Πρόβλημα στην βόλτα....


Status
Κλειδωμένο θέμα

denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Λίγο πιο συγκεκριμένος ....

Οπως όλα τα σκυλιά κατουράνε σε δέντρα, και τα παιδιά μου δεν είναι καθαρά ....

(όλα αυτά φυσικά φίλε ήταν υποθετικές - πολύ συχνές όμως - περιπτώσεις)

.... έτσι ΜΠΟΡΕΙ και να προκαλείς έσύ την αντίδραση περνώντας από την περιοχή επικράτειας αυτής της ''αγέλης'' ή οποιαδήποτε άλλης ...

..... έτσι ΜΠΟΡΕΙ και ο Μάξ να μην μπορεί να δώσει πάντα τα σωστά σήματα επικοινωνίας σε άλλα ζώα, και φυσικό είναι, δεν είναι άγριο ζώο ούτε αδέσποτο ...

..... έτσι ΜΠΟΡΕΙ και να έχεις φάει λέω τώρα σουβλάκια, και να σε πλησιάζουν ...

..... έτσι ΜΠΟΡΕΙ και κάποιο αδέσποτο να έχει ένα ελάττωμα, όπως ο σκύλος σου που κατουράει μέσα, αυτό να δαγκώνει για να προστατέψει ότι του χει απομείνει ...

... επίσης όπως ο Μάξ θα πονέσει (ψυχικά ή σωματικά) όταν εγώ - ο κακός και μαλάκας γείτονας - τον χτυπήσω με λοστό, ακόμα όπως θα φοβηθεί όταν τον απειλήσω ...

... έτσι και το αδέσποτο δεν έχει καμία διαφορά από τον Μάξ, εκτός του ότι δεν έχει από πάνω του έναν τσαμπουκαλή Πειραιώτη να λέει ''ρε φίλε με ξέρεις'', και '' τα παιδιά σου είναι και εσένα βρώμικα'' :wink:

Σεβάσου ότι έξω τώρα (αλήθεια ο Μάξ είναι καλυμμένος με χιόνι και κουλουριασμένος πάνω σε γρασσο αυτήν την στιγμή?) χιονίζει και έχει 0 βαθμούς, και μην βγείς το απόγευμα με κανέναν λοστό ...

κάνε απλά άλλην διαδρομή ... είναι η μόνη λύση που πρέπει να σου πρνάει από το μυαλο ...

σκέψου ... από την πλευρά του άλλου ... γι'αυτό σου επιτέθηκα, sorry που σε σύγχησα ... είσαι και εσύ αδέσποτος για κάποιους άλλους ... τα κριτήρια του καθενός είναι υποκειμενικά για το τί είναι σωστό ... το κρύο και ο λοστός είναι ΠΟΛΥ αντικειμενικά ... :wink:

... σκέψου ...
 


George peiraias

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2008
47
0
Πειραιάς
Διονύση,
Δεκτόν όλοι μας έχουμε ελατώματα και πρώτος εγώ, δεν λέω οτι είμαι τέλειος και επίσης φέρω και εγώ ευθύνη για τα ελλαττώματα και τον χαρακτήρα του σκύλου μου...
πιστεύεις οτι τα αδέσποτα που ζουν έξω και κάποιος τους ρίχνει λίγο φαγητό είναι ευτυχισμένα....ή αυτος είναι φιλοζωος??
και σου λέω οτι υπάρχουν αδέσποτα με ήπιο χαρακτήρα όπυ πλησιάζουν τον Μαξ ψιλογαβγίζουν παίζουνψιλοαρπάζονται ....και όλα καλά....
υπάρχουν και άλλα που έρχονται από την αρχή και τον βουτάνε....και γίνετε μάχη.
Τον σκύλο δεν τον έχω 1 χρόνο (δεν εννοώ οτι έχω πείρα) και δεν πήρα από την αρχή πήρα το σκουπόξυλο...
έκανα υπομονή, υπομονή υπομονή 8 χρόνια δεν έχω πειράξει κανένα σκυλί....και τον δικό μου τον έχω τον έτρεχα και βράδια να στου κλείσω τς πληγές του
Και στην γειτονιά μου είναι και ο λονε γουλφ παθόν...
Δεν νομίζω οτι είμαι υπερβολικός ρε παιδιά
 


nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
εγω λεω οτι εισαι ολιγον υπερβολικος..
πχ
υπάρχουν και άλλα που έρχονται από την αρχή και τον βουτάνε....και γίνετε μάχη
μηπως εννοεις υπαρχουν και αλλα που ερχονται και τον...γαυγιζουν?

δηλαδη στον 8ο χρονο σε πειραξε που γινετε μανουρα με τα σκυλια?



σχετικα με αυτο που ειπε ο denis///

στην γειτονια μου εχει ενα καφενειο...διπλα ενα ψιλικατζιδικο..
ταιζουν 4-5 μεσαια σκυλια...

καθε κυριακη για εφημεριδα κανω αναποδα τον κυκλο του τετραγωνου...οχι για ναμην μου την πεσουν..για να μην τα ενοχλησω .

