Σκυλακι κοκονι


Maria992

Member
29 Απριλίου 2021
10
0
33
Καλησπερα σας. Το πηγα τελικα στον κτηνιατρο σημερα. Χτες με πηραν τηλεφωνο απο την αστυνομια. Δυστυχως, την Κυριακη κατεγραψαν διαταραξη κοινης ησυχιας. Την καλεσαν οι γειτονες. Και μου ειπαν οτι γινανε παραπονα. Και μπορει αν ξανακαταγραφει να εχω σοβαρο προβλημα. Τωρα τι να κανω;
 


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Καλησπερα σας. Το πηγα τελικα στον κτηνιατρο σημερα. Χτες με πηραν τηλεφωνο απο την αστυνομια. Δυστυχως, την Κυριακη κατεγραψαν διαταραξη κοινης ησυχιας. Την καλεσαν οι γειτονες. Και μου ειπαν οτι γινανε παραπονα. Και μπορει αν ξανακαταγραφει να εχω σοβαρο προβλημα. Τωρα τι να κανω;
Κατ'αρχήν το σκυλάκι είναι καλα?
κατά δεύτερον, νομίζω σας απαντήσαμε όλοι. Η αιτία του γαυγίσματος είναι ότι το σκυλάκι νιώθει βαρεμάρα..αν δεν αποφασίσετε να αλλάξετε στάση και να εκτονώνετε το σκυλάκι μέσα στη μέρα, αυτό θα συνεχιστεί.
 


Maria992

Member
29 Απριλίου 2021
10
0
33
Ναι καλα ειναι. Ο κτηνιατρος μου ειπε οτι αργησα να το παω και μπορει να φαω προστιμο αν κοιταξει καποιος ποτε το τσιπαρα... Ισχυει ρε παιδια αυτο; Μου ειπε για 300 ευρω! Αν σκεφτω οτι η αστυνομια μου ειπε οτι μπορει να φαω και το προστιμο των 500 ευρω γαι το θορυβο εχω αρχισει και φρικαρω!
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Σε λάθος μέρος ρωτάς, τα θέματα που σε απασχολούν είναι για φόρουμ δικηγόρων.
Άσε που θα το'λεγε κανείς και φλέιμ το επαναλαμβανόμενο μοτίβο ερωτήσεων μόνο και μόνο για να προκαλέσουν αντιδράσεις.

Όσο για τις υπόλοιπες ερωτήσεις που δεν έχουν γίνει, ο κάθε σκύλος φροντίζει να απασχοληθεί με ό,τι τον ευχαριστεί. Όταν δεν υπάρχει και κανείς για να τον σταματήσει και να του δώσει και κάποια εναλλακτική, δεν πρόκειται ο σκύλος από μόνος του να σταματήσει να κάνει κάτι που του αρέσει ή τον εκτονώνει ή δείχνει να του αποφέρει αυτό που επιθυμεί.
Χώρια ότι το "έχω κοκόνι για φύλακα" το λες και σύντομο ανέκδοτο.

Αυτάααα.....
 


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Το να μπαίνεις μέσα να τρολάρεις και να γελάς πίσω από την οθόνη από τις απαντήσεις ανθρώπων που τσιμπάνε και προσπαθούν να σε βοηθήσουν, το θεωρώ τουλάχιστον ανήθικο.
Ας ελπίσουμε ότι δεν είναι κάποιο μέλος του φόρουμ που απλά αποφάσισε να κάνει πλάκα στους υπόλοιπους.
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:

Με 100€ σβήνω όλα τα πρόστιμα σε σχέση με τα ανωτέρω.

Αυτό που δεν μπορώ να σβήσω είναι για όσους διατηρούν οικόσιτα, κότες κουνέλια πρόβατα κλπ, σε περιοχές που δεν επιτρέπεται.

Over & out. No More comments.
 
  • Haha
Reactions: Billias83


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Τρέχα γρήγορα γιατί θα πληρώσεις πρόστιμο και για αστείρωτη θηλυκιά. Τα οποία είναι 150€ το χρόνο, δηλαδή θα δώσεις 300€. Επιπλέον θα πληρώσεις και 200€ να στο στείρωση και ο κτηνίατρος.
Με τόσα πρόστιμα καλύτερα να αγόραζες ντομάτες για τα επόμενα 10χρ παρά να τα καλλιεργείς.
 


Maria992

Member
29 Απριλίου 2021
10
0
33
Γιατι ορισμένοι παρανόησαν τις ερωτήσεις μου δεν ξέρω. Ευχαριστώ όσους απάντησαν ουσιαστικά. Πληροφοριακά, επειδή μου ήρθε εξώδικο των γειτόνων χτες το πρωί και το πήγα τελικά σε δικηγόρο, η απάντησή του είναι ότι ναι σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία τα πρόστιμα είναι αυτά και είναι το λιγότερο που θα κληθώ να πληρώσω αν τελικά πάει παραπέρα το θέμα. Πλέον με το σκυλί δεν ξέρω τι θα κάνω. Ή θα το δώσω ή θα το πάρω σπίτι αναγκαστικά.
 


