Συσκευή εντοπισμού κατοικιδίου


dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
@vasilis_mike δεν το γνώριζα, οπότε πήρα τον γνωστό μου για να ρωτήσω για την κάρτα sim και μου είπε ότι λειτουργεί μόνο με δικιά του και δεν μπορεί να πάρει άλλη.
Δυστυχώς όμως προέκυψε θέμα, διότι η εταιρεία (αμερικάνικη), ενώ έδινε δωρεάν συνδρομή τον 1ο χρόνο και 60 ευρώ ετησίως από τον 2ο, αποφάσισε από 1/1/21 να ανεβάσει την ετήσια συνδρομή στα 155 ευρώ!!!! Φάγανε κράξιμο μου είπε, αλλά δεν βλέπει να αλλάζει κάτι, οπότε θα πρέπει να δούμε τι θα κάνουμε μόλις ολοκληρωθεί ο 1ος χρόνος, έχουμε κανά 2-3 μήνες ακόμα. Μου είπε κάτι για αλλαγή συσκευής, αλλά δεν πολυκατάλαβα, θα μου τα πει από κοντά. Τζάμπα διαφήμιση τους έκανα τους @#$%@ (n):mad:.
 
  • Angry
Reactions: Εriana


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
@vasilis_mike δεν το γνώριζα, οπότε πήρα τον γνωστό μου για να ρωτήσω για την κάρτα sim και μου είπε ότι λειτουργεί μόνο με δικιά του και δεν μπορεί να πάρει άλλη.
Δυστυχώς όμως προέκυψε θέμα, διότι η εταιρεία (αμερικάνικη), ενώ έδινε δωρεάν συνδρομή τον 1ο χρόνο και 60 ευρώ ετησίως από τον 2ο, αποφάσισε από 1/1/21 να ανεβάσει την ετήσια συνδρομή στα 155 ευρώ!!!! Φάγανε κράξιμο μου είπε, αλλά δεν βλέπει να αλλάζει κάτι, οπότε θα πρέπει να δούμε τι θα κάνουμε μόλις ολοκληρωθεί ο 1ος χρόνος, έχουμε κανά 2-3 μήνες ακόμα. Μου είπε κάτι για αλλαγή συσκευής, αλλά δεν πολυκατάλαβα, θα μου τα πει από κοντά. Τζάμπα διαφήμιση τους έκανα τους @#$%@ (n):mad:.
Αυτό ακριβώς είδα. Το έχω δει το έργο πολλές φορές σε διάφορα, όπως και στην δουλειά.
Πλέον δεν θέλω δεσμεύσεις με τίποτα και με κανέναν.
Γιατί πχ θα μπορούσες να αγοράσεις ένα τέτοιο μηχανάκι, να κάνεις την κάρτα του κινητού σου twin και να δίνει σήμα χωρίς περαιτέρω χρεώσεις.
 




BRUNO2

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2018
80
252
Δε χώνει το κεφάλι της μέσα σε θάμνους/χαμηλή βλάσστηση; Δε "φρακάρει" πουθενά με όλο αυτό το κολάρο; Επίσης πόσο κοντά πρέπει να είναι ο δέκτης(; ), πομπός(; ) αυτό που κρατάς εσύ τελοσπάντων με τον σκύλο για μπορείς να τον βλέπεις που είναι;
Εξαιρετικά απίθανο να φρακάρει το gps. Δεν μου έχει συμβεί ποτέ, αλλά δεν έχω ακούσει ποτέ και κάτι τέτοιο. Το χρησιμοποιούσα (το tractive στον πολιτισμό, το garmin στο βουνό) συνέχεια και στον Bruno, που έκανε ατελείωτα χιλιόμετρα σχεδόν καθημερινά.

Οι αποστάσεις: για garmin περίπου 14km, για τα άλλα (με την κινητή) απεριόριστη. Στα τελευταία, το gps στο κολάροεπικοινωνεί το στίγμα σε εσένα μέσω του δικτύου κινητής, για αυτό τον λόγο δεν έχει περιορισμό.
 
  • Like
Reactions: sis and medusa


BRUNO2

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2018
80
252
Αυτό ακριβώς είδα. Το έχω δει το έργο πολλές φορές σε διάφορα, όπως και στην δουλειά.
Πλέον δεν θέλω δεσμεύσεις με τίποτα και με κανέναν.
Γιατί πχ θα μπορούσες να αγοράσεις ένα τέτοιο μηχανάκι, να κάνεις την κάρτα του κινητού σου twin και να δίνει σήμα χωρίς περαιτέρω χρεώσεις.
Βασίλη, θα ήθελα να σου πω ότι τα gps χρησιμοποιούν σύνδεση data και ανάλογα το πρόγραμμα που έχεις στο κινητό σου, θα μπορούσε να κοστίσει περισσότερο με δική σου twin sim.
 
  • Like
Reactions: vasilis_mike


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Βασίλη, θα ήθελα να σου πω ότι τα gps χρησιμοποιούν σύνδεση data και ανάλογα το πρόγραμμα που έχεις στο κινητό σου, θα μπορούσε να κοστίσει περισσότερο με δική σου twin sim.
Ναι εξαρτάται την εφαρμογή και πόσα data χρησιμοποιεί. Άλλωστε δεν θα το έχεις σε λειτουργία 24/7, αλλά τις ώρες που υπάρχει το ρίσκο.
 
  • Like
Reactions: BRUNO2


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Ενδιαφέρον
Θα αγοράσω και εγώ μια συσκευή σαν αυτές για να με εντοπίζει ο σκύλος μου
 


Εriana

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2019
283
905
Θα ήθελα να ρωτήσω στις συσκευές εντοπισμού με σήμα κινητής τηλεφωνίας , ποιος πρέπει να βρίσκεται σε περιοχή με σήμα, ο κηδεμόνας, ο σκύλος ή και οι δύο;