διαβασε και προσπαθησε να καταλαβεις τα
έτσι ΜΠΟΡΕΙ
του denis.
 


George peiraias

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2008
47
0
Πειραιάς
oscar said:
εγω λεω οτι εισαι ολιγον υπερβολικος..
πχ
υπάρχουν και άλλα που έρχονται από την αρχή και τον βουτάνε....και γίνετε μάχη
μηπως εννοεις υπαρχουν και αλλα που ερχονται και τον...γαυγιζουν?

δηλαδη στον 8ο χρονο σε πειραξε που γινετε μανουρα με τα σκυλια?



σχετικα με αυτο που ειπε ο denis///

στην γειτονια μου εχει ενα καφενειο...διπλα ενα ψιλικατζιδικο..
ταιζουν 4-5 μεσαια σκυλια...

καθε κυριακη για εφημεριδα κανω αναποδα τον κυκλο του τετραγωνου...οχι για ναμην μου την πεσουν..για να μην τα ενοχλησω .

διαβασε και προσπαθησε να καταλαβεις τα
έτσι ΜΠΟΡΕΙ
του denis.
ενοώ οτι τον βουτάνε από τον σβέρκο χωρίς πολλά πολλά......
το καταλαβαίνω
εγώ δεν διατίθεμαι να αλλάξω δρομολόγιο και να τους κάνω την χάρη.....στο συγκεκριμμένο θέμα.....
στον 8ο ΧΡΌΝΟ ΞΕΧΎΛΙΣΕ ΤΟ ΠΟΤΉΡΙ ΚΑΙ ΕΞΑΝΤΛΉΘΗΚΕ Η ΥΠΟΜΟΝΉ ΜΟΥ......
 




sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
George peiraias said:
εγώ δεν διατίθεμαι να αλλάξω δρομολόγιο και να τους κάνω την χάρη.....στο συγκεκριμμένο θέμα.....
στον 8ο ΧΡΌΝΟ ΞΕΧΎΛΙΣΕ ΤΟ ΠΟΤΉΡΙ ΚΑΙ ΕΞΑΝΤΛΉΘΗΚΕ Η ΥΠΟΜΟΝΉ ΜΟΥ......
μην σου βγουν απο πανω και σε κοροιδευουνε ?! εγω οπου ξερω οτι παιζει αγελη γιατι περναω διακριτηκοτατα και απο μακρυα ή εκει που ξερω οτι παιζει ενα κακομεγαλομενο ροτι δεν παιρναω με τπτ ?
 


isalasi

Well-Known Member
5 Ιανουαρίου 2007
86
0
ΑΘΗΝΑ
Κάνε λίγο υπομονή μέχρι να πάρεις το... μεγάλο.Οταν δε το φτιάξεις στα μέτρα σου μη φοβάσαι τίποτα πια.Θα καθαρίζει αυτό για σένα.Και δεν θα χρειαστεί να τους κάνεις και την ....χάρη.Μέχρι τότε όμως δείξε λίγη αυτοσυγκράτηση και μεγαλοψυχία.
 


George peiraias

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2008
47
0
Πειραιάς
@ Νίκος: ερσύ τι προτείνεις?
@ Δεν είναι θέμα κοροιδίας αλλά μετά θα πρέπει να βγάζω το σκύλο μου βόλτα γύρω γύρω από το σπίτι μου, στο πεζοδρόμιο, ενώ τωρα απολαμβάνει το γρασίδι του τη θάλασσα απλα εγώ είμαιο πιο προσεκτικός μερικά σκυλιά δηλαδή θα μου πουν που θα βγάζω το δικό μου, θα γωνάξω κάποια μυπηρυσεία να έρθει να τα μαζέψει, και μια άλλη λύση είναι η ευθανασία...
 




denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
@ Νίκος: ερσύ τι προτείνεις?
@ Δεν είναι θέμα κοροιδίας αλλά μετά θα πρέπει να βγάζω το σκύλο μου βόλτα γύρω γύρω από το σπίτι μου, στο πεζοδρόμιο, ενώ τωρα απολαμβάνει το γρασίδι του τη θάλασσα απλα εγώ είμαιο πιο προσεκτικός μερικά σκυλιά δηλαδή θα μου πουν που θα βγάζω το δικό μου, θα γωνάξω κάποια μυπηρυσεία να έρθει να τα μαζέψει, και μια άλλη λύση είναι η ευθανασία...
Σου πρότεινα ....

αλλά δεν θές να τους κάνεις το χατήρι ....

γενικά είσι ένα από αυτά τα θρασύδειλα ανθρωπάκια που μάλλον κάνουν καλό τελικά που ρίχνουν φόλες, σύμφωνα με τα λέγόμενά σου ... δεν έχεις ΚΑΜΙΑ διαφορά, και αυτοί έχουν λόγους φίλε να τους ενοχλείς εσύ, με το σκύλο σου, το σπίτι σου, τα παιδιά σου ή τον χαρακτήρα σου.

