Ρατσα


Status
Κλειδωμένο θέμα

Meli

Active Member
1 Οκτωβρίου 2009
37
0
Ναυπλιο
Εμένα αυτό που με προβληματίζει δεν είναι η ρατσα του σκύλου, είναι ότι βλέπω ένα κουτάβι 4 μόλις μηνών μέσα στο χώμα, δεμένο με 1,5 μέτρο αλυσίδα.
Βάλε το ζωάκι μέσα στο σπίτι σου, αγαπητέ φίλε, κρίμα είναι…
Για την αλυσίδα φίλε Rottie το συζητάμε, αλλά γιατι σώνει και καλά πρέπει να μπεί το κουτάβι στο σπίτι???????
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Δεν μας απαντάς καλύτερα γιατί πρέπει το κουταβι να είναι με μια αλυσίδα στο λαιμό έξω?
 


Allegro

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2009
878
10
Maroussi
Φίλε apolonisti μην τους ακους που λένε για ημίαιμο.
Εγώ το βλέπω για καθαρόαιμο ΜΠΑΘ. ;)
 




foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Round 1200456
Ντιν!
(το καμπανάκι του ριγκ είναι για όσους δεν το κατάλαβαν!!!):p:p:p:p:p:D:D:D:D:D
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
εεε φιλε Rottie για απαντα τωρα να σε δω...!:paja1::D:paja1:

φιλε Kango1 για απαντα να σε δω και εσενα,φιλε...:paja1::p:D:p
να απαντησω εγω? (ετσι κι αλλιως κι εγω φιλος ειμαι):D:paja1:

τεο, ξερεις οτι τα δικα μου σκυλια ζουν και κοιμουνται στον κηπο , και εναλλαξ κοιμαται καθε βραδυ ενα απο τα δυο μεγαλα μεσα.
(βεβαια τωρα που γερασαν εχω αρχισει να σκεφτομαι πως για διαφορους λογους, θα αρχισουν να ζουν περισσοτερο μεσα και να κοιμουνται μεσα και τα τρια το βραδυ του χειμωνα)
ομως, για τουλαχιστον τον πρωτο εναμισυ χρονο της ζωης τους, μεγαλωσαν μεσα στο σπιτι, αυτοκολλητα μαζι με την οικογενεια και οταν ξαναπαρω σκυλο, το ιδιο θα κανω.
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Διότι ο σκύλος είναι μέλος της οικογένειας και θέλει να είναι με την οικογένειά του. Και δεν πρέπει να είναι δεμένος, είναι έγκλημα αυτό.
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
Γαλαζια,καλα εκανες και απαντησες,αλλα οταν ειπα απαντηστε να σας δω,ηταν για να κεντρισω την Κατερινα και την Κατια ως προς το "φιλος"...:p:p:p

βεβαια οπως σωστα ειπες,εσυ εισαι "φιλος" εγω ειμαι "φιλη" και παει λεγοντας..αχχααχαχχαχα:paja1::D

για το "μεσα" η "εξω" δεν ξαναγραφω την γνωμη μου...την εχω πει.θα κουρασω στο τελος.:p
 


apolonistis

Member
7 Ιανουαρίου 2009
8
0
λοιπον,,διαβασα πολλα και ηρθε η ωρα να απαντησω...
το σκυλι δεν το πηρα για να το εχω στο κρεβατι μ και μεσ στο σπιτι μ,το πηρα για το κυνηγι και επειδη ηθελα και σκυλο...(πολυ απλο,δεν ειναι αναγκαιο να μπαινουν οι σκυλοι στο σπιτι)
οσο για την αλυσιδα θα βγει εντοσ λιγων ημερων,μετα την κατασκευη καλυτερης περιφραξης)
επισης βλεπω καπια σχολια περι ρατσας που δν μου αρεσουν,ειρωνειες κλπ...
οπως θα την ζευγαρωσεις και θα τα πουλας κλπ..
μια αναγνωριση ηθελα οχι κριτικη(κακη)
ευχαριστω ολους τους υπολοιπους....
 








Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
τα είπε όλα αυτή η απάντηση,,, αποστομωτική ότι και αν πούμε εκεί θα μείνει... οχι στο κρεβατι (φυσικά) όχι στο σπίτι αφου για κυνήγι είναι... η αλυσιδα θα φύγει όταν... αύτα
 




apolonistis

Member
7 Ιανουαρίου 2009
8
0
τα είπε όλα αυτή η απάντηση,,, αποστομωτική ότι και αν πούμε εκεί θα μείνει... οχι στο κρεβατι (φυσικά) όχι στο σπίτι αφου για κυνήγι είναι... η αλυσιδα θα φύγει όταν... αύτα
δεν εχω την ανεση να την εχω σε αυλη,σε διαμερισμα μενω,την εχω απνεαντι μ σε ξενο χωραφι περιφραγμενη και οπως ειπα θε βγει η αλυσιδα...
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Γιατί πιστεύεις ότι ένα σκυλί που μένει σε διαμέρισμα, στα κρεβάτια όπως είπες κι εσύ, δεν μπορεί να κυνηγήσει;
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
kango1 με πρόλαβες! και εγώ υπέθεσα πως αν μη τι αλλο θα είναι στο σπίτι του...
 






Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981