Σέρνει κατω τον ποπούλι..


annie27mile

Well-Known Member
12 Οκτωβρίου 2011
181
2
Neapolh Nikaias
Ο κούταβός μου, 3 μηνών, σέρνει κάτω τον ποπό του... σκεφτομαι μήπως γέμισαν οι πρωκτικοί του αδένες (τους είχε αδειασει για πρώτη φορά ο κτηνίατρος πριν 2 βδμ) ... Του κάνω και θεράπεια αυτές 3 μέρες αλλα δεν έχει βγάλει σκουληκάκια στα κακά.
Υπάρχει περίπτωση να είναι τπτ άλλο εκτός απο ενόχληση από αδένες ή σκουλικάκια και τον σέρνει κάτω? Μήπως θέλει να καθαριστεί απλα?
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Συνήθως όταν έχουν γεμίσει οι πρωκτικοί αδένες το κάνουν αυτό...μήπως έφαγε χόρτα ή κάτι που τον πείραξε??
ξαναπήγαινε τον για άδειασμα άμα είναι!!τι θεραπεία του κάνεις?
 


annie27mile

Well-Known Member
12 Οκτωβρίου 2011
181
2
Neapolh Nikaias
Συνήθως όταν έχουν γεμίσει οι πρωκτικοί αδένες το κάνουν αυτό...μήπως έφαγε χόρτα ή κάτι που τον πείραξε??
ξαναπήγαινε τον για άδειασμα άμα είναι!!τι θεραπεία του κάνεις?
Του δίνω Vermox για 3 μέρες, σήμερα είναι η τελευταία μέρα. Αν ήταν για πρωκτικούς αδένες δεν θα κηνυγούσε και την ουρά?
 






annie27mile

Well-Known Member
12 Οκτωβρίου 2011
181
2
Neapolh Nikaias
Μήπως το κάνει αφού τα έχει κάνει? Η δική μου καθαρίζεται έτσι μερικές φορές
Αυτήν την εντύπωση μου δίνει και εμένα... γιατι οντώς το κάνει πριν η μετά που θέλει να κάνει κακά..
 


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
Στο λέω γτ τν έχω παρατηρήσει. Δν το κάνει πάντα. Μένει κτ στον πωπό της, τον σέρνει λίγο να φύγει κ συνεχίζει κυρία. Αν πάλι δν μπορέσει να απαλλαγεί, μένει ακίνητη κ περιμένει να πάω εγώ για βοήθεια!
 




faidra

Active Member
7 Σεπτεμβρίου 2011
28
0
12
Πλάκα, Ελούντα, Κρητη
Κοιταξε τα κοπρανα της, ισως εχει σκουλικια. Και μενα η δική μου το εκανε αυτο χθες, και τελικά είχε σκουλίκια. Τωρα πηραμε drontal και περιμενουμε να δρασει.
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Μπορεί να σέρνει τον ποπουλι του για πολλούς λόγους. Απο απλό καθάρισμα, πρόβλημα με πρωκτικούς αδένες ακομη κι εντεροκολλιτιδα.
Χθες οπλο το βράδυ το έκανε η γάτα μας μετα από διάροια και τελικά σήμερα ο γιατρός διέγνωσε εντεροκολλιτιδα. Οπότε το βλέπουμε συνδιαστικά με άλλα συμπτώματα, αν υπάρχουν.
 


minpinkiller

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
1.173
18
35
Ξεσσαλονίκη
Πριν λίγο καιρό άλλαξα απότομα τροφή γιατί ο πετσοπάς μου άργησε να μου φέρει την τροφή που είχα παραγγείλει, ως αποτέλεσμα ο Κάρλος έκανε διάρροια για αρκετές μέρες και εκείνη την περίοδο έτριβε αρκετά τον πωπό του κάτω. Με το που του ξαναέβαλα κροκέτες και άρχισαν να στρώνουν τα κακά, σταμάτησε να τρίβεται και κάτω.
 


annie27mile

Well-Known Member
12 Οκτωβρίου 2011
181
2
Neapolh Nikaias
Παιδιά ήταν μάλλον θέμα τροφής με το που σταμάτησα τη pedigree κάνει πιο σκληρά κακά τώρα και σταμάτησε να περπατάει με το ποπό.. και μειώθηκαν σημαντικά τα μυρωδάτα...''πριτσ''. :)