ΤΡΕΛΑ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ!!!


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
,ευτυχως τον κρατησε ενα 10χρονο παιδακι με νυχια κ με δοντια!
Δεν ειμαστε καλα! Να βρισκεται ενα 10χρονο αναμεσα σε σκυλια που εχουν λυσαξει και η μανταμ να ειναι αταραχη!!!:mad::paja1: Μην τυχον και αφηνε:mad::mad::mad: ψυχολογικο στο σκυλο της αν το μαζευε!
 


rottaki

Well-Known Member
4 Αυγούστου 2008
603
1
Κέρκυρα
Όχι να έτρωγε την "κυρία"!!:mad::mad:

Εντάξει χωρίς πλάκα, νομίζω κάπου το έχω ξαναγράψει, με την σκυλίτσα(θυληκο ροτ) που είχα, συναντούσαμε στη βόλτα ένα αρσενικό λαμπ 3 χρονών το όποιο γινόταν έξαλλο όταν την έβλεπε, η κυρία που τον είχε με το ζόρι τον κράταγε, αλλάζαμε δρόμο και τελείωνε εκεί.

Μια μέρα λοιπόν της φεύγει και έρχεται τρέχοντας προς το μέρος μας, εντάξει ερχόταν αγριεμένο αλλά λεώ λαμπ είναι θέλει να παίξει, έλα όμως που έιχε όντως άγριες διαθέσεις, ήθελα να προστατέψω τη σκυλίτσα μου ενός έτους για να μην φοβηθεί και έτσι μπήκα μπροστά να το καλοπιάσω αλλά αυτός όρμησε στη σκύλα μου, "μαζεψέ τον της φωνάζω", και τι μου απαντάει, "μάζεψε εσύ το δικό σου μου λέει", με το λουρί της την είχα φυσικά, αλλά επειδή τα πήρα και για να μην αρχίσω τις κλωτσιές το λαμπ, αφήνω το λουρί και παροτρύνω τη σκύλα μου να του ορμησει και όντως η κακομοίρα τον άρχισε στα μπουκέτα!!! Κι εκεί τελείωσε.... έφυγα και ούτε σημασία δεν της έδωσα.
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
αφήνω το λουρί και παροτρύνω τη σκύλα μου να του ορμησει και όντως η κακομοίρα τον άρχισε στα μπουκέτα!!! Κι εκεί τελείωσε.... έφυγα και ούτε σημασία δεν της έδωσα.
Συνηθως εκεινοι π εχουν επιθετικα-φοβικα σκυλια φωναζουν στους αλλους να φυγουν γιατι το θυριο τους δαγκωνει! Αν βρεθει ομως αλλο πιο δυνατο σκυλι και το βαλει κατω,του αλλαξει τα πετρελαια και μετα το μαζεψει το ''αφεντικο'' κομματακια τους κακοφαινεται!:mad:
Εγω εχω πει...αν δω επιθετικο-ελευθερο σκυλο ψαχνω καροτσα,αυλη,πορτα να χωσω το παιδι!:D
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
"μαζεψέ τον της φωνάζω", και τι μου απαντάει, "μάζεψε εσύ το δικό σου μου λέει", με το λουρί της την είχα φυσικά,
Αυτήν την παράλογη, εξώκοσμη, ψυχασθενική απαίτηση που έχουν μερικοί μερικοί που θέλουν ενώ εκείνοι ε΄χουν το σκύλο τους λυμένο να μαζέψουμε εμείς τα σκυλιά μας, που τα έχουμε στο λουρί είναι απίστευτη!!!:eek::eek::eek::eek:
Δηλαδή τι παραπάνω θέλουν;;;;;Να το βάλουμε στην τσέπη μας ή να το εξαυλώσουμε το σκυλί;;;;:confused::confused::confused::confused:
Ποτέ δεν κατάλαβα...Αν και μου έτυχε αρκετές φορές....:rolleyes:
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
κ ειναι κ επιθετικο ρε παιδια,θελει μεγαλη μαεστρια για να κανεις επιθετικο τετοιο σκυλο!
Μην το λες.... οσο φιλικά κι αγαπησιάρικα είναι με τους ανθρώπους, τοσο δύσκολα είναι τα αρσενικά τουλάχιστον με άλλα αρσενικά. Στο σκυλοπάρκο που πάω, ΚΑΝΕΝΑ αρσενικό λαμπραντόρ πάνω από ενός έτους δεν κάνει με άλλα αρσενικά. Και είναι πάμπολλα τα παραδείγματα γιατι είναι της μόδας τα λαμπ και είναι γεμάτο το πάρκο....
 


