Σήκωμα αυτιών σε westie...


Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Καλησπέρα παιδιά!
Επειδή είδα ότι πολλοί απο εσάς έχετε westie θα ήθελα να μου πείτε και απο δικές σας εμπειρίες, σε ποιό μήνα της ηλικίας τους -πάνω κάτω- σηκώνονται τα αυτάκια τους??? :confused: :confused: :confused:

Το μωράκι μου είναι 3 μηνών αλλά ακόμα τπτ...όχι ότι ανησυχώ ιδιαίτερα αλλά για λόγους αισθητικής...

Σας παρακαλώ...φωτίστε μεεεεεεε :p
 






Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
2 - 3 μηνών
Σ αυτή τη φωτο είναι 9 βδομάδες
Μάλλον εκεί είναι και κουρεμένα τα αυτάκια...;)
Εμάς ακόμα δεν μας έχουν σηκωθεί! Αυτό στην φωτό είναι το δικό σου??? :confused:

Πρέπει να ανησυχώ πως δεν θα σηκωθούν? Οι γονείς του και οι 2 τα έχουν όρθια όπως και 2 απο τα αδελφάκια του...που είναι και αυτά 3 μηνών και έχουν ήδη σηκωθεί!

Τα δικά μας είναι και λίγο μεγάλα σε σχέση με αυτά της φωτό σου...βλέπε avantar μου...
 
Last edited:


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Μην ανησυχείς. Συμβαίνει συχνά κάποιο κουτάβι να αναπτύσσεται πιο αργά.
Ναι, στη φωτό είναι ένα από τα δικά μου, αλλά τώρα είναι 16 μηνών, η άλλη 6 χρονών.
 


Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Μην ανησυχείς. Συμβαίνει συχνά κάποιο κουτάβι να αναπτύσσεται πιο αργά.
Ναι, στη φωτό είναι ένα από τα δικά μου, αλλά τώρα είναι 16 μηνών, η άλλη 6 χρονών.
Αχ, τα γλυκά μου!!! Να τα χαίρεσαι καλή μου!
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Ελίνα γειά σου.

Πρώτα απ'όλα να χαίρεσαι το κουτάβι σου!

Τα westie γενικά σηκώνουν τα αφτιά μέχρι περίπου 6 μηνών. Μπορεί και περισσότερο, μπορεί και λιγότερο.
Για να τα βοηθήσεις να σηκωθούν μπορείς η εσύ η ο groomer να κόψετε τις τρίχες ώστε να τα ελαφρήνουν.
Επίσης ρίξε μια ματιά για τον καλλωπισμό του westie. Γνωρίζεις τι είναι το stripping?

Το κουταβάκι σου το πήρες απο ιδιότη (αναφέρεις οτι οι γονείς έχουν σηκωμένα αυτιά, τους είδες; ) ;

Καλό διάβασμα και ότι θες, ρώτα! ;)
 


Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Ελίνα γειά σου.

Πρώτα απ'όλα να χαίρεσαι το κουτάβι σου!

Τα westie γενικά σηκώνουν τα αφτιά μέχρι περίπου 6 μηνών. Μπορεί και περισσότερο, μπορεί και λιγότερο.
Για να τα βοηθήσεις να σηκωθούν μπορείς η εσύ η ο groomer να κόψετε τις τρίχες ώστε να τα ελαφρήνουν.
Επίσης ρίξε μια ματιά για τον καλλωπισμό του westie. Γνωρίζεις τι είναι το stripping?

Το κουταβάκι σου το πήρες απο ιδιότη (αναφέρεις οτι οι γονείς έχουν σηκωμένα αυτιά, τους είδες; ) ;

Καλό διάβασμα και ότι θες, ρώτα! ;)
Από ιδιώτη και είδα και τους γονείς του οι οποιοι έχουν και τα χαρτιά γνησιότητας!
Οσο για το stripping δεν ήξερα τπτ μέχρι που διάβασα στο φορουμ!!!
Και είδα και το δικό σου το οποίο το έκανες τέλειο!! Μπράβο σου!!!

Ο μικρός μου είναι πολύ μαλλιαρός και ίσως έχεις δίκιο χρειαστεί να του τις πάρω λίγο στα αυτάκια!

Να ξεκινήσω μόνη μου (stripping σε όλο το σώμα) και αργότερα από έναν έμπειρο groomer ή να περιμένω μέχρι να μεγαλώσει κιάλο???
 








Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Alexia, του έχει σταθερεοποιηθεί το 1 αυτάκι και το άλλο μία είναι όρθιο και μία είναι κάτω η γωνίτσα...αλλά πιστεύω πως είναι θέμα ημερών...σε λίγο καιρό και λιγότερο από 1 μήνα θα είναι και αυτό όρθιο για πάντα!!!! :) ;)
 


















Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3