Σκυλος και παραπονα


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Μουαχαχαχααα απλό! Έχω εξειδικευτεί και θα μοιραστώ μαζί σας τις σιχαμερές συμβουλές μου..Μόλις πάρει ο σκύλος σας θέση βάζετε κάτω από τον ποπό του ένα διπλό χαρτί κουζίνας! Και διάροια να κάνει απλά μαζεύετε το χαρτί και τσουπ στο σακουλάκι! All time classic..έχει γελάσει κόσμος και κοσμάκης στην γειτονιά μου με τα καμώματα μου...
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Μουαχαχαχααα απλό! Έχω εξειδικευτεί και θα μοιραστώ μαζί σας τις σιχαμερές συμβουλές μου..Μόλις πάρει ο σκύλος σας θέση βάζετε κάτω από τον ποπό του ένα διπλό χαρτί κουζίνας! Και διάροια να κάνει απλά μαζεύετε το χαρτί και τσουπ στο σακουλάκι! All time classic..έχει γελάσει κόσμος και κοσμάκης στην γειτονιά μου με τα καμώματα μου...
Κι αν μετακινηθεί ξαφνικά, πάνω στο σφίξιμο?
Και σου "πάρει" και το χέρι?

Γιατί εμάς ο μικρούλης μας μετακινείται κυκλικά, κατά τη διάρκεια...
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Εμεις μια φορά καναμε διάρροια και αποφάσισε η καργια να τα κάνει στις πετρες στην θαλασσα...
Μετα σκουπιζα όσα μπορεσα, εριξα θαλασσινο νερό και τελος τα εθαψα... μόνο πινακίδα "προσοχή ραδιενεργό υλικό" δεν εβαλα
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Κι αν μετακινηθεί ξαφνικά, πάνω στο σφίξιμο?
Και σου "πάρει" και το χέρι?

Γιατί εμάς ο μικρούλης μας μετακινείται κυκλικά, κατά τη διάρκεια...
Εμεις ευθεία... και στο κατούρημα και στα κακα πάει διαρκώς μπροστά και τα κάνει εν κινησει.
 


Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Ρε παιδιάαα ! Ρε παιδιάααα!!! Δεν είστε ενήμεροιιιι! [video=youtube;-IrlhLF1c3k]https://www.youtube.com/watch?v=-IrlhLF1c3k&feature=player_embedded[/video]
 


Avraki

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2011
938
5
Αθήνα
Ρε παιδιάαα ! Ρε παιδιάααα!!! Δεν είστε ενήμεροιιιι! [video=youtube;-IrlhLF1c3k]https://www.youtube.com/watch?v=-IrlhLF1c3k&feature=player_embedded[/video]
Να δω κόσμο εδώ να το χρησιμοποιεί κι ας πεθάνω!!!
 




AlexVag

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2009
289
0
Κι αν μετακινηθεί ξαφνικά, πάνω στο σφίξιμο?
Και σου "πάρει" και το χέρι?

Γιατί εμάς ο μικρούλης μας μετακινείται κυκλικά, κατά τη διάρκεια...
η δικια μου παντα μα παντα ομως κραταει σταθερο το ενα ποδι και κανει κυκλους(pivot, μαλλον πριν την παρω στο σπιτι επαιζε μπασκετ)...οποτε αφηνει κατω κακα σε κυκλο...χαχα...τα μαζευω παντα με σακουλακια τροφιμων...
 




Avraki

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2011
938
5
Αθήνα
η δικια μου παντα μα παντα ομως κραταει σταθερο το ενα ποδι και κανει κυκλους(pivot, μαλλον πριν την παρω στο σπιτι επαιζε μπασκετ)...οποτε αφηνει κατω κακα σε κυκλο...χαχα...τα μαζευω παντα με σακουλακια τροφιμων...
Εγώ θέλω να αρχίσω να χρησιμοποιώ κάτι με υλικό φιλικό προς το περιβάλλον, γιατί τα πλαστικά δεν.....έχει κανείς υπόψιν του μικρά χάρτινα σακουλάκια, ή μικρά σακουλάκια από άλλο πιο "πράσινο" υλικό;;
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Εγώ θέλω να αρχίσω να χρησιμοποιώ κάτι με υλικό φιλικό προς το περιβάλλον, γιατί τα πλαστικά δεν.....έχει κανείς υπόψιν του μικρά χάρτινα σακουλάκια, ή μικρά σακουλάκια από άλλο πιο "πράσινο" υλικό;;
Υπάρχουν βιοδιασπώμενα πλαστικά σακουλάκια... αλλά, δεν τα βρίσκεις παντού και δεν ξέρω πόσο κοστίζουν...
 


Avraki

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2011
938
5
Αθήνα
Υπάρχουν βιοδιασπώμενα πλαστικά σακουλάκια... αλλά, δεν τα βρίσκεις παντού και δεν ξέρω πόσο κοστίζουν...
Δηλαδή αν κοιτάξω σε πετ σοπς, εκεί παίζει να βρω κάτι;; Γιατί στο σούπερ το κόβω χλωμό!
 


Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Είχα δει στο πετ σοπ κάτι χάρτινα σακουλάκια. Αλλά χρειάζονται και τα 2 χέρια για να μαζέψεις τα κακά οπότε δεν τα είχα πάρει. Μοιάζουν με σακουλάκια για ηλεκτρική σκούπα, αν βοηθάω.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Δηλαδή αν κοιτάξω σε πετ σοπς, εκεί παίζει να βρω κάτι;; Γιατί στο σούπερ το κόβω χλωμό!
Όποτε έχουμε βρει, ήταν στο Σκλαβενίτη... αλλά, δυστυχώς, όχι πάντα.
 


AlexVag

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2009
289
0
δοκιμασε χαρτινα σακουλακια σαν αυτα που βαζουν τους ξηρους καρπους πχ...αλλα δεν νομιζω να μπορεσεις να τα μαζεψεις με αυτα... εγω αυτο που κανω ειναι να βαζω το χερι μου μεσα στο σακουλακι να τα πιανω και μετα να γυρναω το μεσα εξω...αλλιως παιρνεις χαρτοπετσετα τα πιανεις και τα πετας μεσα σε χαρτινα σακουλακια...απλα το κακο ειναι οτι δεν μπορεις να τα δεσεις και θα μυριζουν ασχημα (εμεις εδω στη Λαρισα που σπουδαζω δεν εχουμε καδους στη γειτονια...εχουμε 2 πυργους που πετας τα σκουπιδια στους οποιους μου ειπαν να μην πεταω τα σακουλακια γιατι ειναι μικρα και δεν μπορουν να τα μαζεψουν...οποτε τα πεταω μεσα στους μικρους καδους που εχει στην αξρη του δρομου...)
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Δηλαδή αν κοιτάξω σε πετ σοπς, εκεί παίζει να βρω κάτι;; Γιατί στο σούπερ το κόβω χλωμό!
Δεν ξέρω αν οι σακούλες του σουπερμάρκετ στην Ελλάδα είναι βιοδιασπώμενες. Αν ναι και σου περισσεύουν, πάρε εκείνες στις βόλτες. Ή αν μαζεύεις σακουλάκια. Το ζήτημα είναι πού πετάς τα σακουλάκια. Αν π.χ. είναι στα σκουπίδια του σπιτιού σου, είναι κι εκείνα από υλικά που διασπώνται;
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...εγω αυτο που κανω ειναι να βαζω το χερι μου μεσα στο σακουλακι να τα πιανω και μετα να γυρναω το μεσα εξω...
Ετσι κάνουμε όλοι...
αρκεί να μην έχει κάποια τρύπα το σακουλάκι!!!:mad::D
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Δεν ξέρω αν οι σακούλες του σουπερμάρκετ στην Ελλάδα είναι βιοδιασπώμενες. Αν ναι και σου περισσεύουν, πάρε εκείνες στις βόλτες. Ή αν μαζεύεις σακουλάκια. Το ζήτημα είναι πού πετάς τα σακουλάκια. Αν π.χ. είναι στα σκουπίδια του σπιτιού σου, είναι κι εκείνα από υλικά που διασπώνται;
Πολύ σωστή παρατήρηση!

