Σκύλος στο χωριό! Τι επιτρέπεται/απαγορεύεται;


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εδω και κανα χρονο εχουμε στο εξοχικο μας ( δικια μας μονοκατοικια σε χωριο του πηλιου)
καινουργιο γειτονα! Εναν γερο παππα και την γυναικα του!
Και οπος φανταζεσται, αρχισαν και τα τραμπαλα.

Μπροστα απο την αυλη μας, εχουμε ενα μεγαλουτσικο"παρτερι" ( περιφραγμενο) που παλια χρησημευε σαν λαχανοκηπακος- τωρα σαν τοιλεττα σκυλων. Αυτο το περιφραγμενο παρτερι συνορευει αμεσα με την εισοδο προς το οικοπεδου/σπιτι του παππα.
Τις ακαρθασιες της μαζευω, επειδη και εμεις καθομαστε στην αυλη μας και οταν βρομανε μας ενοχλει.
Τωρα λεει, οτι τα σκυλια απαρογευεται γενικος να ειναι στην αυλη- αλλα μονο στο σπιτι- και βεβαια οτι απαγορευονται και να χρησημοπιουν το παρτερι μας σαν τοιλεττα.
Σημερα μας πηρε τηλεφωνω ο παππας και μας απειλεισε- οτι " θα δειτε, εαν δεν τα κρατατε μεσα τα σκυλια σας".


Να σημειωσω, οτι τα σκυλια ειναι 4 και ζουνε μαζι μας/κοιμουνται μεσα στο σπιτι. Δεν βγαινουν χωρις εμας- και βεβαια προσεχουμε να μην ενοχλουν με γαυγησματα σε ωρες κοινης ησυχιας.

Τι θα μπορουσε να μας κανει??
Εκτος απο το να ριχνει φωλες? ( που εαν βρω κατι τετοιο- θα του την δωσω να την φαει ο ιδιος)
Νομικα εννοω.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Να βάλει παπάς φόλα ? χμμμ τραβηγμένο..αλλά όπως και να έχει είναι πρόβλημα..
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Νομικά τίποτα δεν μπορεί να σας κάνει, όσο για την φόλα αν την βρεις εσύ θα του την δώσεις να την φάει αλλά αν την βρουν τα μικράκια; Εμένα όπως το ειπε και δεδομένου ότι δεν έχω και την καλύτερη εντύπωση για κάποιους εκ των παπάδων για φόλα μου χτύπησε το καμπανάκι..Τα μάτια σας 14.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Αυτος ειναι πολυυυυ μακακας.
Με τους διπλανους μας ηταν απο την αρχη στα μαχαιρια- και αργορτερα και στα δικαστηρια.
Για τα συνορα του οικοπεδου.

Και μετα ανακαλυψε οτι ειχαν κανει πριν απο 15-20 χρονια μια προσθηκη στο σπιτι τους, χωρις αδεια, τους καρφωσε και τωρα οι ανθρωποι καλουνται να πληροσουν 37.000 ευρω προστημο.
Μεγα καφρος δηλαδη!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Νομικά δεν μπορεί να σας κάνει τίποτα.
Μόνο να σας σπάει τα νεύρα κάθε τρεις και λίγο με μουρμούρα.
Παπάς να σου πετύχει...:mad::mad::mad:
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εγω μονο για φωλες φοβαμαι- και θα ειμαι και πολυ προσεκτικη. Ευτυχος δεν βγαινουν ΠΟΤΕ μονα τους εκει στο κηπακο.
Βεβαια τωρα θα καθαρισω πολυ καλα το κηπακι απο χορτα οταν παμε, για να κανει μπαμ, οτι πεφτει- και θα βαλω και απο την μερια τους καλαμοτες.
Οχι οτι μας σωζει- αλλα ισως τους αποτρεπει λιγο.

