ΣΚ στα Βασιλικά, πουρνό-πουρνό όμως!


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
εντελώς μα εντελώς off.....:)
είμαι στην Γαλλία και ψάχνω για Καρφούρ.....(όσοι έχουν πάει γνωρίζουν ότι τα Καρφούρ στην Γαλλία είναι σχεδόν ''συνώνυμα'' με το σούπερ-μάρκετ..)

γνωρίζοντας το πρόβλημα επικοινωνίας που έχουν οι κατά τα άλλα φίλτατοι γάλλοι σταματάω μια 5μελή οικογένεια (ε... διάολε κάποιος θα βρεθεί να καταλάβει τι του λέω....!)και ρωτάω με περισσή ασιοδοξία-βέβαιη ότι θα συνεννοηθούμε πανεύκολα-....''Καρφούρ;'':D
Εισπράττω βλέμματα απορίας.....](*,)

δεύτερη προσπάθεια...''Καρφούρ;''.....:):)
τίποτα....η απορία στα βλέματα των γάλλων μεγάλωνε....](*,)](*,)

απελπισμένη πια ότι θα μας φάει η πείνα κάνω την τελευταία προσπάθεια....''Καργχφούργχ;'' (όπου ργχ βάλτε την γαλλική προφορά του ρ...)...

έ μετά συννενοηθήκαμε μια χαρά...;)
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
στα δαγκωματα καλα τα πηγαν την αλλη φορα.αυριο εχει εξτρα μαθημα!πλατς εν κινηση!
Πλατς οι δικές μου κάνουν άμα τους κρατάς μπροστά στη μούρη μια πιατέλα κοκορέτσι. Εκεί κάνουν και πλατς και πλουτς και εκτελούν και στη γλώσσα των Σουαχίλι.
Έχουν άποψη οι γαλλίδες ρε - δεν είναι δουλοπρεπείς! :p
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Λόγω τεράστιας κοσμοσυρροής... τα Βασιλικά αύριο στις 7.00 άκυρα. Τις γαλλίδες θα της βολέψω σε κανα Τρίτση μάλλον...

Ισχύει όμως το Κυριακή, 8.00 στο Άλσος Συγγρού.
 


Φλάφη

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2012
89
32
Εγώ πάλι είχα πάει την Κυριακή με τη μικρή στα Βασιλικά και παρά το ψυχαλάκι ήταν υπέροχα , φθινόπωρο μέσα στη φύση, καλά να περάσετε πάντως και να θέλαμε να σας συντροφέψουμε είμαστε με το λουρί μας και θα τρελαινόταν με τα υπόλοιπα ελεύθερα
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Δεν είναι απαραίτητο ότι είναι ελεύθερα.
Κάποια δε, ούτε κατά διάνοια δεν λύνονται.
Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορούν να έρθουν σε σκυλοβόλτα.
 


Φλάφη

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2012
89
32
Ααααα ωραία αν το κανονίσετε λίγο πιο αργά σε άλλη συνάντηση σας ευχαρίστως να σας κάνουμε παρέα !!!
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εμεις θα ειμαστε off απο συναντησεις για αρκετο καιρο μαλλον.
Χτες αδιαθετησε η Μονα- και συνηθος ακολουθουν και οι υπολοιπες- με 1-2 εβδωμαδες αποσταση η μια απο την αλλη- που σημαινει οτι μεχρι να τελειωσουν ολες θα περασει κανα 2μηνο τουλαχιστον.

Μεχρι τοτε θα ειμαστε Prive στης βολτες μας- η δεχομεθα μονο κοριτσοπαρεες!
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Last call for the flight!
Ο καιρός για αύριο, Κυριακή, προβλέπεται αίθριος με τη θερμοκρασία μεν σχετικά χαμηλή, την υγρασία δε, να έχει καβαλήσει το καλάμι. Ως εκ τούτου προσφέρεται (οριακά για τα μπουλντογκο-όρια) για περπάτημα.

Εγώ και η mareco θα είμαστε εκεί.

Όσοι πιστοί προσέλθετε, πάρκιγκ Άλσος Συγγρού στις 8.00π.μ. (και όταν λέμε οχτώ... εννούμε οχτώ εεεε? :hitler:) όπου θα ξεκινήσει το οδοιπορικό βλαμμένων σκυλάδων με την τσίμπλα στο μάτι για να ξεπιαστούν τα βρωμόσκυλά τους.
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
θα είμαι και εγώ εκεί με τα δικά μου βρωμόσκυλα..και τα δυο λογικά! :cool:
8 η ώρα στο πάρκινγκ?
Να στέκεστε κάπου ασφαλή γιατί είμαι νέα οδηγός..μη πάρω κανένα σκύλο σβάρνα.....:rolleyes:
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
θα είμαι και εγώ εκεί με τα δικά μου βρωμόσκυλα..και τα δυο λογικά! :cool:
8 η ώρα στο πάρκινγκ?
Να στέκεστε κάπου ασφαλή γιατί είμαι νέα οδηγός..μη πάρω κανένα σκύλο σβάρνα.....:rolleyes:
Nαι στο πάρκινγ στις 8. Θα ανέβουμε πάνω στα δέντρα και αφού βεβαιωθούμε ότι έχεις παρκάρει θα κατέβουμε... :D
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
nfeel εσύ λουφάρεις;
Έλα - έχει και γούρνα στο άλσος να βάλεις τον ιπποπόταμο μέσα! :mrgreen:
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Δεν είθισται να αργούμε αλλά άν τυχόν,μη φύγετε κ σας ψάχνουμε...αγριεύομαι στα δάση μοναχούλης :-&
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Δεν είθισται να αργούμε αλλά άν τυχόν,μη φύγετε κ σας ψάχνουμε...αγριεύομαι στα δάση μοναχούλης :-&
E καλά... βάλε και κανα-δυο ξυπνητήρια εσύ γιατί τα γαλλικά δεν κρατιούνται, θέλουν να πάνε να κυνηγήσουν τις αρκούδες!
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Nαι στο πάρκινγ στις 8. Θα ανέβουμε πάνω στα δέντρα και αφού βεβαιωθούμε ότι έχεις παρκάρει θα κατέβουμε... :D
Χαχαχαχα