Υ.Γ. Thanks, Sara!!!:cool::)
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
εγω παιρνω σακουλακια για πανες μωρων απο τα τζαμπο. εχουν το ιδανικο μεγεθος,ειναι αδιαφανεις και μοσχοβολανε πουδρα(οχι οτι εχει καμμια σημασια αφου σκατουλες θα μπουν μεσα). πριν μερες μου εκανε και μενα διαρροια μες στη μεση του δρομου μετα το πρωτο μπανιο αφου καταπιε μπολικο θαλασσινο νερο.ευτυχως 1ον δε περνουσε κοσμος,2ον δεν ηταν πολλα 3ον το ρουφηξε αυτοματα ο χωματοδρομος λογω ξηρασιας.
 


Avraki

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2011
938
5
Αθήνα
<p>
&Pi;&alpha;&iota;&delta;&iota;ά, &epsilon;&upsilon;&chi;&alpha;&rho;&iota;&sigma;&tau;ώ &gamma;&iota;&alpha; &tau;&iota;&sigmaf; ά&mu;&epsilon;&sigma;&epsilon;&sigmaf; &alpha;&pi;&alpha;&nu;&tau;ή&sigma;&epsilon;&iota;&sigmaf;! &Theta;&alpha; &kappa;&omicron;&iota;&tau;ά&xi;&omega; &kappa;&alpha;&iota; &sigma;&tau;&omicron; &Sigma;&kappa;&lambda;&alpha;&beta;&epsilon;&nu;ί&tau;&eta; &kappa;&alpha;&iota; &sigma;&epsilon; &pi;&epsilon;&tau; &sigma;&omicron;&pi; &kappa;&alpha;&iota; &sigma;&tau;&alpha; Jumbo! &Delta;&epsilon;&nu; &theta;&alpha; &mu;&epsilon; &epsilon;&nu;&omicron;&chi;&lambda;&omicron;ύ&sigma;&epsilon; &tau;&omicron; &chi;ά&rho;&tau;&iota;&nu;&omicron; &sigma;&alpha;&kappa;&omicron;&upsilon;&lambda;ά&kappa;&iota;, &gamma;&iota;&alpha;&tau;ί &pi;ά&nu;&tau;&alpha; &pi;&alpha;ί&rho;&nu;&omega; &kappa;&alpha;&iota; &chi;&alpha;&rho;&tau;ί &mu;&alpha;&zeta;ί &mu;&omicron;&upsilon;, &omicron;&pi;ό&tau;&epsilon; &theta;&alpha; &mu;&pi;&omicron;&rho;ώ &nu;&alpha; &tau;&alpha; &mu;&alpha;&zeta;&epsilon;ύ&omega;! Sara, &nu;&alpha;&iota; &epsilon;ί&mu;&alpha;&iota; &gamma;&epsilon;&nu;&iota;&kappa;ά &tau;&omicron;&nu; &tau;&epsilon;&lambda;&epsilon;&upsilon;&tau;&alpha;ί&omicron; &kappa;&alpha;&iota;&rho;ό &pi;&iota;&omicron; &sigma;&upsilon;&nu;&epsilon;&iota;&delta;&eta;&tau;&omicron;&pi;&omicron;&iota;&eta;&mu;έ&nu;&eta; (&kappa;&alpha;&iota; &pi;&rho;&alpha;&kappa;&tau;&iota;&kappa;ά) &kappa;&alpha;&iota; έ&chi;&omega; &xi;&epsilon;&kappa;&iota;&nu;ή&sigma;&epsilon;&iota; &nu;&alpha; &chi;&omega;&rho;ί&zeta;&omega; &tau;&alpha; &sigma;&kappa;&omicron;&upsilon;&pi;ί&delta;&iota;&alpha; &mu;&omicron;&upsilon; &kappa;&lambda;&pi;. &Mu;&epsilon; &tau;&eta;&nu; &omicron;&iota;&kappa;&omicron;&gamma;έ&nu;&epsilon;&iota;&alpha; &tau;&eta;&nu; &upsilon;&pi;ό&lambda;&omicron;&iota;&pi;&eta; έ&chi;&omega; έ&nu;&alpha; &theta;&epsilon;&mu;&alpha;&tau;ά&kappa;&iota;, &alpha;&lambda;&lambda;ά &pi;&omicron;ύ &theta;&alpha; &pi;ά&epsilon;&iota;, &theta;&alpha; &tau;&omicron;&upsilon;&sigmaf; &sigma;&tau;&rho;ώ&sigma;&omega; &kappa;&alpha;&iota; &alpha;&upsilon;&tau;&omicron;ύ&sigmaf; :).</p>