Οσω για την μουρμουρα- δεν ξερει τον αντρα μου!!!
Εαν καποιος ειναι ικανος με απολυτα ηρεμο τροπο να σε τρελανει εντελος, ειναι αυτος!!
Και μετα απο το σημερινο τηλεφωνημα του το εχει ταξει καιολας του βρωμογερο!!!
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Διέδωσε ότι έχεις βάλει κάμερες που βλέπουν την αυλή!!! και καλά λόγω κλεφτών.
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Βάλτε καλαμωτές, δέντρα και ότι άλλο χρειαστεί, για να μην έχουν ορατότητα πουθενά προς εσάς και σας την σπάνε κάθε τρεις και λίγο.
Και βάλε και καμμιά ψεύτικη κάμερα σε καμμιά γωνιά πανοραμική, έτσι να βρίσκεται. Και μπορείς να κανονίσεις και μια ωραιότατη σκυλοσυνάντηση εκεί στην εξοχή *demonio*
 




Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Στη μονοκατοικια οσα θες μπορεις να εχεις...

Συγνωμη δεν το ηξερα ευχαριστω για την απαντηση !!

Οποτε αφου καλυπτομαστε νομικα αντριαννα κατσε να φωναξω κατι παλικαρια που ξερω, τωρα που και οι καιροι ειναι δυσκολοι κ χρειαζονται ΜΑΥΡΑ λεφτα να κανονησουν αυτοι για εμας !!! χχαχαχα!!! :D :D !
 




Trevor

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2011
59
0
ελεος

Καλα κανω εγω που δεν χωνευω κανενα παπα...Ολοι χωλερες ειναι! Αι να χαθουν απο εδω περα,μονο να κλεβουν ξερουν...
Και μετα σου λενε,ανθρωποι του θεου....

Ασε τον να φωναξει την αστυνομια,τζαμπα θα τους καλεσει..Δεν μπορουν να σε κανουν τιποτα..Εφοσον ειναι ιδιοκτησια σου και οπως λες φροντιζεις για την υγιεινη τους εισαι απολυτα καλυμενος ....

Εχε ομως το νου σου για τυχον φωλες, κατι τετοια υποκειμενα τα κανουν αυτα.... Εγω στην θεση σου θα εβαζα μια ψευτικη καμερουλα και καλα για εκφοβισμο οπως ειπαν και καποια παιδια πιο πανω ...
Στην θεση σου εγω αν τυχον εβρισκα φωλα μεσα εκει που ειναι τα σκυλακια,θα την επερνα και θα του την εβαζα με την μια να την φαει γιατι αυτος θα ηταν ο Ν.1 υποπτος,μα το θεο τωρα,και μετα θα καλουσα το 911..

Συγχυστηκα πολυ με το θεμα αυτο,παρα πολυ,παλιο κλεφτες που τους φταινε & τα σκυλια τωρα...ΑΛΗΤΕΣ :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 






DORIS

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2010
1.213
261
37
πες του οτι αμα βαλει καμια φολα θα τον παρει ο διαβολος.θα φοβηθει!!!!
 




aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
αν το παρακάνει δεν μπορείτε να καλέσετε την αστυνομία να του κάνει καμία σύσταση??? ποιος είναι αυτός που ορίζει τι επιτρέπεται και τι οχι στο δικό σας σπίτι και στη δική σας αυλή?????
 




samsok

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2009
1.091
100
γραψτε ενα γραμμα στον Δεσποτη της περιοχης λεγοντας του οτι ειναι κρμα και αδικο σε τετοιες δυσκολες εποχες να δυσφημειται το ονομα της εκκλησιας απο τετοιες συμπεριφορες κληρικων.Απο ανθρωπους δηλαδη ,οι οποιοι θα επρεπε να ειναι παραδειγμα ηθους και λαμπερο φως στους σκοτεινους ετουτους καιρους.
Γραψε του επισης οτι εισαι δημοσιογραφος και οτι δεν σου ειναι δυσκολο να δωσεις δημοσιοτητα στο θεμα ,απλα δεν το εχεις κανει γιατι σεβεσαι την εκκλησια...αλλα οτι και η υπομονη εχει τα ορια της.Γραψε του τελος οτι αν δεν σταματησει να σας τα πρηζει θα τον παρει και θα τον σηκωσει!

Υ.Γ τι εγραψα παλι ο παιχτουρρρρρρρρρρρρρ!