Σκυλος και χιονι!


Gucci dog

Well-Known Member
10 Δεκεμβρίου 2012
102
0
Στα εξωτικα.....πατησσια οπου μενω,απο το πρωι ριχνει μικρες νιφαδες χιονιου,χωρις ομως να το εχει ''στρωσει'' οπως σε αλλες πιο βορειες περιοχες...αυτο που μου εκανε τρομερη εντυπωση ειναι οτι το πινσερακι μου,ο gucci, ενω με τη πιο μικρη ψιχαλα κλαιει και μου ζηταει να βολταρουμε αγκαλια,με τις νιφαδες χιονιου οχι μονο δε κρυωνε(βεβαια ηταν καταλληλα προφυλαγμενος με μπουφανακι και τα σχετικα)αλλα επαιζε,χοροπηδωντας απο δω κι απο κει!!Εσας τα σκυλια σας πως αντιδρουν στο χιονι?
 




Gucci dog

Well-Known Member
10 Δεκεμβρίου 2012
102
0
Χαχαχαχαχχαχαχαχχαχα μακαρι ο δικος μου να ηταν....κυριος να κανονιζαμε συνταντηση!!!Αλλα λογω κακου παρελθοντος ειναι πολυ απροβλεπτος με τα αλλα σκυλια!Του φορατε και παλτουδακια να φανταστω,ε?Πολλοι δεν τα βγαζουν καν με πολυ κρυο/χιονι/βροχη αλλα εμενα δε μ'αρεσει καθολου αυτη η συνηθεια...
 






ASFE

Well-Known Member
11 Μαϊου 2011
911
26
45
Αθηνα..Δυστυχως.
Και μας ο Σπαικακος τωρα τελευταια κανει κατι κουλα γρυλισματα!!! Περναει εφηβια το μωρο μου μωρε!!!Θα το πουμε ομως και στον εκπαιδευτη!!!
Θα κανονισουμε βολτα!!Θα πουμε και στον handlergr που ειναι γειτονας και αυτος και ειναι τελειος χειριστης!!!
 


Gucci dog

Well-Known Member
10 Δεκεμβρίου 2012
102
0
Ειναι θεμα αυτο....αλλα τι να κανεις!!Οπως και να'ναι τα αγαπας!Συν οτι λες''μα δεν το αρχισε ο δικος μου,ο αλλος τον αγριοκοιταξε/προκαλεσε κλπ''!!!Σαν να ειναι στο σχολειο και να υποθετεις οτι δεν ειναι ο δικος σου ο ταραξιας,αλλα οι αλλοι!;) Ασχετο,αλλα αν μπορεις στειλε μου με pm πληροφοριες για τον εκπαιδευτη
 






cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Πρωτόγνωρη εμπειρία και για τα δικά μου!
Το κορίτσι μου δηλαδή!! Ο Σανάκος έχει ξαναέρθει σε επαφή με το χιόνι!!

IMG_8769.jpg IMG_8772.jpg
 


Gucci dog

Well-Known Member
10 Δεκεμβρίου 2012
102
0
Πρωτόγνωρη εμπειρία και για τα δικά μου!
Η αληθεια ειναι οτι επειδη ο δικος μου ειναι λιγο.....κλανος φοβομουν οτι δε θα θελει να βγει καν απο τη πορτα!Αλλα για μια ακομη φορα με εξεπληξε θετικα!
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Πρώτη φορά είδε χιόνι και ο δικός μου, δεν μπαίνει στο σπίτι καθόλου όλο το πρωί είναι έξω στο κήπο.

 


Gucci dog

Well-Known Member
10 Δεκεμβρίου 2012
102
0
Ποσο χαιρομαι με τα μηνυματα σας ρε παιδια!!!Και ποσο ατρομητα ειναι τα παιδια μας ομως,ε?
 




Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Ποσο χαιρομαι με τα μηνυματα σας ρε παιδια!!!Και ποσο ατρομητα ειναι τα παιδια μας ομως,ε?
Πραγματι ατρομητα... Αφου καταφερνουν και βγαινουν με 5εκ χιονι :cool:
 




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Πως αντιδρά στο χιόνι?

Να, κάπως έτσι...

[video=youtube;0sUL0KCIc48]http://www.youtube.com/watch?v=0sUL0KCIc48[/video]

Δεν καταλαβαίνει Χριστό, τι χιόνι, τι βροχή, τι καταιγίδα δεν έχει ανάγκη τραβάει έξω...
Ότι κάνει σε στεγνό καιρό το κάνει και σε ο,τιδήποτε άλλο!

Το μόνο που μου την σπάει λίγο είναι ότι όπου δει λίμνη έπειτα από βροχή πάει και κάθεται μέσα...
Δεν κάθεται μόνο, στρογγυλοκάθεται ο βρωμιάρης...



...και δεν μπορώ να πάω να τον πιάσω να τον γδάρω και να του βγάλω το μαλλί τρίχα-τρίχα:mad::mad::mad:
 




Gucci dog

Well-Known Member
10 Δεκεμβρίου 2012
102
0
Το μόνο που μου την σπάει λίγο είναι ότι όπου δει λίμνη έπειτα από βροχή πάει και κάθεται μέσα...
Δεν κάθεται μόνο, στρογγυλοκάθεται ο βρωμιάρης...
Κι εμενα τσαλαπατει απο δω κι απο κει οπου δει νερα!!!!Αλλα τον κανω μετα με ειδικα μαντηλακια και καπως παρηγορουμαι....
 


Gucci dog

Well-Known Member
10 Δεκεμβρίου 2012
102
0
πήγε 5 ολόκληρα εκατοστά??? πότε το έστρωσε?
Εμας σταματησε να ριχνει εδω και ωρα,αλλα εχει απιστευτο κρυο και ο δρομος ειναι ακομα υγρος!
 
Last edited by a moderator: