Ρεαλιστικό σεμινάριο θάρρους και σωματοφυλακής...




Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
1)Ακομα κ ο "Καραμπατσος" η ο καθε αντιστοιχος "Καραμπατσος" θα λεει στον ιδιοκτητη δυο κουβεντες, εστω κ λαθος, που ομως θα λειτουργουν προς την σωστη κατευθυνση, του στυλ "πω πω ο σκυλος μαμαει, προσεχε τον γιατι ειναι φονιας" η "μη τα δοκιμαζεις αυτα γιατι εγω ξερω να προσεχω αλλα τον αλλον θα τον φαει" και αντιστοιχα οποτε ο αλλος προσεχει.....

2)Το αν θα τον ζευγαρωσει η οχι; τοσοι αλλοι το κανουνε κ μαλιστα με προτροπη κτηνιατρων.....

3)Το θεμα πρωτιστως δεν ειναι ο ιδιοκτητης. Αυτος τουλαχιστον ασχολειται.....

4)Το θεμα ειναι (για μενα) οι "Καραμπατσοι" που κυκλοφορουν......ειναι θεμα χρονου να πεσεις πανω σε "Καραμπατσο"....

5)Απο περιεργεια παντως θα ηθελα να ημουν στο σεμηναριο, να δω μεχρι που φτανει ο στημενος βιντεο-εντυπωσιασμος κ που η αρχιζει η βλακεια.....

1) Ειλικρινα το ελπιζω αν κ δεν το νομίζω...
Προκειμένου να προειδοποιει εστω κ με τον τροπο του πρεπει πρωτα απολα να εχει αντιληψη κ να καταννοει τι σόι ευθυνες γεννα...ΔΕΝ τον κοβω για τέτοιον!
Μαλλον για μπετον αρμέ!

2) Εστω οτι τους προτρέπει ο κτηνιατρος, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ αυτοι που την πατανε ετσι εχουν κατα νου την υγεία των ζωων τους,ουτε το θεαθηναι ουτε να διαιωνισουν το ειδος του "μαμαω" να βγαλουν κ κανα ψιλο (χοντρό) αφου θα προσφέρουν απλοχερα τετοια killer σκυλια...

3) Για μενα πρωτίστως ο ιδιοκτητης είναι οχι ο Καραμπατσος, το ξαναπα, αυτος την δουλεια του κανει!
Σιγουρα υπάρχουν κ αυτοι του "δεν ηξερες δεν ρώταγες" αλλα ως επι το πλείστον ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ πρόκειται για τους γνωστούς λαλακες που νομιζουν οτι το σκυλι ειναι προεκταση (του μικρου ΠΟΛΥ μικρου) τσουτσουνιου τους !

4) Για να πεσεις σε εναν "Καραμπατσο" πρεπει να πας στα τυφλά τελείως...
Εφοσον λοιπον ισχυρίζεσαι οτι το πονας κ το αγαπας (αυτοι λενε οχι εγω) πως ειναι δυνατον να μην ερευνησεις τι καπνο φουμαρει, ο συγκεκριμενος ταχει κ φορα παρτιδα, δλδ αμα διαβαζα εγω τετοιο κειμενο ενω ψαχνόμουν με αυτο το white trash λεξιλογιο/υβρεολογιο που στις 10 λεξεις οι 8 ειναι ανορθογραφες,οχι δεν θα ριχνα δεύτερη ματια αλλα θα τον εκραζα κιολας, εφοσον δηλωνεις επαγγελματιας να διατηρεις κ καποια στανταρς...
Εσυ δλδ θα εμπιστευοσουν αυτον τον επαγγελματια?
Ο οποιοσδηποτε με στοιχειώδη κοινη λογική...

5) Εγω να δεις πως θα θελα να παραβρεθώ σαυτο το "σεμιναριο" αλλα οχι μονη μου...
Να χα μαζι μου κ ενα πραγματικά επικίνδυνο σκυλί !
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
1) Κι εγω, ειλικρινα, το ελπιζω.... Για το "μπετον αρμε" το πιστευω.....

2) Δεν εχει "εστω" .... Εφ οσων το κανουνε, στο ιδιο τσουβαλι πανε. Για μενα. Αν ο λογος ειναι "ο killer σκυλος του" η "τα ματια της ομορφης μπουμπους" δεν αλλαζει κατι. Μεταξυ μας ο..... killer εχει κ λιγες παραπανω πιθανοτητες σωματικης υγειας απο την..... μπουμπου!

3) Ποσοι ιδιοκτητες που ξεκινουν να ψαχνονται, με ολη την καλη θεληση, κανουνε τελικα σωστη επιλογη εκπαιδευτη; Ποσοι κ ειδικα οταν ασχολουνται με "λεπτα ζητηματα" πχ ρεαλιστικη φυλαξη η διορθωση επιθετικης συμπεριφορας, μπορουν να αξιολογησουν αυτον που εχουν απεναντι τους ωστε να μην κανουνε λαθη στην επιλογη του;

4)Λαβε υπ οψιν σου τα εξης κατ αρχην:
Οτι ελαχιστοι ασχολουνται με ρεαλιστικα, ποσο μαλλον να ειναι διατεθημενοι να ρισκαρουν να δαγκωθουν ποσο μαλλον να ξερουνε ακριβως τι κανουνε...... Ο παραπανω που θα τα συγκεντρωνει ολα αυτα, οχι, δεν θα ειναι του Πανεπιστημιου.....
Βεβαια εδω, ειναι λιγο ποιο οφθαλμοφανες....
Γιατι ενας που ξερει τι κανει, δεν το περιγραφει ετσι.
Οποτε εγω τον παραπανω οχι δεν θα τον εμπιστευομουνα, επισης δεν τον θεωρω επαγγελματια κ δεν αποσκοπω στο να φτιαξω ενα σκυλο φονια που να μαμαει.
Εγω θελω να μαθω στον πρωτιστως ελεγχομενο κ εκπαιδευμενο σκυλο μου, πως να χρησιμοποιει το ενστικτο του με τον καλυτερο δυνατο τροπο, προς οφελος μας. Κι αυτο το παραπανω σημαινει πολλα.
Σημαινει επισης οτι πλεον μπορω να διακρινω τον ανθρωπο που "εκπαιδευει ρεαλιστικα" απο αυτον που "δαγκωνεται για το μεροκαματο" εστω κι αν δεν μπορουν να γραψουν ορθογραφημενα.... ;)

5)Μα.... ακριβως γι αυτο!
Γιατι σε ενα σκυλι που ξερει να δουλευει ρεαλιστικα, δεν του κανεις κεφαλοκλειδωμα με τα ποδια (ανεκδοτο εκτος κι αν αποσκοπεις σε τσαμπα ευνουχισμο) ουτε το βαζεις στον ωμο σαν σακι τσιμεντο χωρις να σου φαει την καρωτιδα ουτε περιμενεις να αρπαξει το τζην χωρις να σου ξεκολλησει ΚΑΙ τον τετρακεφαλο κ μετα δεν μπορεις να του κανεις χαδακια κ χαρουλες κ φυσικα.......

Και καπου εδω ειναι η δικη μου απορια....
"δουλευει" με πιτμπουλοειδη κατ αυτον τον τροπο σκοπιμα, η θα το εκανε με οποιο σκυλο ειχε μπροστα του;;;; :eek:
 
  • Like
Reactions: Μαρια&Ηρα


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Σιγα μην το εκανε με οποιονδήποτε σκυλο...εκτος κ αν εχει death wish...
Mμππααα να μασησει κανα φράγκο θέλει οχι να δει τα ραδίκια αναποδα!
Κ πανε οι πιλαφες να κανουν τα σκυλια "δαγκωνιαρικα" χωρίς καν να συνειδητοποιουν οτι ο Καραμπατσος ειναι ο ΠΙΟ "δαγκωνιαρης" απο ολους!
 
  • Like
Reactions: ioanna a and epial




Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
1)
Και καπου εδω ειναι η δικη μου απορια....
"δουλευει" με πιτμπουλοειδη κατ αυτον τον τροπο σκοπιμα, η θα το εκανε με οποιο σκυλο ειχε μπροστα του;;;; :eek:
Φυσικα και δεν θα ασχοληθει κανεις απο αυτους που εχουν δουλεμενα σκυλια μαζι του!και πολυ καλα κανουν!

Αλλα αν βαλει καποιος ενα σπορ σκυλο που το λεει και με υφος κιολας ο συγκεκριμενος,το θεαμα που θα αντικρισουμε θα ειναι ασχημο...καλα ενταξει μπορει και να μου αρεσει λιγο :D


Δεν ξερω αν ειναι το μονο...αλλα ειναι σπορ που ο ερεθιστης προσπαθει να κανει τον σκυλο να χασει...δλδ να διαφυγει...αρα δεν του φευγεις με τπτ :D
 


D

Deleted member 14614

Guest
Εγώ πολύ θα ήθελα όλους αυτούς να τους ξεσκίσουν κάποτε τα σκυλιά τους. Αλλά, στο τέλος, θα την πληρώσουν τα σκυλιά κι όχι αυτές οι δίποδες αμοιβάδες, οπότε...
 


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
RE MILAME GIA ALI8INO SENARIO RE DEN KATALABENETE
FERTE TA PSOFIMIA SAS NA DOUME AN DAGONOYN RE
LEME TA EKPEDEBMENA 50€ TA KOYTABIA APO 5 EOS
150 MINON 20€ APO 150 EOS 350 MINON 70€ GIA
MEGALITERA XORIS DONTIA MISI TIMI TA NINGA MONO
2€ XWSI DONTI MEXRI KOKALO SKISI PANTALONI RE
FERTE LEME PANTALONI EXO POLI NA BGALI TSABOYKA
TO SKLI TI NA TO KANI TO PANTALONI ME DIO SKILI
ENA PANTALONI DORO
 
















canis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
1.410
6.538
Δηλαδή, τόσα χρόνια ειδικές δυνάμεις και σώματα ασφαλείας όλων των κρατών του κόσμου έχουν σκύλους που δεν είναι εκπαιδευμένοι σε "ρεαλιστικά σενάρια" επειδή τα decoys ("ερεθιστές", "κακοί") φορούν προστατευτικά;

Ενδιαφέρον... :)