Πρώτη βόλτα κουταβιού


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Έχει το πλεονέκτημα του χειρισμού με το ένα χέρι, στο βουνό που χρειάζεσαι το άλλο χερι ελεύθερο για να κρατάς το walking stick ή για σκαρφάλωμα είναι ότι πρέπει και δεν μπλέκει συνεχώς στα πόδια του σκύλου.

Τώρα αυτό γιατί έπρεπε να μου το θυμίσεις;;
Μπροστά η αλεπού, πίσω ο ούνος, και τρίτος και καταϊδρωμένος...you know who:mad:
Ευτυχώς που η γκουμούτσα το φλεξι μάγκωσε σε κάτι κλαριά γιατί ακόμα θα τρέχαμε...
To walking stick είχα κι εγώ στο μυαλό μου :giggle: Με τον ιμάντα μπορώ να έχω και το stick παραμάσχαλα ή και στο χέρι, και το άλλο χέρι ελεύθερο.

Συμφωνώ με το στηθόλουρο έχεις πολύ καλύτερο έλεγχο στις στραβές όταν χρειαστείς να τραβήξεις γρήγορα - ειδικά αν έχεις και σκυλί κάγκουρα του βάζεις και από τα ενισχυμένα στηθόλουρα με χερούλι για να βουτήξεις αν χρειαστεί.
 


Rodilli

Member
3 Ιουνίου 2020
14
51
Αθήνα
Δυσπλασία και στηθόλουρο δεν έχουν καμία σχέση, αλλά, υπάρχουν 3 βασικά είδη στηθόλουρου

Το Νο1 είναι αυτό που χρησιμοποιώ. Δεν κόβει, εφαρμόζει καλά αφού ρυθμίζεται σε 2 σημεία κατά μήκος του σώματος, το βάζεις και βγάζεις εύκολα ξεκουμπώνοντας μόνο ένα από τα κλιπς.
Πολύ καλό αυτό. Προς το παρόν θα βγαίνουμε με το περιλαίμιο για να μαθεί σε πρώτη φάση και μετά θα πάρουμε ένα στηθόλουρο. Το θετικό είναι πως δεν τραβάει και περπατάει δίπλα μου, οπότε δεν έχουμε θέμα ακόμα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.608
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3