Σκυλο-Γκρίνιες


Status
Κλειδωμένο θέμα

d3ac0n

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2017
1.291
2.285
Guadalajara, Jalisco
ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΩ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΑΠΟ <<ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ>> ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΣΤΕΙΡΩΣΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΚΑΝΟΝΩΝ ΟΠΩΣ ΕΣΥ. ΓΚΕΚΕ?
Παιξε τζοκερ να το πιασεις σπονσοραρεις μετα τον νεο νομο Στειρώνη, να στειρωσεις τους ιδιοκτητες των σκυλιων που δεν ειναι στειρωμενα, με αποστειρωμενα στειρα μεσα στειρωσης
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Αυτό το διάστημα, μάλλον λόγω επερχόμενου νόμου, στα site & facebook διαφόρων φιλοζωικών είναι πρώτο θέμα αυτό με την στείρωση σε σχέση με τα αδέσποτα.

Το πλήθος των 3.077 αδέσποτων ανά δήμο είναι θέμα συζήτησης. ( 1.000.000 / 375 = 3.0.77 περίπου ). Στον δικό μου δήμο και σε καμιά δεκαριά όμορους όπου βολτάρω, εντός Αττικής, δεν έχω δεί τόσα αδέσποτα.

μην τον ακους..ο σκυλος του εχει παει ακομα και με τις γατες τις γειτονιας.
Ο @tasos malinoua βρήκε την αιτία (y):)

=====

@ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ @vrmode , στην Γλυφάδα του 2018, ξυπνάς στις 07:00 από τα γαυγίσματα των σκύλων και ...... τις κότες!!! Ναί έχουμε και κότες!!!
Τα δε γαυγίσματα συνεχίζονται όλη την ημέρα, από σκυλιά που είναι σε μπαλκόνια και ταράτσες καθ'όλο το 24ωρο!!
@vasilis_mike είσαστε προχώ εσεις !!! Ένα κόκκορα άκουγα εδώ γύρω αλλά τον έχασα λίγο μετά το πάσχα, μάλλον έγινε με μακαρόνια ανακάτεμα.

Απ'το να είναι άρρωστο, πεινασμένο, διψασμένο και να μην το θέλει κανείς, είναι σε καλύτερη μοίρα. Λυπάμαι που το λέω αλλά με τόσα που βλέπω πίστεψέ με είναι μια χαρά.
Ίσως ο εχθρός του καλού να είναι το καλύτερο και όχι το χειρότερο. Εγώ έβαλα παραπάνω τρεις απο τις "καλές" περιπτώσεις .

Στην μία από αυτές να περιγράψω οικογένεια. Μπαμπάς - μαμά - παιδί 7 ετών - γιαγιά. Η μαμά μπαινοβγένει για απεξάρτηση από ναρκωτικά, ο μπαμπάς ακολουθεί παρόμοια πορεία. Η γιαγιά είναι η μόνη που τρέχει για το παιδί. Το τελευταίο τρίμηνο βλέπω κουτάβι ΓΠ στην αυλή. Συνέχεια έξω, δεμένο δίπλα στο σπιτάκι. Μπορεί να το πήρε η γιαγιά για το καλό του μικρού ή βοηθά στην απεξάρτηση... Είναι αυτό το μυστήριο με τα ΓΠ (n)
 
  • Like
Reactions: vasilis_mike


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Στην μία από αυτές να περιγράψω οικογένεια. Μπαμπάς - μαμά - παιδί 7 ετών - γιαγιά. Η μαμά μπαινοβγένει για απεξάρτηση από ναρκωτικά, ο μπαμπάς ακολουθεί παρόμοια πορεία. Η γιαγιά είναι η μόνη που τρέχει για το παιδί. Το τελευταίο τρίμηνο βλέπω κουτάβι ΓΠ στην αυλή. Συνέχεια έξω, δεμένο δίπλα στο σπιτάκι. Μπορεί να το πήρε η γιαγιά για το καλό του μικρού ή βοηθά στην απεξάρτηση... Είναι αυτό το μυστήριο με τα ΓΠ (n)
Αυτό το θέλω να έχω σκύλο, αλλά όχι μέσα, έχω και αυλή και τον έχω δεμένο στην αυλή είναι χειρότερο από αυτούς που σιχαίνονται τους σκύλους γενικώς.
 


