Σκυλοπάρκο στο Περιστέρι :)












matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Όποτε μπορείς έλα να γνωριστούμε εμείς και τα σκυλιά μας. Α μην ξεχάσεις το βιβλιάριο υγείας .
Εχουμε κατι υπολοιπα εμβολιων να κανουμε. Μολις ειμαστε ετοιμοι θα σας επισκεφθουμε.
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Όποτε μπορείς έλα να γνωριστούμε εμείς και τα σκυλιά μας. Α μην ξεχάσεις το βιβλιάριο υγείας .
Το βιβλιάριο το θέλετε για να τσεκαρετε τι ακριβώς; Τον εμβολιασμό των σκύλων?
 


anodinos1

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2011
189
2
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Ακριβώς αυτό. Νομίζω ότι ο κάθε ιδιοκτήτης και εγώ προσωπικά θέλουμε να είμαστε σίγουροι για την υγεία των υπόλοιπων σκυλιών που είναι στον χώρο.
 
Last edited:


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Ακριβώς αυτό. Νομίζω ότι ο κάθε ιδιοκτήτης και εγώ προσωπικά θέλουμε να είμαστε σίγουροι για την υγεία των υπόλοιπων σκυλιών που είναι στον χώρο.
Εγω πχ που είμαι κατα του ετήσιου επαναληπτικου εμβολιασμου και δεν έχω κάνει φέτος στον σκύλο μου ( και ούτε θα κάνω), δεν θα μου επιτρέπατε να μπω?
 




Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Γιατι εισαι κατα του επαναληπτικου?
γιατι δεν υπαρχει λογος να επιβαρυνω τον σκυλο μου με επαναληπτικα εμβολια τα οποια η δραση τους δεν ειναι μονο για ενα χρονο αλλα πολυ παραπανω.

Διαβασε εδω http://www.dogforum.gr/v3/υγεία.ασθένειες-17/ετησιοσ.εμβολιασμοσ.διαβάστε-132/
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Ricos το ιδιο πιστευει και ο κτηνιατρος μου!
στα γατια κανω καθε 2 χρονια και το ιδιο θελει να κανουμε και με το σκυλι οταν μπορεσει να εμβολιαστει :)
 


anodinos1

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2011
189
2
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Εγώ ας πούμε ότι συμφωνώ μαζί σας .Αλλά θα ήμουν βάση του αστιατρικού νόμου για τον εμβολιασμό παράνομος και θα έτρωγα ένα καλό πρόστιμο και διαταγή για άμεσο εμβολιασμό και φυσικά επανέλεγχο. Κάποιοι καλοθελητές μας έφεραν το υγειονομικό στο χώρο για έλεγχο εκεί έμαθα για αυτά που αναφέρω ποιο πάνω . Ελληνική πραγματικότητα έχουν φαγωθεί με τον χώρο ,πως ,γιατί ,ποιοι είσαστε και ένα σωρό άλλες μα#$$#ες. Για αυτο το λόγο και σε όλες της εκθέσεις ζητούν το βιβλίο εμβολείων και αποπαρασίτωσης.
 
Last edited:


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Εγώ ας πούμε ότι συμφωνώ μαζί σας .Αλλά θα ήμουν βάση του αστιατρικού νόμου για τον εμβολιασμό παράνομος και θα έτρωγα ένα καλό πρόστιμο και διαταγή για άμεσο εμβολιασμό και φυσικά επανέλεγχο. Κάποιοι καλοθελητές μας έφεραν το υγειονομικό στο χώρο για έλεγχο εκεί έμαθα για αυτά που αναφέρω ποιο πάνω . Ελληνική πραγματικότητα έχουν φαγωθεί με τον χώρο ,πως ,γιατί ,ποιοι είσαστε και ένα σωρό άλλες μα#$$#ες. Για αυτο το λόγο και σε όλες της εκθέσεις ζητούν το βιβλίο εμβολείων και αποπαρασίτωσης.
Καταλαβαινω.....κουραγιο μεχρι να το συνηθισουν και να μην σε ενοχλουν.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Πάντως τα εμβολιασμένα σκυλιά δε νομίζω να κινδυνεύουν από τα ανεμβολίαστα. Μέχρι τώρα το ανάποδο έχω καταλάβει, ότι τα ανεμβολίαστα ίσως κινδυνέψουν..
 


anodinos1

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2011
189
2
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Ο.Κ. τα ζώα είναι προστατευμένα σχεδόν, λέω σχεδόν γιατί αν έρθει ένα ζώο με εσωπαρασιτα και λερώσει και πάει ένα άλλο και τα επεξεργαστή άντε εσύ να τραβιέσαι για αποπαρασιτωση και πολλά άλλα.
 


doberman

Member
29 Μαρτίου 2013
12
0
49
ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Καλησπέρα
Διάβασα ,ειδα και τις φωτο και ήθελα να πω ενα μπράβο σε οσους στηρίζουν την προσπάθεια.
Η ΔΑΝΑΗ μου θα τρελαθεί στο τρέξιμο οταν έρθουμε.......ειναι κοινωνικότατη .
Θα εχω και το βιβλιαράκι μαζι,(για να μη φαω και πόρτα :D )

Ιωσηφ.


υγ> Στο βιβλιαρακι δεν γραφει τα χαπια που της δινω προληπτικά για τον εχινόκοκκο.
Οπότε οσοι θέλουν να τρέχουν με τα σκυλιά τους στα χορτάρια,καλό ειναι να παίρνουν το χαπάκι.
Οσοι δεν γνωρίζουν,να ψαξουν και να διαβασουν πέντε πραγματακια περι εχινόκοκκου και πως μεταφέρεται στον άνθρωπο...και πόσο επικίνδυνο ειναι.
 
Last edited:


anodinos1

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2011
189
2
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Καλός να έρθεται σας περιμένουμε.Έχουμε άλλα τέσσερα Ντόπερμαν πόλυ φιλικά δύο αγόρια δύο κορίτσια.
 
Last edited: