Ροτ και μυρωδιά...








nanou

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2015
130
71
51
Αθήνα
Ζητείται έμπειρος ζωόφιλος και κυρίως κυνόφιλος να αναλάβει δύστυχο και άμοιρο ροτάκι 6 μηνών , λόγω ανικανότητας της τωρινής ιδιοκτήτριας να ανταπεξέλθει ! Το σκυλάκι είναι καθαρό υπερ του δέοντος, καλοθρεμμένο ( με τόνο και με κάπαρι μεγάλωσε ) και φέρει χαρακτηριστικό σημάδι στη μύτη για αναγνώριση. Χαρίζεται όπως είναι επιπλωμένο με χιλιάδες αναμνήσεις φορτωμένο... παρακαλώ προωθήστε το όπου μπορείτε !:(
 










Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
2 φορες τον χρονο την κανω εγω μπανιο...ποιος σου πε εσενα ανα διμηνο?ο κτηνιατρος?
χειμωνα καλοκαιρι
απο κει κ περα,στην εποχη της πεφτει μπολικο βουρτσισμα,παλι 2 φορες τον χρονο ειναι κ αυτο,οπου περναω ενα λουκι για 2-3 βδομαδες
κ τον χειμωνα επειδη βγαινει στον κηπο κ γινεται μεστις λασπες,εχω μια λεκανιτσα με νερο στην εισοδο του σπιτιου με πετσετες κλπ κ με το που μπαινει αρπαζω τα πατουσια,τα βουταω μεσα,την σκουπιζω κ απο δω πανε κ αλλοι!
Νερο με μηλοξυδο οπως σου παν (σε βαποριζατερ) κ περνω κ κατι μπουκαλακια που λενε για "στεγνο καθαρισμα" κ μυριζει το παιδι βατομουρο :X3:

αλλα γενικα δεν μυριζει,ισα ισα,που τοχω λυσσα,καθε βραδυ που παμε για υπνο χωνω τα μουτρα μου στον σβερκο της,κατω απταυτακι,γιατι μαρεσει η μυρωδια της :love:
απορω γιατι λες οτι βρωμαει τοσο πια?τι τον ταιζεις ειπαμε?

Για το σπιτι...εγω χρησιμοποιω κοινα καθαριστικα,επειδη αυτο πουχω καταλαβει ειναι οτι η οποια "σκυλιλα" αναδυεται απτους αρμους...οποτε σε αυτους πεφτει γερο τριψιμο κ 2 κ 3 φορες
κ απλα την σφουγγαριστρα την βγαζω παντα να στεγνωσει στον ηλιο.

Τα δοντια,τα ξαναπαμε αυτα....δωσε τις "κουμουτσες"...σαν αυτες που σου ποσταραμε,ναι,κ δεν θα εχεις θεμα (y)
 


nanou

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2015
130
71
51
Αθήνα
ναι τον γιατρό είχα ρωτήσει και μου είχε πει όχι λιγότερο από δύο μήνες. δεν μυρίζει κάθε μέρα , μυρίζει κάποιες φορές . Τον ταίζω RC ξηρά τροφή.

Αυτό με το μηλόξυδο θα το κάνω οπώσδήποτε και θα δοκιμάσω και το μαλακτικό που μυρίζει έντονα... αυτό που παίρνεις με το βατόμουρο πως το λένε?
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Ειναι ενα πετσοπ στην Νικαια που το φερνει,"Κτηνιατρικη" αν θυμαμαι καλα λεγεται...αλλα βαση λογικης θα εχουν κ αλλα πετσοπς
οποτε χρειαζομαι παω κ λεω "θελω ενα καθαριστικο για στεγνο καθαρισμα" κ μου το δινουν
μη φανταστεις,μια στο τοσο
 




mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Καλημέρα :)

επειδή ο σκυλούκος μου ώρες ώρες μυρίζει πολύ έντονα, μπάνιο δεν μπορώ να τον κάνω όλη την ώρα σαφώς, έχω αυτά τα υγρά μαντηλάκια και τον περνάω ένα χέρι και κάτι κάνουν αλλά ρωτάω μήπως έχει κανείς καμιά καλύτερη ιδέα? υπάρχει κάτι που να μπορώ να τον καθαρίζω συχνότερα χωρίς να πειράζω το δέρμα ή την τρίχα του? Επίσης να ρωτήσω πως στο καλό καταφέρνεται και τους πλένεται τα δόντια? έχω δοκιμάσει αλλά δεν κάθεται με τίποτα όμως , τρώει και την οδοντόβουρτσα και μένα...(n)
Τρίτη ερώτηση και τελευταία , έχετε να μου συστήσετε κανένα καθαριστικό για τα πατώματα που να βοηθάει στη μυρωδιά? η χλωρίνη και τα συναφή μυρίζουν για λίγο και μόλις στεγνώσουν μυρίζει πάλι σκύλος το σπίτι...o_O
Καλησπέρα.εγω χρησιμοποιώ τα μανταλάκια μετα απο κάθε βόλτα και δεν μυρίζει καθόλου.οσο για το σφουγγάρισμα μην ξανά βάλεις χλωρίνη.τα σκυλακια γλύφουν το πάτωμα.εγω σφουγγάριζα με νερό και ξίδι μέχρι που βρήκα εδώ απο το φόρουμ την αποσμηνη και σώθηκα.
 




nanou

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2015
130
71
51
Αθήνα
έτσι κι αλλιώς δεν κάνει και δουλειά η χλωρίνη... αποσμήνη είναι η μάρκα? ή έτσι το ζητάω και βγάινει σε διάφορες μάρκες?
 




haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Στεγνώνω τα ποδαράκια,πρόσωπο και μετα χτενίζω..
Μαρία, μάλλον δεν το πρόσεξες. Σου το έγραψα επειδή από βιασύνη έγραψες μανταλάκια αντί για μαντηλάκια :)

θα σε ρωτήσω κατι: η Μόλυ έχει θέμα με λεκέδεδες κάτω από τα μάτια ή όχι?
 
  • Like
Reactions: mariatheo


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Μαρία, μάλλον δεν το πρόσεξες. Σου το έγραψα επειδή από βιασύνη έγραψες μανταλάκια αντί για μαντηλάκια :)

θα σε ρωτήσω κατι: η Μόλυ έχει θέμα με λεκέδεδες κάτω από τα μάτια ή όχι?
Σορυ τωρα το είδα που μου το είπες.οχι δεν εχει λεκέδες,σε εκείνο το σημείο ενδιάμεσα μύτη ματάκια απλα εχει και λιγο καφέ τρίχωμα.εχει ομως στο τρίχωμα κάτω απο το στόμα.ολη την ωρα κάτω στον δρόμο ειναι,όσο και να το καθαρίζω δεν....