Ρε παιδιά τι βάρβαρες ώρες κανονιζετε; Εμάς τους βραδυνους δεν μας θέλετε καθόλου;
 




takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Δουλέυετε εντατικά για φωτογραφίες από την συνάντησή σας και κείμενα που να τις συνοδεύουν;:):)
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Φωτό δεν έχω - αλλά ιδού μια σύντομη αναφορά:

Eίχαμε:

- 6 κανονικούς σκύλους: 2 δικά μου, τα 2 "κανονικά" της mareco, 1 του nfeel και ο μικρός μαλλιάς της cathy.
- 2 πίου, o γνωστός-άγνωστος της mareco και η Korason της Kathy.

Δεν χύθηκε αίμα και όλα κύλησαν ομαλώς. (κοράκια περιμένατε τσαμπουκάδες εεεε?)

Πρώτη φορά έβλεπα τον Μάρκο - έξυπνη τσαχπινομούρη! Πιστεύω ότι θα ήταν αντάξιος διάδοχος του Λουκάνικου και θα κατατρόπωνε τα ματ γαυγίζοντάς και γρυλίζοντάς τα - mareco μήπως να αρχίσεις να κατεβαίνεις σε καμιά πορεία? :smurf:

Η Κορασόν θα έλεγα ότι μάλλον είναι λιγότερο πίου από τον Μάρκο...? Απλά είναι στην τσίτα λίγο με κανα ποδηλάτη - μάλλον θέλει να κάνει mountain bike και κανείς δεν την καταλαβαίνει.

Η Molly είναι μάλλον ψυχολογίας Pepper - δηλαδή "όλοι είναι φίλοι μου - γιούχου! - ελάτε να ξεπατωθούμε στο παιχνίδι!". Πολύ ενέργεια - εγώ νόμιζα ότι τα Σαρπέι είναι μπουχέσες αλλά μας εξήγησε ο nfeel οτι τα κοντότριχα έχουν λίγο red bull στο αίμα τους και δεν βάζουν κώλο κάτω. Η Molly ξεσήκωνε την Pepper για παιχνίδι, αλλά η δικιά μου ψιλοφοβήθηκε στην αρχή, μάλλον επειδή την έβλεπε πρώτη φορά και της έμοιαζε και για ιπποπόταμος! :D

Σώτος και Δάφνη όπως πάντα κύριοι. Επίσης κύριος - αόρατος τελείως - ο Sun της Cathy: Σκυλί μπιπελό!
 




cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Φωτογραφίες έβγαλα 2-3 κι αυτές όπως όπως γιατί είχα το νου μου στη κόρη...θα τις ανεβάσω αργότερα!
Εγώ τους έδωσα και μια δόση puppies park και τώρα έχουν πέσει ξερά και δεν κινείτε βλέφαρο...

Έμεινα ικανοποιημένη και από τον δικό μου διάολο και από της mareco! Μια χαρά τα λουλούδια μας σήμερα! ε mareco??:cool:

Ο Σώτος και η Δάφνη είναι σκυλιά που θα ήθελε να είχε ο καθένας μας πιστεύω, για διάφορους λόγους!!:) Η κομψότητα στο μεγαλείο της!!
Η Κάρλα και το Πεπεράκι όλο αγαπούλες και χάδια ζητούσαν! Τα χρυσούλια μου!!*agapoylas* Έβγαζαν και αυτούς τους αστείους ήχους και μου θύμισαν τα παιδικά μου χρόνια που είχα κάτι λούτρινα ζωάκια με μπαταρίες !

Η Μόλι το ιπποποταμάκι τρελάρα εντελώς!!!!Πάνω κάτω όλη την ώρα δεν έκατσε λεπτό!!
Και εγώ για μπουχέσες τα είχα τα σαρπέι αλλααααααα μεγάλο λάθος τελικά!!:D

Ο Σανάκος μου το αγγελούδι μου!!Μαζί του είναι λες και δεν έχω σκύλο!!!!O:)

Πολύ ωραία περάσαμε! Να το ξανακάνουμε!!!!


Καλά ε...επιστρέφοντας πήρα σβάρνα ένα δέντρο.. πάει η μπροστινή δεξιά πόρτα....... μακελειό στο σπίτι...
:-({|=:paja1:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3