ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΖΩΟΥ!!!


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Εγώ εξακολουθώ και δεν καταλαβαίνω τι νόημα έχει η μαζική αποστολή επιστολών διαμαρτυρίας στην Ισπανική κυβέρνηση για αυτό το θεμα. :?

Εάν θέλετε να στείλετε επιστολές διαμαρτυρίας στην Ισπανική κυβέρνηση για κάτι, κάντε το για να αποδοκιμάσετε το εθνικο «σπορ» των ταυρομαχιών στις οποίες τα ζώα τυραννώνται, κακοποιούνται και θανατώνονται για λόγους διασκέδασης.
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
ROTTIE said:
Εγώ εξακολουθώ και δεν καταλαβαίνω τι νόημα έχει η μαζική αποστολή επιστολών διαμαρτυρίας στην Ισπανική κυβέρνηση για αυτό το θεμα. :?

Εάν θέλετε να στείλετε επιστολές διαμαρτυρίας στην Ισπανική κυβέρνηση για κάτι, κάντε το για να αποδοκιμάσετε το εθνικο «σπορ» των ταυρομαχιών στις οποίες τα ζώα τυραννώνται, κακοποιούνται και θανατώνονται για λόγους διασκέδασης.
Κακοποιουνται οι ταυροι για την διασκεδαση αρκετων δεν διαφωνουμε , αλλα οι υπογραφες μαζευονται για αλλο θεμα.Συγκεκριμενο.Φανταζομαι οτι θελουν να μαζεψουν υπογραφες για να απευθυνθουν στους φορεις με μια φωνη αρκετων ανθρωπων.Δεν ειναι κακο . Το κακο θα ηταν να ανεβαζαν τις φωτο και να εμεναν απραγοι.Βεβαια αυτος που το εκανε θα ηθελε εναν.... :hitler:
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
greedy said:
.Βεβαια αυτος που το εκανε θα ηθελε εναν.... :hitler:
κοινως,"παρ'την σκουφια σου και βαρα"... :?
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
greedy said:
ROTTIE said:
Εγώ εξακολουθώ και δεν καταλαβαίνω τι νόημα έχει η μαζική αποστολή επιστολών διαμαρτυρίας στην Ισπανική κυβέρνηση για αυτό το θεμα. :?

Εάν θέλετε να στείλετε επιστολές διαμαρτυρίας στην Ισπανική κυβέρνηση για κάτι, κάντε το για να αποδοκιμάσετε το εθνικο «σπορ» των ταυρομαχιών στις οποίες τα ζώα τυραννώνται, κακοποιούνται και θανατώνονται για λόγους διασκέδασης.
Κακοποιουνται οι ταυροι για την διασκεδαση αρκετων δεν διαφωνουμε , αλλα οι υπογραφες μαζευονται για αλλο θεμα.Συγκεκριμενο.Φανταζομαι οτι θελουν να μαζεψουν υπογραφες για να απευθυνθουν στους φορεις με μια φωνη αρκετων ανθρωπων.Δεν ειναι κακο .
Δεν έγραψα ότι είναι κακό, αλλά είναι ανούσιο για το συγκεκριμένο θεμα!
Αυτές οι κινητοποιήσεις είναι πολύ σημαντικές διότι στα καλέσματα των οικολογικών οργανώσεων, σωματείων κτλ ανταποκρίνεται κόσμος απ’ όλο τον πλανήτη και ενώνει τις φωνές του αποδοκιμάζοντας ανήθικες και βάρβαρες πρακτικές που αφορούν εξόντωση ειδών, οικολογικά εγκλήματα κτλ.
Εάν για κάθε ζήτημα μαζεύονται υπογραφές και αποστέλλονται επιστολές, η διαμαρτυρία χάνει την βαρύτητα και την σπουδαιότητα της.

Η γνώμη μου λοιπόν είναι να μην γίνεται κατάχρηση σε αυτού του είδους τις κινητοποιήσεις για να συνεχίσουν να είναι σημαντικές.
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Όσον αφορά στη Regina. Δεν υπάρχει ούτε μια εφημερίδα, ούτε ένα κανάλι, ούτε τίποτα που να αναφέρεται στο γεγονός παγκοσμίως.
Μόνο το σωματείο αναφέρεται στο περιστατικό.
Το site τους:
http://www.protectoradecarcaixent.com/es/pagina/home.html
Δε βλέπω λόγο να τους αμφισβητήσουμε όμως... ο καθένας μπορεί να πει ό,τι θέλει έτσι δεν είναι?

