Σκύλος και καθαρισμός με μωρομάντιλα...


g3org1a

Well-Known Member
6 Μαρτίου 2010
105
0
οχι καμιά σχέση, απλά στον δικό μου πρέπει να του αρέσει η μυρωδιά του γιατί όλο πάει να το φάει.

τις χαρτοπετσέτες τις φοβάται;
Οταν πας να το καθαρισεις φοβαται. Αλλιως παιζει και με τα μωρομαντηλα και με τις χαρτοπετσετες!
 


ATREAS

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2009
874
2
Mesogeia - Attiki
Οταν πας να το καθαρισεις φοβαται. Αλλιως παιζει και με τα μωρομαντηλα και με τις χαρτοπετσετες!
ο δικός μου το έχει συνδιάσει με πολλά χάδια γιαυτό όταν κρατάω μωρομάντηλο πέφτει κάτω και ξαπλωνει ανάσκελα αλλά κλείνει τα πίσω πόδια ο σαχλαμάρας για να μην του καθαρίσω την ευαίσθητη περιοχή :D:D:D

για κοίτα μήπως το δοκιμάσεις και εσύ αυτό με τα πολλά χάδια ;) κάντου νάζια και χάδια και πάνω εκεί καθάρισε τον και με το μωρομάντηλο ή κάνα δυο φορές κράτα ένα μωρομάντηλο αλλά χαιδευέ το χωρίς να τον καθαρίζεις.
 


g3org1a

Well-Known Member
6 Μαρτίου 2010
105
0
Παντα με χαδια και γλυκολογα κανω ο,τι κι αν κανω με το σκυλακι μου. Δεν μπορω να κανω διαφορετικα οταν βλεπω αυτη τη φατσουλα!
 




A+D

Active Member
1 Μαϊου 2010
26
1
βρε παιδιά, συγγνώμη κιόλας αλλά το ph του σκύλου δεν είναι το ίδιο με του ανθρώπου. Τα μωρομάντηλα απευθύνονται σε ανθρώπινο δέρμα. Μεγαλύτερη ή μικρότερη τιμή από αυτό για το σκύλο μπορεί να του δημιουργήσει δερματικά προβλήματα
 




eleanna2

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2010
125
0
Παντως στα τζαμπο εχω δει υγρομαντηλα για τους σκυλους ειδικα ,οποτε μπορειτε να δοκιμασετε και αυτα σε περιπτωση που δεν κανουν τα μωρομαντηλα.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Εμεις χρησιμοποιουμε βρεγμενες πετσετουλες παντως!
 


A+D

Active Member
1 Μαϊου 2010
26
1
εννοείται! είπαμε να είναι μέλος της οικογένειάς μας αλλά μην το παρεξηγούμε και το νομίζουμε για άνθρωπο. όπως δεν κάνει να βάζουμε ανθρώπινο σαμπουάν στο σκύλο, έτσι δεν πρέπει να χρησιμοποιούμε ο,τιδήποτε άλλο παρά κατάλληλα προϊόντα για σκύλους. για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο
 


maltezzzz

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2009
243
0
ΟΧΙ στα ανθρώπινα προιόντα! Εννοειται πως μπορεί να δημιουργήσουν δερματικό πρόβλημα στο σκύλο!!Φυσικά και τα σκυλίσια μαντηλάκια πρεπει να τα χρησιμοποιούμε με μέτρο,όσο να ναι τα χουν κι αυτά τα χημικούλια τους!Γιατί λοιπόν να επιβαρύνουμε τον σκύλο μας?Μια βρεγμένη πετσετούλα είναι το καλύτερο!!
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Ηρεμηστεεεεεεεεεεεεε,τα μωρομαντηλα ειναι για μωρα και οτι ειναι για μωρα κανει και για σκυλια,δεν ειναι το σκυλι πιο ευαισθητο απο μωρο,ειναι δυσκολο να το καταλαβεται?
Και ειδικα με χαμομηλι ολοι οι κτηνιατροι λενε οτι τα μωρομαντηλα με χαμομηλι κανουν για σκυλια,ειδικα για ποπο,ματια,και αυτια,για κοιλιακη χωρα δεν το συζηταμε ειναι αυτονοητο.
 




maltezzzz

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2009
243
0
Κτηνίατρος δεν είμαι αλλά το αυτονόητο για μένα είναι να μην χρησιμοποιώ τίποτα ανθρώπινο στο σκύλο μου για να χω το κεφάλι μου ήσυχο!!Εσύ βρε omarock θα έβαζες στο μωρό σου τα μαντηλάκια του σκύλου?Δεν ξέρω,μπορεί να χεις δίκιο,η δικιά μου κτηνίτρος πάντως δεν μας τα συστήνει..ούτε ο κύριος που έχει το πετ σοπ απτο οποίο ψωνίζω..(που είναι εκτροφέας)
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Καλα για μωρομαντηλα δεν μιλαμε?
Η μιλαμε για σκυλομαντηλα?
του μωρου τα μαντηλακια ειναι του μωρου και κανουν για το σκυλι,δηλαδη αν δωσω στο σκυλι κοτοπουλο,δεν κανει να φαει το παιδι ποτε κοτοπουλο?
Να προσεχετε της ημερομηνιες ληξεως ακομη και στις ασπιρινες σε συνδιασμο με την ζεστη προκαλουν συνχυση.:D:D:D
 


maltezzzz

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2009
243
0
αστειάκια...:::)))εντάξει εντάξει καθαρίστε με μωρομάντηλα!!Εγώ όμως θα καθαρίσω με νεράκι...
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
εγω εχω χρησιμοποιησει μωρομαντηλα 1-2 φορες,δεν με βολεψαν ιδιαιτερα..οποτε χρησιμοποιω συνηθως μια πετσετα βουτηγμενη σε λιγο αφεψημα χαμομηλιου η παλι την πετσετα βουτηγμενη σε νερο με ελαχιστο μηλοξυδο..
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Για τα δικά μου τέρατα ..χρειάζομαι ένα πακέτο για το καθένα τη φορά...άρα δεν συμφέρει...
Οπότε μία βρεγμένη πετσέτα είναι μία χαρά...
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Καλα εγω με ενα κοπαδι σκυλια δεν ξοδευω πολλα,αλλα τα εχω μονο για τα αυτια,αντε και λιγο ποπο καμια φορα,αλλα ειναι πολλα μεσα.
 


maltezomana

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2010
91
0
Καλλιθέα
σε νιώθω γι αυτό!!!!!!!!!!! αντιμετωπίζουμε το ίδιο τεράστιο πρόβλημα.... Σκατακια κολημένα πάνω σε τρίχες!!!!!! !!!!!!!!!!!!! ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
χα! πριν απο ενα μηνα! την πρωτη μερα που την πηρα της κολλησε κακακι στο πωπω κ τριβοταν κ εκλαιγε σαν τρελη με αποτελεσμα να γεμισει κ το τριχωμα τριγυρω κ εμεις την κυνηγουσαμε για να της το βγαλουμε. εγω φρικαρισμενη μια κ το πρωτο μου σκυλι, να παιρνω το γιατρο λες κ ειχε παθει κατι κ αυτος εσκασε στα γελια (με εμενα προφανως) μου ειπε να τις κοψω με ψαλιδακι τις τριχουλες γυρω απο το πωπουλι κ απο τοτε ολα ειναι σουπερ!
 


nightmare

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2010
213
0
60
Hrάκλειο
Χα! και εμεις το παθαινουμε αυτο καμια φορα! Φροντιζουμε ομως να ειμαστε κουρεμενες στο ποπο για να μην ταλειπωρειται το καημενο οταν προσπαθουμε να του τα βγαζουμε... εεε δεν ειναι και οτι καλυτερο για μας στην τελικη

Προσφατα η groomer μου ειπε να της βαζω τάλκ
πούδρας για να ξερενονται και να φευγουν πιο ευκολα...
αληθευει?