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Γιατι ορισμένοι παρανόησαν τις ερωτήσεις μου δεν ξέρω. Ευχαριστώ όσους απάντησαν ουσιαστικά. Πληροφοριακά, επειδή μου ήρθε εξώδικο των γειτόνων χτες το πρωί και το πήγα τελικά σε δικηγόρο, η απάντησή του είναι ότι ναι σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία τα πρόστιμα είναι αυτά και είναι το λιγότερο που θα κληθώ να πληρώσω αν τελικά πάει παραπέρα το θέμα. Πλέον με το σκυλί δεν ξέρω τι θα κάνω. Ή θα το δώσω ή θα το πάρω σπίτι αναγκαστικά.
Σας παρακαλώ πολύ: αν αποφασίσετε να το δωσετε, φροντίστε να γνωρίσετε αυτούς που θα το πάρουν και να διασφαλίσετε ότι το σκυλάκι θα έχει μια όμορφη ζωή πλάι στους ανθρώπους που τόσο αγαπά..
 


vikos

Member
22 Μαϊου 2021
5
20
47
Καλησπερα σας. Το πηγα τελικα στον κτηνιατρο σημερα. Χτες με πηραν τηλεφωνο απο την αστυνομια. Δυστυχως, την Κυριακη κατεγραψαν διαταραξη κοινης ησυχιας. Την καλεσαν οι γειτονες. Και μου ειπαν οτι γινανε παραπονα. Και μπορει αν ξανακαταγραφει να εχω σοβαρο προβλημα. Τωρα τι να κανω;
Καλως σας βρισκω.
Ειχα παρει ενα κοκονι για το κτημα. Μου το ειχε δωσει φιλος οταν γεννηθηκε. Θηλυκο. Ειναι ενος και το εχω στο κτημα ελευθερο αφου το κτημα ειναι περιφραγμενο. Πηγαινω 2 φορες την ημερα για τροφη και νερο και του εχω αποθηκη οπου μπαινει οταν εχει ασχημο ή πολυ ζεστο καιρο. Το κτημα ειναι στα ορια αστικης πολης της περιφερειας.
Το προβλημα ποιο ειναι. Ειναι ενα γειτονικο σπιτι εκει οι οποιοι ξαφνικα που εξεφρασαν παραπονα για το σκυλι οτι κανει θορυβο με το γαβγισμα νωρις το πρωι κτλ. Μαλιστα ανεφεραν οτι ξερουν οτι δεν το εχω εμβολιασμενο. Ειναι αληθεια οτι δεν το εχω παει σε κτηνιατρο ουτε εμβολια κτλ. Το σκυλι ειναι υγιεστατο βεβαια. Καθισα και ψαχτηκα με τη νομοθεσια γιατι ειπαν για αστυνομιες κτλ. Ξερω οτι καθυστερησα να το ψαξω... Ειδα οτι υπαρχουν προστιμα για εκπροθεσμη δηλωση (τσιπ), εκπροθεσμο ελεγχο απο κτηνιατρο κτλ. Ηθελα να ρωτησω, εαν το παω τωρα για τσιπ και κτηνιατρο υπαρχει περιπτωση να φαω και προστιμο επειδη αργησα να το παω? Επισης, υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα με το γαβγισμα?
Ποσο περιπου θα μου κοστισει ολο αυτο (κτηνιατρος, τσιπ, εμβολιο, και τι αλλο χρειαστει)?
Ειμαι κοκονοπατερας κι λατρευω τα κοκονια ....Το κοκονι δεν κανει να ειναι μονο του γιατι ειναι απο την φυση του εξαιρετικα καχυποπτο εως σημειου (φοβικου) . Στην ουσια ειναι σκυλος ειδοποιησης, ακουει και μυριζει εξαιρετικα και ειδοποιει με το γαύγισμα του τα μεγαλύτερα σκυλια για να αναλαβουν δραση , ακομη και σπουργιτη να πεταξει απο μπροστα του θα γαυγισει .Αν το εχετε μονο του θα καταστραφει το σκυλακι , θελει παρεα , θελει φροντιδα και επικοινωνία ... Παρτε το σπιτι σας δεν κανει να ειναι μονο του σε ενα κτημα ( αυτο βεβαια ισχυει για ολα τα σκυλια αλλα το κοκονι ειναι ενα ακομη κλικ πιο ευαίσθητο , απο αλλα σκυλια)Στην Αρχαια Ελλαδα τον Ελεγαν ( Παρεστιο ) περιξ της οικιας δηλαδη , του αρεσε να ειναι διπλα στα μελη της οικογενειας μεσα στο σπιτι.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3