Penguin

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2017
621
1.187
28
Αυτό το θέλω να έχω σκύλο, αλλά όχι μέσα, έχω και αυλή και τον έχω δεμένο στην αυλή είναι χειρότερο από αυτούς που σιχαίνονται τους σκύλους γενικώς.
Δεν ξέρω κατά πόσο συμφωνώ 100%. Ναι, είναι κρίμα, πόσο μάλλον όταν μιλάμε για σκύλο προερχόμενο από byb ή πετ σοπ (δηλαδή αγοράστικε για να περνάει την ζωή του δεμένο στην αυλή και δεν διασώθηκε από τον δρόμο). Προσωπικά, όμως, όταν φύγει ο σκύλος τον γονιών μου, θα τους πω να μαζέψουν ένα αδέσποτο από τον δρόμο. Στην αυλή θα το έχουν, αλλά θα είναι με τις βόλτες του, με ιατροφαρμακευτική περίθαλψη, με φουλ παρέα πέρα 2-3 μηνών που το κρύο είναι βαρή, καλή τροφή, κτλπ κτλπ. Νομίζω ότι μια τέτοια ζωή είναι καλύτερη από το να σε πατήσει αυτοκίνητο στα 3 σου.

Σίγουρα πάντως διαφωνώ με το μόνιμα δεμένο, παρατημένο στην αυλή.
 
  • Like
Reactions: vasilis_mike


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Δεν ξέρω κατά πόσο συμφωνώ 100%. Ναι, είναι κρίμα, πόσο μάλλον όταν μιλάμε για σκύλο προερχόμενο από byb ή πετ σοπ (δηλαδή αγοράστικε για να περνάει την ζωή του δεμένο στην αυλή και δεν διασώθηκε από τον δρόμο). Προσωπικά, όμως, όταν φύγει ο σκύλος τον γονιών μου, θα τους πω να μαζέψουν ένα αδέσποτο από τον δρόμο. Στην αυλή θα το έχουν, αλλά θα είναι με τις βόλτες του, με ιατροφαρμακευτική περίθαλψη, με φουλ παρέα πέρα 2-3 μηνών που το κρύο είναι βαρή, καλή τροφή, κτλπ κτλπ. Νομίζω ότι μια τέτοια ζωή είναι καλύτερη από το να σε πατήσει αυτοκίνητο στα 3 σου.

Σίγουρα πάντως διαφωνώ με το μόνιμα δεμένο, παρατημένο στην αυλή.
Το πρόβλημα δεν είναι η αυλή, είναι το μόνιμα δεμένο στην αυλή που σαπίζει εκεί μέχρι να πεθάνει. Καλύτερα αδέσποτο, έχει περισσότερες πιθανότητες για καλύτερη μοίρα.
 




ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
@Penguin :) ξέρεις σε ποιούς αναφέρομαι.

Θα προτιμούσα σωστό κηδεμόνα απέναντι στον σκύλο και ας είναι αστείρωτος - αδήλωτος. Ο υπεύθυνος ούτε κουτάβια θα αφήσει, ούτε το ζώο σε μια γωνιά δεμένο, ούτε θα το ταίζει μόνο αποφάγια.

===

Χθές. "Σωστός" κηδεμόνας κυκλοφορεί με λυτό σκύλο σε φαρδύ πεζοδρόμιο δίπλα σε δρόμο μεγάλης κυκλοφορίας. Ο σκύλος όπου δει γάτα τρέχει να την αρπάξει, κάποια στιγμή κατεβαίνει στον δρόμο και πέφτει επάνω στην πλαινή πόρτα διερχόμενου αυτοκίνητου, ο κηδεμόνας αρχίζει να τρέχει προς την αντίθετη κατεύθυνση ακολουθεί ο σκύλος, ευτυχώς που ο σκύλος δεν έπαθε κάτι σοβαρό.

Που να τον προλάβω να πέσουν σχετικές @@@, Σπύρος Λούης έγινε.

Ο οδηγός δεύτερος Λούης..

=======
ΥΓ.
Δηλαδή βρε @Ευαγγελία1987 τα αδέσποτα κουτάβια βγαίνουν από τον δικό μου αστείρωτο σκύλο;;
Εγώ και ο @vasilis_mike έχουμε διαθέσει τους καταπληκτικούς μας ΕΠΙΒΗΤΟΡΕΣ ίσα με 1000 φορές ο καθένας. Γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.238
7.797
Πόσες φορές έχεις κάνει τον μαικ μάνα, αδίστακτε πισαυλίτη;
@Ευαγγελία1987 μην τον ακους..ο σκυλος του εχει παει ακομα και με τις γατες τις γειτονιας.
αντε τωρα,γκεγκε
Εγώ και ο @vasilis_mike έχουμε διαθέσει τους καταπληκτικούς μας ΕΠΙΒΗΤΟΡΕΣ ίσα με 1000 φορές ο καθένας. Γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε
γατακια.... ο Batman εφηβος και εχει γεμισει το κοσμο απογονους ...
ιδου και οι αποδειξεις
Bali-4491.jpg
 


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Στα ποσά report καίγεσαι?
Νομίζω έχει χαλάσει το κουμπί μ?
 




Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Σε ποιόν θα κάνεις report; να σε βοηθήσουμε !
Ευχαριστώ αλλά το βλέπω άσχημα να χειραγωγησω κάποιον στο να κάνει ρεπορτ σε κάποιον άλλον.
Εκτός αυτού σιχαίνομαι πραγματικά το ρεπορτ.
Προτιμώ να βριζομαι με τον αλλον για ώρες πάρα να του κανω ρεπορτ.
ΑΛΛΑ όταν ο άλλος μπαίνει σα φάντασμα πεταει 2 χοντράδες ξανααμπαινει μετά από 2 μέρες πετάει άλλες δύο κλπ κλπ δε μπορείς καν να τσακωθείς.
 


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Ευχαριστώ αλλά το βλέπω άσχημα να χειραγωγησω κάποιον στο να κάνει ρεπορτ σε κάποιον άλλον.
Εκτός αυτού σιχαίνομαι πραγματικά το ρεπορτ.
Προτιμώ να βριζομαι με τον αλλον για ώρες πάρα να του κανω ρεπορτ.
ΑΛΛΑ όταν ο άλλος μπαίνει σα φάντασμα πεταει 2 χοντράδες ξανααμπαινει μετά από 2 μέρες πετάει άλλες δύο κλπ κλπ δε μπορείς καν να τσακωθείς.
Σε αυτή την περίπτωση δεν τσακώνεσαι, απλά το απολαμβάνεις.
 


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Σε αυτή την περίπτωση δεν τσακώνεσαι, απλά το απολαμβάνεις.
Τα τρολ τα απολαμβανω,το να "κολατσησω" ένα διαταραγμένο άτομο με θλιβει όμως.
Μου θυμίζει παλιές καταστάσεις σε χωριά που βρίσκανε τον άνθρωπο που είχε μια λόξα και τον έκαναν να σαλταρει τελείως.
 


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Τα τρολ τα απολαμβανω,το να "κολατσησω" ένα διαταραγμένο άτομο με θλιβει όμως.
Μου θυμίζει παλιές καταστάσεις σε χωριά που βρίσκανε τον άνθρωπο που είχε μια λόξα και τον έκαναν να σαλταρει τελείως.
Δύο παρατηρήσεις:
Πρώτον, δεν ξέρεις ποιός είναι τρολ και ποιός "χτυπημένος" σε κάθε περίπτωση στα σόσιαλ που εμφανίζονται όλοι με νικ και ο καθένας πετάει το μακρύ και το κοντό του.
Δεύτερον, θεωρώ (αν μιλάμε για την συγκεκριμένη) ότι αντιμετωπίζεται με χιούμορ και όχι "κολατσιό".... (εγώ επιμένω ότι είναι τρολ).
Γενικά τα τελευταία χρόνια της κρίσης, πιστεύω ότι έχουμε χάσει λίγο ή πολύ όλοι μας το χιούμορ και είμαστε έτοιμοι να "χύσουμε αίμα" με το παραμικρό.
 
