ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ


finadina

New Member
23 Φεβρουαρίου 2008
3
0
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΛΙ.

ΕΚΤΡΟΦΕΙΣ ΣΑΜΟΓΙΕΝΤ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ Ο ΚΟΕ.

ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ

ΕΧΩ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΕΚΤΡΟΦΕΑ ΣΤΑ ΣΚΟΠΙΑ (ΝΑΙ, ΝΑΙ) ΟΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ (ΛΕΕΙ) ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ, ΕΧΟΥΜΕ ΛΑΤΡΕΨΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΟΛΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΕΑ (ΕΛΛΗΝΑ) (ΓΝΩΣΤΟΣ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΚΥΝΟΦΙΛΙΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΕΚΘΕΣΗ). ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΖΗΤΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΩ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΣΚΟΠΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙ???? ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ. ΒΕΒΑΙΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΧΥΠΟΠΤΗ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.

ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ????

ΝΤΙΝΑ
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Ντινα γράφε σε παρακαλώ με μικρούς χαρακτήρες και όχι με κεφαλαία γράμματα.
Εγώ θα πήγαινα στα Σκόπια να μιλήσω με τον εκτροφέα, να δω τις εγκαταστάσεις του, να δω τους γεννήτορες και να διαλέξω κουτάβι. Μέσω διαδικτύου, τηλεφώνου, ή μεταφορέα δεν θα ψώνιζα ποτέ.
 


psaras

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2007
841
1
63
Chania
www.chaniatown.gr
κάνε ακριβώς όπως σου λέει η Rottie
Τίποτα λιγότερο
βέβαια το λάθος το έχεις κάνει με το που άφησες να ανακατευτεί μεσολαβητής ,
αν θα ήμουν στην θέση σου θα ξεχνούσα αυτό το κουτάβι και θα έψαχνα με υπομονή για άλλο όπου μόνο εσύ θα είχες επαφές και θα πήγαινες εκεί
μην σε τρομάζει κάτι , πιθανότατα να σου στοιχίσει και λιγότερο χρήματα αφού ΚΑΝΕΝΑΣ μεταφορέας μεσολαβητής δεν σου κάνει χάρη αλλά εκτός που βγάζει την χαρτσιλικαρα του πολλές φορές παρακινεί και τους εκτροφείς να σε χρεώσουν παραπάνω ….
σε κάθε περίπτωση εσύ αποφασίζεις και σου εύχυμε άλλα να πάνε όπως τα περιμένεις
 




Akitaman

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2008
127
0
Κι εγω τα ιδια θα σου συμβουλευα. Να πας η ιδια.
Ας μην ειναι γι'αυτο το κουταβι.
 






GAIA LYKAIA

Well-Known Member
30 Δεκεμβρίου 2007
614
16
56
Θεσσαλονίκη
gaialykaia.com
finadina said:
ΕΧΩ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΕΚΤΡΟΦΕΑ ΣΤΑ ΣΚΟΠΙΑ (ΝΑΙ, ΝΑΙ) ΟΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ (ΛΕΕΙ) ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ, ΕΧΟΥΜΕ ΛΑΤΡΕΨΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΟΛΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΕΑ (ΕΛΛΗΝΑ) (ΓΝΩΣΤΟΣ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΚΥΝΟΦΙΛΙΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΕΚΘΕΣΗ). ....
Χαίρομαι επίσης που οι Έλληνες παραμένουν Έλληνες... Συνεχίζουν να υποστηρίζουν οικονομικά ανθρώπους που καταφέρονται κατά της Ελλάδας, που αυτοαποκαλούνται Μακεδόνες και που με κάθε ευκαιρία δηλώνουν πόσο κλέφτες και βάρβαροι είναι οι Έλληνες... Όταν είναι όμως να εισπράξουν τα λεφτά μας, τότε είναι όλο χαμόγελα και γλύκες... Κρίμα που είμαστε τόσο αφελείς και δε μπορούμε να αντιληφθούμε τι παίζεται πίσω από την πλάτη μας..

Θυμάται μήπως κανένας την αντίδραση των Σκοπιανών σε πρόσφατη έκθεση στη "Δημοκρατία του Βαρδάρη", όταν ανακοινώθηκε κατά την εναρκτήρια τελετή το όνομα του Έλληνα κριτή που συμμετείχε??

