Πόσο κτήνος μπορείς να είσαι;


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Μπροστά σε ένα αποτρόπαιο θέαμα βρέθηκαν περαστικοί στην Αγριά Βόλου, όταν είδαν στην παραλία να βρίσκεται μία σακούλα που μέσα περιείχε γάτες!
Όπως δημοσιεύει το zoosos.gr, η σακούλα ήταν δεμένη σφιχτά με αποτέλεσμα τα γατάκια να μην μπορούν να βγουν και όπως φαίνεται τις είχαν ρίξει σε βαθιά νερά αλλά ευτυχώς τις έβγαλε έξω το κύμα. Τελικά παρά την περιπέτειά τους και την ταλαιπωρία τους, επιβίωσαν...




Πηγή:
enikos.gr - Κοινωνία: Πόσο κτήνος μπορείς να είσαι;
 


giouli4

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
398
0
ειμαι απο το βολο...και δυστυχως υπαρχουν συνεχεια τετοια.και με σκυλακια και με γατακια.τα βαζουν σε σακουλες και τα πετανε στους καδους.δυστυχως εχουμε πολλους μ@@@@@ στο βολο.οπως υπαρχουν και απειρες φολες.το χειροτερο που κανουν ειναι να σπανε γυαλια και να βαζουν τα θρυψαλα σε φαγητο με αποτελεσματα φρικτα για οποιο σκυλο η γατα φαει.ΚΤΗΝΗ οπως ακριβως το ειπες
 


dimitris_s2k

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2011
1.022
192
56
Athens / Marussi
www.facebook.com


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Δεν πανε καλα οι ανθρωποι. Καποτε τα βαζανε σε σακουλες και τις κλεινανε για να πεθανουν απο ασφυξια. Τωρα κανουν το ιδιο, και τα πετανε και στην θαλασσα. Αναθεμα και αν καταλαβουμε ποτε τι σκεφτονται...
 


Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
546
Χολαργός
Αναθεμα και αν καταλαβουμε ποτε τι σκεφτονται...
Σκέφτονται????
Μα δεν υπάρχει τέτοια λέξη στο λεξιλόγιο τους,γιατί αν σκέφτονταν δεν θα φτάνανε σε τέτοιες εγκληματικές πράξεις! Εδώ μιλάμε πλέον για κτηνωδία!
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Απάνθρωπο. Απαράδεκτοι άνθρωποι.

Και εγώ σε μικρή ηλικία (8-10χρ) μαζί με ξαδέρφια μου είχαμε τσακώσει γειτώνισα μας στο Αιγάλεω που πέταξε γατάκια (που τόλμησαν να μπούν στην αυλή της) μέσα σε σακούλα και μέσα σε κάδο. Το τι βρυσίδι της ρίξαμε δεν συζητιώταν, τα σώσαμε, τα μεγαλώσαμε μέχρι που φύγανε κάποια στιγμή.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Στα χωρια τα πραγματα δεν ειναι οπως τα φανταζομαστε... υπαρχουν γριουλες που ενω ταιζουν καμια εικοσαρια γατες και τις εχουν στην αυλη τους, μολις γεννανε παιρνουν τα γατια τις πρωτες μερες, σακουλα και ποταμι, ρεμμα κοκ. Η στειρωση δεν ξερουν καν τι σημαινει...
 


Sadah

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2010
779
137
Θεσσαλονίκη
Τετοιες γριουλες ψαχνω να τις ταισω στη γατα μου. Ετσι θελει κανονικα με την σαπιλα που εχουν στο κεφαλι τους.
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Και στο Π.Φαληρο μεσα σε ταπερ με αιθερα,και δεν ειναι γιαγιαδες,και ταιζουν ζωα αλλα για στειρωση ουτε λογος!!
 


giouli4

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
398
0
Ένα χρήσιμο link όπου έχει κάποιες πρακτικές Νομικές Συμβουλές περί κακοποίησης ζώων και πως αντιδρούμε...

Πανελλαδική Συντονιστική Επιτροπή Ζωοφιλικών Σωματείων: Νομοθεσία για τα ζώα

Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα που έβαλα το link...
θα το εχω υποψην μου μηπως και αρχισουν να συμμορφωνονται λιγο οι σιχαμενοι
 


lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
Κάθε μέρα γινόμαστε μάρτυρες απάνθρωπων γεγονότων. Σήμερα ήμουν στο δρόμο και ξαφνικά βλέπω έναν βλάκα να βγαίνει στο αντίθετο ρεύμα απλά και μόνο για να πατήσει με το αυτοκίνητο μια χελωνίτσα που διέσχιζε το δρόμο. Πέρασε από πάνω της!!! Έτρεξα να δω νομίζοντας οτι τη σκότωσε αλλά για έναν περίεργο λόγο δεν είχε πάθει τπτ απολύτως! Απλά σαν να "ξαφλουδισε" λίγο το καβούκι της. Την πήρα και την άφησα σε ένα οικόπεδο. Ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω οτι αυτός ο καραγκιόζης την πάτησε επίτηδες. Τι θα καταλάβαινε δηλαδή αν την σκότωνε? :mad:
 




nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Είναι απλό το πράγμα.Ο βασανισμός και η εκτέλεση ζωντανών πρέπει να εξισωθεί με το κακούργημα της ανθρωποκτονίας.Ξέρω με ασφάλεια πως με τη νέα σύσταση της βουλής θα κατατεθεί σχετική πρόταση που θα είναι αμείλικτη σε τέτοιου είδους εγκλήματα που υποβαθμίζουν και την αξία της ζωής αλλά και την υπόσταση του ανθρώπου.
 


giouli4

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
398
0
μακαρι...γιατι καποια στιγμη πρεπει να σταματησει ολο αυτο.οκ παντα θα υπαρχουν περιστατικα τετοια τουλαχιστον να ειναι μεμονομενα και οχι συνεχομενα.ζουμε στον 21ο αιωνα.ΕΛΕΟΣ
 




Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Και που να δειτε τι κτηνοι "χτυπησαν" σημερα το πρωι κοντα στο γραφειο της φιλοζωικης ομαδας του Βολου πνιγοντας με σκοινι ενα αδεσποτο κουταβι. Το κουταβι βρεθηκε νεκρο με τυλιγμενο σκοινι γυρω απο το λαιμο του και τριγυρω πεταμενες συριγγες ινσουλινης.

Ειδοποιηθηκε η αστυνομια και το ερευνουν. Φωτο εχω αλλα ειναι σκληρες και λεω να μην τις βαλω.
 


xri_ni

Well-Known Member
30 Μαϊου 2011
57
0
35
Αθήνα
Δυστυχώς αυτο είναι σύνηθες φαινόμενο,ιδιαιτερα στα χωρια.Αμα πειτε στους παππουδες και στις γιαγιαδες για στειρωση θα γελανε !
 


giouli4

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
398
0
αντε στα χωριά που μην τρελαθούμε παιδιά εγγόνια δεν έχουν;Αλλά και στις πόλεις όπως ο Βόλος ασ πούμε;και το κακό είναι ότι δεν το κανουν μόνο γιαγιάδες και παππούδες.υπάρχουν και μικρότερης ηλικίας.όπως και χθες που ήμουν σε μια παρέα και άκουγα από άτομο 25 χρόνων όλο μ@@@@@@@
 


giouli4

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
398
0
Και που να δειτε τι κτηνοι "χτυπησαν" σημερα το πρωι κοντα στο γραφειο της φιλοζωικης ομαδας του Βολου πνιγοντας με σκοινι ενα αδεσποτο κουταβι. Το κουταβι βρεθηκε νεκρο με τυλιγμενο σκοινι γυρω απο το λαιμο του και τριγυρω πεταμενες συριγγες ινσουλινης.

Ειδοποιηθηκε η αστυνομια και το ερευνουν. Φωτο εχω αλλα ειναι σκληρες και λεω να μην τις βαλω.
στο ελικοδρόμιο εννοείς¨;