  • Like
Reactions: stefanosk


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Δύο παρατηρήσεις:
Πρώτον, δεν ξέρεις ποιός είναι τρολ και ποιός "χτυπημένος" σε κάθε περίπτωση στα σόσιαλ που εμφανίζονται όλοι με νικ και ο καθένας πετάει το μακρύ και το κοντό του.
Δεύτερον, θεωρώ (αν μιλάμε για την συγκεκριμένη) ότι αντιμετωπίζεται με χιούμορ και όχι "κολατσιό".... (εγώ επιμένω ότι είναι τρολ).
Γενικά τα τελευταία χρόνια της κρίσης, πιστεύω ότι έχουμε χάσει λίγο ή πολύ όλοι μας το χιούμορ και είμαστε έτοιμοι να "χύσουμε αίμα" με το παραμικρό.
Ποιος είναι τρολ και ποιος όχι δε το ξέρω σίγουρα.
Απλά η συγκεκριμένη δε βλέπω να δρεπει τους καρπούς του τρολ.
Ποιο πολύ άνθρωπο σε σύγχυση μ δείχνει.Φυσικα μπορεί άνετα να κάνω λάθος.
Δευτερον δε προσπαθω να υπερασπιστω τη συγκεκριμένη τουναντίον απλά σ λέω ότι εγώ μαζί της ούτε πλάκα δε μπορώ να κανω(ίσως γτ δε τη θεωρώ τρολ).

Στο τελευταίο συμφωνω απολύτως
 
  • Like
Reactions: vasilis_mike


joks

Well-Known Member
1 Μαϊου 2012
367
618
Ποιος είναι τρολ και ποιος όχι δε το ξέρω σίγουρα.
Απλά η συγκεκριμένη δε βλέπω να δρεπει τους καρπούς του τρολ.
Ποιο πολύ άνθρωπο σε σύγχυση μ δείχνει.Φυσικα μπορεί άνετα να κάνω λάθος.
Δευτερον δε προσπαθω να υπερασπιστω τη συγκεκριμένη τουναντίον απλά σ λέω ότι εγώ μαζί της ούτε πλάκα δε μπορώ να κανω(ίσως γτ δε τη θεωρώ τρολ).

Στο τελευταίο συμφωνω απολύτως
Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν πολλές ενδείξεις ότι είναι τρολ.
Αλήθεια είναι επίσης πως δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι, και αν είναι πραγματικό πρόσωπο, τότε θα ήταν κρίμα.
Όπως είχα πει και στο θέμα με το ακιτα λίγη προσοχή δεν βλάπτει και σύντομα θα φανερωθούν όλα, ειδικά αν ένα τρολ το αντιμετωπίσεις αδιάφορα.
 
  • Like
Reactions: Mariosgs






vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Το πρόβλημα δεν είναι η αυλή, είναι το μόνιμα δεμένο στην αυλή που σαπίζει εκεί μέχρι να πεθάνει. Καλύτερα αδέσποτο, έχει περισσότερες πιθανότητες για καλύτερη μοίρα.
DcCclFZWsAAS8Vf.jpg
 
  • Like
Reactions: stefanosk


Lettie

Well-Known Member
15 Απριλίου 2018
51
142
Καβάλα
Τώρα λοιπόν έμαθες γιατί f*****ng δεν τα λέμε αυτά ΔΗΜΟΣΙΑ.
Το αμέσως λιγότερο χειρότερο που μπορούσες να έχεις κάνει, είναι να της το πεις έστω με ΠΜ. Που κι αυτό...με 1002 επιφυλάξεις.
Αυτό που μπορείς να κάνεις τώρα, είναι να παρακαλέσεις τον admin, αν θέλει, να διαγράψει όλα τα σχετικά με αυτό, μυνήματα.
Και στην συνέχεια, λίγο να σκέφτεσαι πριν γράψεις. Οχι μόνο τι έργα έχεις εσύ, στο δικό σου κεφάλι, αλλά και τι έργα, μπορεί να έχουν οι άλλοι. Δύσκολο, το ξέρω...
Εγω μια φορά το ζήτησα να διαγραφεί..
Αυτό που δεν μπορείς να καταλάβεις εσυ καί θέλεις να με προσβαλεις (πραγμα δύσκολο γιατι ουτε καν σε ξερω) λέγοντάς μου ότι δεν σκέφτομαι τίποτα παραπάνω από τόν εαυτό μου ειναι ότι καί εγώ ευρύ κοινό είμαι που το έμαθα τυχαία...
Και τί προτιμάς? Να βρεις κούτα ,μη πω σακουλα κλεισμένη στα σκουπίδια ή έξω από το κυνοκομειο??
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.926
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95