τον απειλεί, και αν την ακουμπήσει τον χτυπάει ...

Μήπως έχει χτυπήσει και τον δικό σου??
 


George peiraias

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2008
47
0
Πειραιάς
denis said:
To δικό σου μου φαίνεται το ξέρω ...
Είναι πολύ ενοχλητικό, κι εμένα μου έχουν περάσει πολλές ιδέες από το μυαλό για να ξεφορτωθώ το ενοχλητικό σκυλάκι σου ...

Η γιαγιά μου επίσης φοβάται, επειδή έχει φλεβίτη, μην την ακουμπήσουν στα πόδια κάτι σκυλιά κάποιων σαν κι εσένα που τα βγάζουν βόλτα και ενοχλούν τον κόσμο ... έχει πάρει λοιπόν ένα λοστό και όπου βλέπει κάποιον σκύλο να πλησιάζει, τον απειλεί, και αν την ακουμπήσει τον χτυπάει ...

Μήπως έχει χτυπήσει και τον δικό σου??
Σε ποιόν απευθύνεσε φίλε Διονύση?
 




lone wolf

Well-Known Member
13 Οκτωβρίου 2006
706
3
Athens
Ο άστεγος είναι ένα πρόβλημα παιδιά. Έχει 3-4 σκυλιά καθόλου μα καθόλου φιλικά όταν η αδελφή έβγαλε το δικό μας της την έπεσαν ευτυχώς ήταν κάποιος εκεί και τα έδιωξε. Στην Πειραική πάντως δεν έχω δει κανένα αδέσποτο...
 




George peiraias

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2008
47
0
Πειραιάς
lone wolf said:
Ο άστεγος είναι ένα πρόβλημα παιδιά. Έχει 3-4 σκυλιά καθόλου μα καθόλου φιλικά όταν η αδελφή έβγαλε το δικό μας της την έπεσαν ευτυχώς ήταν κάποιος εκεί και τα έδιωξε. Στην Πειραική πάντως δεν έχω δει κανένα αδέσποτο...
Ομιοπαθής με την διαφορά όμως οτι σε εμένα δεν ήταν κανείς να τα διώξει ...

Στον Διογένη? Εχεις κατέβει? Δν έχει και εκειί επιθετικά αδέσποτα?

ή στον Πορφύρα - Μπότζι - Φοίνικα? Ούτε εκεί έχεις πετύχει αδέσποτα?

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα αδέσποτα να παίζουν με τον δικό μου (γι αυτό και δεν μιλάω για όλα) αλλά οταν βλέπω να δαγκώνουν τον δικό μου λογικό δεν είναι να δαιμονίζομαι??? και να ψάχνω να βρω λύση?
Αν είχατε πάει και εσείς τα δικά σας στον κτηνίατρο για τουσ κλείσει τις τρύπες ήθελα να δω τι θα λέγατε....
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Φιλαράκο με ξέρεις? Και τι πρόβλημα έχεισ με τον σκύλο μου?
Nαι, δεν είσαι αυτός που έβγαζε εκείνο το μικρό σκυλάκι που κατουρούσε το δέντρο μου έξω από το σπίτι? Τα παιδιά μου παίζουν εκεί και ετοιμάζω ήδη ένα λοστάρι και για τον κοπρίτη σου ... αν είχα πρόσβαση θα τον φόλιαζα κιόλας να ησυχάσουμε.
 


George peiraias

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2008
47
0
Πειραιάς
denis said:
Φιλαράκο με ξέρεις? Και τι πρόβλημα έχεισ με τον σκύλο μου?
Nαι, δεν είσαι αυτός που έβγαζε εκείνο το μικρό σκυλάκι που κατουρούσε το δέντρο μου έξω από το σπίτι? Τα παιδιά μου παίζουν εκεί και ετοιμάζω ήδη ένα λοστάρι και για τον κοπρίτη σου ... αν είχα πρόσβαση θα τον φόλιαζα κιόλας να ησυχάσουμε.
ένα δεντράκι.....δεν μου λέει κάτι. όλα τα σκυλιά κατουράνε σε δέντρα δεν ξέρω για ποιό μου λες, αλλά όταν τα παιδιά σου παίζουν κάτω στον δρόμο δηλαδή είναι καθαρά?????

γίνε λίγο ποιο συγκεκριμμένοσ...
 


Status
Κλειδωμένο θέμα