Αλλά είπαμε.. Τα πάντα στην σύγχρονη Ελλάδα είναι για το χρήμα. Όταν όμως ανακαλύψουμε ότι έχουμε χάσει πιό σημαντικά και μη ανακτήσιμα πράγματα θα είναι πολύ αργά.. Και τότε θα γυρίσουμε στο γνωστό μας τροπάριο περί "Ξένων Υποκινητών" και "Ξένων Δυνάμεων" και "Σκοτεινών Αξόνων".. Αυτοί θα φταίνε που χάσαμε ότι χάσαμε... Όχι εμείς που τους υποστηρίζουμε με κάθε τρόπο, που βάζουμε το βούτυρο στο ψωμί τους...

Εξάλλου μην ξεχνάμε το ελληνικότατο επιχείρημα των τελευταίων δεκαετιών: "Ε, τι μπορούμε να κάνουμε εμείς. Είμαστε λίγοι, είμαστε απλοί πολίτες, το έχουν ήδη αποφασίσει οι "Μεγάλοι""...

Κρίμα που μέσα σε όλα όσο χάθηκαν τον τελευταίο καιρό, χάθηκε και η περηφάνεια μας.....
 
  • Like
Reactions: leonzoump


Gogo

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2008
538
0
marko
Κι εγω στη θεση σου ,θα πηγαινα η ιδια να το δω αυτο και τους

γονεις του και θα το εφερνα η ιδια !

Μην εμπιστευεσαι μια φωτογραφια , δεν ξερεις αν το κουταβι που θα σου

ερθει θα ειναι αυτο που ειδες... :roll:

Και.. ψαξτο λιγο καλυτερα στην Ελλαδα! Τον αλλο μηνα γυρω στις

10 εχει εκθεση ο ΚΟΕ στον Ιπποδρομο , κατεβειτε μια βολτα , δεν

ειμαι σιγουρη οτι δεν υπαρχουν εκτροφεις Ελληνες ! :wink:
 


sarah

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2008
98
0
GAIA LYKAIA said:
finadina said:
ΕΧΩ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΕΚΤΡΟΦΕΑ ΣΤΑ ΣΚΟΠΙΑ (ΝΑΙ, ΝΑΙ) ΟΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ (ΛΕΕΙ) ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ, ΕΧΟΥΜΕ ΛΑΤΡΕΨΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΟΛΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΕΑ (ΕΛΛΗΝΑ) (ΓΝΩΣΤΟΣ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΚΥΝΟΦΙΛΙΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΕΚΘΕΣΗ). ....
Χαίρομαι επίσης που οι Έλληνες παραμένουν Έλληνες... Συνεχίζουν να υποστηρίζουν οικονομικά ανθρώπους που καταφέρονται κατά της Ελλάδας, που αυτοαποκαλούνται Μακεδόνες και που με κάθε ευκαιρία δηλώνουν πόσο κλέφτες και βάρβαροι είναι οι Έλληνες... Όταν είναι όμως να εισπράξουν τα λεφτά μας, τότε είναι όλο χαμόγελα και γλύκες... Κρίμα που είμαστε τόσο αφελείς και δε μπορούμε να αντιληφθούμε τι παίζεται πίσω από την πλάτη μας..

Θυμάται μήπως κανένας την αντίδραση των Σκοπιανών σε πρόσφατη έκθεση στη "Δημοκρατία του Βαρδάρη", όταν ανακοινώθηκε κατά την εναρκτήρια τελετή το όνομα του Έλληνα κριτή που συμμετείχε??

Αλλά είπαμε.. Τα πάντα στην σύγχρονη Ελλάδα είναι για το χρήμα. Όταν όμως ανακαλύψουμε ότι έχουμε χάσει πιό σημαντικά και μη ανακτήσιμα πράγματα θα είναι πολύ αργά.. Και τότε θα γυρίσουμε στο γνωστό μας τροπάριο περί "Ξένων Υποκινητών" και "Ξένων Δυνάμεων" και "Σκοτεινών Αξόνων".. Αυτοί θα φταίνε που χάσαμε ότι χάσαμε... Όχι εμείς που τους υποστηρίζουμε με κάθε τρόπο, που βάζουμε το βούτυρο στο ψωμί τους...

Εξάλλου μην ξεχνάμε το ελληνικότατο επιχείρημα των τελευταίων δεκαετιών: "Ε, τι μπορούμε να κάνουμε εμείς. Είμαστε λίγοι, είμαστε απλοί πολίτες, το έχουν ήδη αποφασίσει οι "Μεγάλοι""...

Κρίμα που μέσα σε όλα όσο χάθηκαν τον τελευταίο καιρό, χάθηκε και η περηφάνεια μας.....
=D> =D> =D> =D> =D>