Όσον αφορά στις διάφορες συγκεντρώσεις υπογραφών, ήτοι "petitions"... προσωπικά πιστεύω ότι δεν έχουν καμία χρησιμότητα. Πες ότι φτάνουν οι υπογραφές στους υπεύθυνους. Πώς μπορεί να αποδειχτεί ότι τα ονόματα που δηλώνουμε είναι και αληθινά? Ξέρετε αν καμιά τέτοια μαζική συγκέντρωση υπογραφών είχε ποτέ κάποιο αποτέλεσμα? Ένα πολύ καλό άρθρο επ' αυτού θα βρείτε εδώ:

Are Email Petitions Useful?
http://www.hoax-slayer.com/petition-value.html

Νομίζω ότι οι επιστολές διαμαρτυρίας με φαξ ή απευθείας με ταχυδρομείο είναι πιο χρονοβόρες, αλλά και πιο χρήσιμες.

Αντώνη: Λυπήθηκα πάρα πολύ για το σκυλάκι...
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Chloe said:
Όσον αφορά στις διάφορες συγκεντρώσεις υπογραφών, ήτοι "petitions"... προσωπικά πιστεύω ότι δεν έχουν καμία χρησιμότητα. Πες ότι φτάνουν οι υπογραφές στους υπεύθυνους. Πώς μπορεί να αποδειχτεί ότι τα ονόματα που δηλώνουμε είναι και αληθινά? Ξέρετε αν καμιά τέτοια μαζική συγκέντρωση υπογραφών είχε ποτέ κάποιο αποτέλεσμα?
Βέβαια είχαν και έχουν αποτέλεσμα! H περίπτωση του Νέλσον Μαντέλα είναι χαρακτηριστική.
Petition

Αναμφισβήτητα η πίεση της κοινής γνώμης μπορεί να έχει αποτέλεσμα. Σίγουρα όμως, εάν γίνεται κατάχρηση, τα αποτελέσματα είναι αμφίβολα. Εκεί έγκεινται και οι ενστάσεις μου.
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Χμμμ οι αμφιβολίες μου αφορούν στις online συγκεντρώσεις υπογραφών. Αλίμονο, η κοινή γνώμη οφείλει να αντιδρά με όποιον τρόπο μπορεί. Φυσικά συμφωνώ στα περί κατάχρησης.

http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_petition
"there are very few examples of this form of petition achieving its objective, and critics frequently cite it as an example of slacktivism."
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
:( :( :( Ειναι αληθεια αυρο που βλεπω! :( :( .. Τους ξερουν? τους συνελλαβαν? Το petition ειναι για να τους συλλαβουν η γιατι αρνουνται να τους συλλαβουν?
Και με το μπαρδον αδιαφορο μου ειναι αν ειναι αρρωστοι η καθικια.. Ας το αναλυσουν οι ειδικοι για προληψη.. Αλλα τα ατομακια ειναι καμενα χαρτια. Αν εισαι ικανος να προκαλλεσεις τοσο πονο σε ενα αδυναμο πλασμα και να το σκοτωσεις απλα δε θελω να κυκλοφορεις ελευθερος.. Τωρα αν θα σε κλεισουν στο λαλα η στη φυλακη το αφνω στους ειδικους. θεωρω οτι εν ετη 2008 ολες οι τρελες θεραπευονται.. να ναι καλα οι γιατροι.. αρα κατι αλλο πηγε στραβα.. αλλα δε με νοιαζει.. εχω αλλα να προβληματα να λυσω απο το να κατανοησω ολα τα καθικια του κοσμου αυτου.. σορυ για την παραδρομη αρα ρε παιδια μετα απο 3μερο παρτυ στη χαιδελβεργη μου κατσε λιγο βαρυ.. τις εικονες τι τις θελατε.. η ιστορια τς αλντας ειναι αληθινη? Γιατι δεν καταλαβα -μαλλον λογω σοκ- αν παρακατω εγινε πλακιτσα με το θεμα οχι.. :?:
 




brillians

Active Member
14 Ιουλίου 2008
33
0
τελικα το χειροτερο ζωο ειναι οανθρωπος η'αλλιως γνωρισα τους ανθρωπους και αγαπησα τα ζωα