Σκυλοπάρκο στο Περιστέρι :)


anodinos1

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2011
189
2
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Το ότι είναι μια καφτη πατάτα που ώρες ώρες μου καίει τα χέρια το γνωρίζω πολύ καλά και γι αυτό είμαι επιφυλακτικός . Έχω κάποια εκπαίδευση πάνω σε σκύλους κάποια χαρτιά που λένε. Αλλά δεν είναι του χαρακτήρα μου να κάνω αυτοπροβολή. Για να μας δοθεί ο χώρος κάποιος έπρεπε να αναλάβει την ευθύνη και καλός η κακός την ανέλαβα . Δεν υπάρχει κανενός είδους φεις κοντρολ.
Απλά υπάρχουν κάποιοι κανόνες που πρέπει να σεβόμαστε και είμαστε μια μεγάλη παρέα που μαζί με τα σκυλιά μας χαιρόμαστε και διασκεδάζουμε .Αλλά όταν λες σε κάποιο ιδιοκτήτη επανειλημμένα να μαζέψει τα περιττώματα του σκύλου του που τον έχει δει ότι είναι δικά του και σου απαντά γιατί είναι δικά μου γράφουν το όνομα μου πάνω εσύ αν δε σε σεβαστεί εσένα το χώρο και τους άλλους ιδιοκτήτες πως θα αντιδράσεις τι θα κάνεις θα τον αφήσεις να ξαναμπεί .
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Καλά...εγώ θα τον έβαζα και να τα φάει, αλλά...το θέμα είναι...με ποιό [τυπικό] δικαίωμα, μπορείς να του απαγορεύσεις, να μπει σ'έναν δημόσιο χώρο;

Kαταλαβαίνω, ότι οι προθέσεις σου είναι εντελώς αγαθές, αλλά φοβάμαι ότι πολύ σύντομα θα καείς :( Είναι τεράστιο το ρίσκο της ευθύνης που έχεις αναλάβει και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο. Αν ο μη γένοιτο, αύριο-μεθαύριο προκύψει καραμπινάτη μανούρα, μέχρι αιματοχυσίας, ακόμη και μεταξύ σκύλων που θεωρητικά κόβατε τον λαιμό σας, ότι δεν θα εμπλέκονταν ποτέ, θα αναλάβεις εσύ την όποια ευθύνη;

Τι να σου πω; Eύχομαι να μη βρεθείς ποτέ, προ καμμίας τέτοιας εκπλήξεως.
 


anodinos1

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2011
189
2
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Ο χώρος δεν είναι δημόσιος είναι περιουσία οργανισμού που με πάρα πολύ τρέξιμο μας άφησε να μπούμε . Να σου πω κάτι αν σαν άνθρωποι δεν σεβόμαστε τίποτα και κανένα θα παραδώσω τα κλειδιά και θα μας φάει πάλι ο ποδαρόδρομος και το παρκακι της γειτονιάς και η γκρίνια του παππού και της γιαγιάς. Όσο για τον σκυλοκαβγά που λες δε θέλω ούτε να το σκώπτομε. Όσο για την ευθύνη παίρνει και εμένα η μπάλα μαζί με τους ιδιοκτήτες .
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Ναι, αλλά...οργανισμού δημοσίου...σε κάποιο Υπουργείο δεν λέτε ότι ανήκει;
Θεωρώ λοιπόν, ότι αν εγώ είμαι στραβός άνθρωπος, και για τον οποιοδήποτε λόγο, δεν με αφήσετε να μπω, και διαμαρτυρηθώ επισήμως, τότε...πάει το όνειρο. Εβαλε λουκέτο, την επόμενη κιόλας μέρα.

Τέλος πάντων, στα λέω αυτά, μόνο για να τα έχεις υπόψιν σου.

Εύχομαι ειλικρινά, να μην βρεθείς ποτέ ενώπιον οποιασδήποτε δυσάρεστης κατάστασης και να περνάτε πάντα καλά εκεί :)
 


anodinos1

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2011
189
2
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Ευχαριστώ πολύ για της ευχές και ελπίζω να το χαιρόμαστε καιρό το μέρος . Και η ανθρώπινη αγέλη θα κάνει τι δουλειά που της αναλογεί.
 








anodinos1

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2011
189
2
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μαζευτήκαμε χθες και σήμερα και κουρέψαμε το χορτάρι και κάναμε γενικό καθαρισμό του χώρου ευχαριστώ θερμά όσους ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση για της εργασίες αυτές.Φωτογραφία0792.jpgΦωτογραφία0791.jpgΦωτογραφία0793.jpg
 


Φλάφη

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2012
89
32
Ας σημειωθεί απλά ότι ο Έλληνας δεν γνωρίζει τη λέξη εθελοντισμός για κάτι που μερικές φορές είναι αυτονόητο .. έχουμε μεγαλώσει νομίζοντας ότι πρέπει κάποιος να παίζει το ρόλο του κακού ή του ηγεμόνα για να μπαίνουν οι υπόλοιποι σε τάξη ... τέλος πάντων το ευτύχημα είναι ότι το παρκάκι έγινε κουκλί και μας περιμένει κάθε βδομάδα στο ίδιο σημείο ... αγάπη θέλει μόνο από όλους μας *agapoylas*
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Γιατί δεν βάζατε μια ανακοίνωση και στο φόρουμ;

Δεν ξέρεις ποτέ, ποιός θα είχε το κέφι να βοηθήσει.
 


anodinos1

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2011
189
2
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Ας σημειωθεί απλά ότι ο Έλληνας δεν γνωρίζει τη λέξη εθελοντισμός για κάτι που μερικές φορές είναι αυτονόητο .. έχουμε μεγαλώσει νομίζοντας ότι πρέπει κάποιος να παίζει το ρόλο του κακού ή του ηγεμόνα για να μπαίνουν οι υπόλοιποι σε τάξη ... τέλος πάντων το ευτύχημα είναι ότι το παρκάκι έγινε κουκλί και μας περιμένει κάθε βδομάδα στο ίδιο σημείο ... αγάπη θέλει μόνο από όλους μας *agapoylas*
Εγώ είμαι ο κακός ηγεμόνας τι να κάνουμε κάποιος πρέπει να παίζει και αυτό τον ρόλο τέλος πάντων το αποτέλεσμα μετρά . Α ξέχασα σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου.
 


anodinos1

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2011
189
2
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Γιατί δεν βάζατε μια ανακοίνωση και στο φόρουμ;

Δεν ξέρεις ποτέ, ποιός θα είχε το κέφι να βοηθήσει
Εδώ δεν ήρθαν αυτοί που χρησιμοποιούν το χώρο καθημερινά περί τα είκοσι άτομα χωρίς να πω για τους άλλους που έρχονται μια δυο στης δεκαπέντε μέρες .Όσο για τα μέλη του φόρουμ έχω στο μυαλό μου μόλις ανοίξει λίγο ο καιρός να κανονίσουμε καμιά σκυλοσυναντηση να τα πούμε και από κοντά εμείς και τα σκυλιά μας
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Εδώ δεν ήρθαν αυτοί που χρησιμοποιούν το χώρο καθημερινά περί τα είκοσι άτομα χωρίς να πω για τους άλλους που έρχονται μια δυο στης δεκαπέντε μέρες ...
Ε...καλά...δεν έπρεπε να έχεις καμμία αμφιβολία επί αυτού :rolleyes:
 












anodinos1

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2011
189
2
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Της Κυριακές πάντα της καθημερινές κατά της δέκα μέχρι της δώδεκα εκτός απροόπτου(αν έχω δουλειά δεν είναι εφικτό).