Σκύλος και δημόσια κτίρια


spotoula

Member
13 Ιανουαρίου 2011
9
0
Συγγνωμη τωρα ειδα οτι ειστε εκπαιδευτικος γι'αυτο και επιμεινατε :)
Υ.Γ δασκαλοι του σχολειου ειναι με το μερος μας :) ο Διευθυντης κανει διακρισης μεταξυ μικρων και μεγαλων σκυλων.
 
Last edited:


skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Μη μου μιλας καλε στον πληθυντικο!
Εύχομαι να μη συμβει τιποτα,γιατί το δικαστηριο δε θα ειναι με το μερος τους.

Αυτό το πράγμα,με τα μεγαλόσωμα!Πόσο εκνευρίζομαι που είναι ανεκτά τα μικρόσωμα που μπορει να στριγκλιζουν και να πηδανε και όχι τα μεγαλοσωμα που συνηθως ειναι ηρεμα...

Τέλος!Θα φτιάξω δικο μου σχολείο και θα δεχομαι μονο μαθητες απο σκυλοοικογενειες!Τα μεγαλοσωμα(και μονο) θα εχουν λιχουδιτσες!
 


dimitris_s2k

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2011
1.022
192
56
Athens / Marussi
www.facebook.com
Παιδιά καλησπέρα,
ήθελα να ρωτήσω κάτι, μπήκα μέσα σε ένα φαστ φουντ μαγαζι για να παραγγείλω φαγητό πακέτο (όχι για να κάτσω) με το κουταβάκι το pug αγκαλιά και η τυπισα μου ειπε οτι πρέπει να περιμένω έξω. Είχε το δικαίωνα να απαιτήσει κάτι τέτοιο βάση νόμου και με δεδομένο οτι το σκυλάκι έχει όλα τα απαραίτητα, όπως βιβλιάριο υγείας, τσιπάκι κλπ?
 


io maria

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2010
1.322
28
Γέρακας
Επειδη προκειται για μαγαζι υγειονομικου ενδιαφεροντος σωστα σου ειπε. Γενικα σε τετοιου ειδους μαγαζια καθως και σε supermarket δεν επιτρεπονται οι σκυλοι παρα μονο οι σκυλοι συνοδοι τυφλων (που ακομα και ετσι θα υπαρξουν μπιπ μπιπ να κανουν φασαρια).
Από εκει και περα ειναι στην διακριτικη ευχερεια του ιδιοκτητη αν θα σε αφησει να μπεις (κατι σαν το καπνισμα σε κλειστους χωρους ενα πραγμα)
 




Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Σε ιδιωτική τράπεζα ξένων συμφερόντων μπορείς να μπεις σχεδόν άνετα με το σκύλο, στην πράξη σε οποιοδήποτε άλλο κτήριο όχι, εκτός κι αν ψήνεσαι για καθημερινούς αδιάλλακτους καβγάδες.
 




kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
Σε ιδιωτική τράπεζα ξένων συμφερόντων μπορείς να μπεις σχεδόν άνετα με το σκύλο, στην πράξη σε οποιοδήποτε άλλο κτήριο όχι, εκτός κι αν ψήνεσαι για καθημερινούς αδιάλλακτους καβγάδες.
στην εφορια ας πουμε? :D :rolleyes: