Πόση τρίχα θα πέσει πια??


-val-

Member
21 Ιουλίου 2013
17
47
Κρήτη
Η Βελγίδα Λούσυ μου μαδάει απίστευτα!!!! Τούφες ολόκληρες. Τη χτενίζω κάθε 2 μέρες αλλά μοιάζει να μην είναι αρκετό. Πρόβλημα υγείας δεν έχει, τροφή τρώει πολύ καλή, οπότε υποθέτω πως φταίει η άνοιξη (?).
Το μεγάλο ερώτημα είναι: Θα σταματήσει κάποια στιγμή αυτή η κατάσταση, ή θα συνεχιστεί όλο το καλοκαίρι? Τι πρέπει να κάνω?
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Ενταξει μην απελπίζεσαι! Καποια στιγμή θα σταματησει. Πετάει τα χειμωνιάτικα και βαζει τα καλοκαιρινά!
Και για να σε προετοιμάσω...Στο τελος του καλοκαιριου θα ξαναπεταξει τα καλοκαιρινά να βαλει τα χειμωνιάτικα.:p
 




κωστασ123

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2015
105
66
33
Η δικη μου το τι τριχα βγαζει τη τελευταια βδομαδα μιλαμε θα παθεις πλακα,καθημερινα κανω χιονανθρωπους!Ελπιζω να σταματησει συντομα να μαδηζει τοσο πολυ.
 


nikol_te

Well-Known Member
15 Μαϊου 2011
74
104
κ ο δικος μου ξεκινησε πριν 3 βδομαδες να μαδαει ατελειωτα!μειωθηκε αρκετα τωρα, αφου μαλλον εριξε το μισο του τριχωμα!
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Ιδανικα θα ηταν να πηγαινατε για μια επαγγελματικη φροντιδα σε ειδικευμενο γκρουμερ. Αδειασμα της νεκρης τριχας και εαν οι περιστασεις το επιτρεπουν - αφαιρεση του υποστρωματος. Μπροστα στο καλοκαιρι και η σκυλα θα ξαλαφρωσει, και θα βγαλει συντομοτερα το καινουργιο τριχωμα και εσεις θα εχετε λιγοτερη δουλεια.