Μόνο πρόσεχε όταν θα ξανακρατάς στυλιάρι ή όταν ρίξεις φόλα να μην ειναι κάποιος σαν κι εμένα εκεί ... νύχτα κάντο και καλύτερα βάλε ενα καπέλο να μην σε γνωρίσουν ... :wink:
 


George peiraias

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2008
47
0
Πειραιάς
Νικος said:
καλα κρασια...να μετακομισεις :evil: :evil:
Καλά τα λες και συ... αυτό κάνει εσύ μάλλον όταν εκεί που κάθεσε αραχτός σπιτάκι σου έρθει ένας ενοχλητικός γείτονας και σου σπάει τα νεύρα , πάρε τα μπογαλάκια σου και τράβα σε άλλη γειτονιά...
 


George peiraias

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2008
47
0
Πειραιάς
Επείδή βλέπω μπόλικη ειρωνία στο φόρουμ για πείτε μου εσείς που είστε φιλόζοι.
1) Εσείς θέλετε τα ζώα να είναι ευτυχισμένα?
2)έχετε δει πολλά αδέσποτα ευτυχισμένα?
4)Τι κάνετε για να είναι ευτυχισμένα τα αδέσποτα?
5)Όταν τους δίνετε φαι και νερό νομίζετε οτί τα σώζετε ? ή οτι αυτό είναι φιλοζωία? ΕΤΣΙ ΔΙΑΙΩΝΙΖΕΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ
6)Αν είχατε και εσείς ένα μικρό σκύλο και είχατε παρόμοιο θέμα θα αλλάζατε δρομολόγιο?
 




isalasi

Well-Known Member
5 Ιανουαρίου 2007
86
0
ΑΘΗΝΑ
Για σένα δυστυχώς εαυτούλη η ζωοφιλία φτάνει μέχρι την άκρη του λουριού του δυστυχου σκύλου σου.
 


George peiraias

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2008
47
0
Πειραιάς
ΕΙΔΕ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΦΟΛΑ???????
:evil: :evil:
κοντάρι θα κρατάω (για την ακεραιότητα του σκύλου μου δεν είμαι τρελός) ξκαι όποιος θέλει ασ έρθει στην Πειραικη να μου το παρει...
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Sorry λίγο, μιλάω στην ομάδα 8 για τα χρώματα του κόκερ, κι έρχομαι ... :lol: :lol: :lol: :lol:

την κουκούλα μην ξεχάσεις .... αγαπημένε μου νεοέλληνα ... :wink:
 


George peiraias

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2008
47
0
Πειραιάς
Εγώ φίλε δεν φοράω κουκόυλες και σου είπα και που βγάζω βόλτα τον σκύλο μου.....
Εσυ μάλλον χρησιμοποιείς αντί για κουκούλα το πληκτρολόγιο και την οθόνη για να τα λες αυτα...
ΜΙΛΗΣΑ ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΦΩΛΑ......ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ????????
 


George peiraias

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2008
47
0
Πειραιάς
isalasi said:
Για σένα δυστυχώς εαυτούλη η ζωοφιλία φτάνει μέχρι την άκρη του λουριού του δυστυχου σκύλου σου.
Εσένα που φτάνει στο άπειρο.... έχεισ κάνει κάτι άλλο δηλαδή???
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Ειπες ... μου περνάνε ιδέες ... και ευθανασία ...

θές να σου βάλω παράθεση??

την λέξη φόλα φυσικά δεν είχες κότσια ούτε να την πείς, μόνο να την υπονοήσεις ξεκάθαρα, είσαι ΙΔΙΟΣ σου λέω με τους άλλους κακούς ανθρώπους που με πληγώνουν .... :lol: :lol: :lol: :lol:

Και το στυλιάρι το ίδιο είναι, με την κουκούλα πάει ...

Ασε τα πληκτρολόγια και τις αηδίες, έτσι χέστης που είσαι, και μπροστά από το σπίτι μου να σε αφήσουνε με τα σκυλάκια μου που θα δείς θα κάνεις κακά. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


George peiraias

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2008
47
0
Πειραιάς
Σε πληροφορώ οτι δεν έχω κανένα πρόβλημα να χρησιμοποιήσω την λέξη φώλα, αλά έτσι στενόμυαλος που είσαι νομίζεις οτι είναι ένα και το αυτό.., σε προτρέπω λοιπόξν να νοίξεις και κανένα λεξικό να δεις την σημασία και την διαφορά τον λέξεων..... και μετά έλα να τα πούμε,
αλά και εσυ είσαι από αυτους που θεωρόυνται ομαμιάς με το ροτ που μαμάει και δέρνει ετσι εισαι μαγκασ??? Μπράβο σου ή μάλλον μπραβο στα σκυλία σου που θα τα χεις κάνει σαν τη μούρη σου κομπλεξικά και στενόμυαλα....

ΑΛΛΟ ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ ΑΛΛΟ ΦΩΛΑ ΜΗΝ ΜΠΛΕΚΕΤΕ ΤΟ ΒΟΛΛΕΥ ΜΕ ΤΟ ΤΡΟΛΛΕΥ

Και εάν κάποιος άλλος σας έχει πει οτι είναι το ίδιο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ
 


Status
Κλειδωμένο θέμα