Sophiaouda

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2008
1.325
8
Φθινοπωρο
αφήνω το λουρί και παροτρύνω τη σκύλα μου να του ορμησει και όντως η κακομοίρα τον άρχισε στα μπουκέτα!!!
:fan:\\:D/ και γω αυτο κανω

.... βασικα ΑΝ πλησιασει σκυλος μη προβλέψιμος (ΑΝ ειναι δεμενη,η μεγαλη) αφηνω το λουρι,αυτα θα τα ''βρουν'' καλυτερα,εφοσον οι ιδιοκτητες ειναι μ@@@κες και δεν μπορουν να συνεννοηθούν ;)
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Σε ζηλευω Σοφια...:p
Ποιος να μην τα ''βρει'' με την Ουδα??? Με τη πατουσα να του χωσει μια ,τελος! Τ 'ανασκελα το αλλο! Αν αφησω εγω το παιδι...ισως να μην μεινει παιδι...χαχα:shock:
 


Sophiaouda

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2008
1.325
8
Φθινοπωρο
ΑΑΑΑ οχι Νικο η Ουδα δεν επιτίθεται,αντιθετος!!!! εχει τον τροπο της, να καλμάρει τα αλλα σκυλιά (δεσποζομενα ή αδεσποτα) :)
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
ΑΑΑΑ οχι Νικο η Ουδα δεν επιτίθεται,αντιθετος!!!! εχει τον τροπο της, να καλμάρει τα αλλα σκυλιά (δεσποζομενα ή αδεσποτα) :)
Nαι ρε οκ,δεν εννοως πως θα τα κανει κομματακια!:pΑλλα και ενα ''αντε ρε απο δω'' να του κανει με τη πατουσα,αθελα της θα το εκτοπισει!χαχαχα η δικια μου η καλαμοτσιθρα ποιον να εκτοπισει???:D
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Τι γίνεται αν ο δικό σου είναι ένας Ε.Π., ένας Κεντρικοασιάτης ή ένας Τσίορνυ όπως συζητούσαμε τις προάλλες κι όταν αφήσεις το λουρί αντι να τα βρούν τον κοψει τον άλλο στην μέση;;;:confused:
Κοίτα που πάλι η συζήτηαη περιστρέφεται στο πότε κι υπό ποιές προυποθέσεις μπορεί κανείς να έχει ελεύθερο τον σκύλο του...
 


Rentina - Marley

Well-Known Member
14 Ιανουαρίου 2009
133
1
Thessaloniki
Κάποιος είπε εδώ
Ελληνική Πραγματικότητα.

Και που Πήγε το Είμαστε υποχρεωμένοι διά νομου να έχουμε
δεμένα τα Σκυλάκια μας ???

Εγώ στην Θέση σου θα Έδιωχνα το σκυλί που επιτίθεται με οποιον τρόπο
μου έρθει και ας με χαρακτηρίσετε και πάλι ακραίο.

Αν η κυρια θέλει να τον αφήνει λυμένο ας πάει κάπου που θα είναι μονη της
με αυτήν την συμπεριφορά του σκύλου της.
 


Sophiaouda

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2008
1.325
8
Φθινοπωρο
foibos@
Εμενα προσωπικα δεν με απασχολει

Γιαυτο το λογο διαλεξα αυτη τη φυλη,για να ''μηδενισω'' ας πουμε τις πιθανοτητες
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
Μην το λες.... οσο φιλικά κι αγαπησιάρικα είναι με τους ανθρώπους, τοσο δύσκολα είναι τα αρσενικά τουλάχιστον με άλλα αρσενικά. Στο σκυλοπάρκο που πάω, ΚΑΝΕΝΑ αρσενικό λαμπραντόρ πάνω από ενός έτους δεν κάνει με άλλα αρσενικά. Και είναι πάμπολλα τα παραδείγματα γιατι είναι της μόδας τα λαμπ και είναι γεμάτο το πάρκο....
δεν το ηξερα αυτο...υπεθεσα οτι θα τα εχει χαλασει η μοδα!τι να πω την επομενη φορα παντως θα αφησω την φυση(Αδη) να κανει την δουλεια της.
οχι μονο το κραταγε το 10χρονο παιδακι παρα μαζευε κ κανα δυο αλλα κ τα δασκαλευε τι θα πουν στους αστυνομικους.συν της αλλης οταν ειδε το περιπολικο εδωσε το σκυλο της σε ενα απο τα παιδακια να τον παει βολτα για να τον κρυψει..το κορυφαιο δε για να δειτε το μεγεθος της παραφροσυνης,οταν εφυγαν οι αστυνομικοι κ ηρθε το παιδακι με το σκυλο,ειπε η μανταμ μπροστα στον αντιδημαρχο κ κατι αλλους παρεβρισκομενους....κρατηθητε:"να,να ερχεται ο Μαρλει,ο Μαρλει!αυτος ειναι ο Μαρλει μου, που παιζει στο εργο κοιταξτε τον δεν ειναι ιδιος!":eek::eek::eek:
εκει παρεδωσα......
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
εκτυπωσε τον νομο 3170

υπογραμσε το κομμάτι που λέει οτι απαγορευετε να κυκλοφορει ελευθερο το σκυλι

δώστης τον να τον διαβάσει και πες της οτι αν δεν τον μαζεψει αμεσα ειναι παράνομη και θα της κάνεις μυνηση

εννοειτε οτι μαζί σου θα εχεις και δυο μάρτυρες
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
"να,να ερχεται ο Μαρλει,ο Μαρλει!αυτος ειναι ο Μαρλει μου, που παιζει στο εργο κοιταξτε τον δεν ειναι ιδιος!"

Νταξει...εδω μιλαμε για μεγαλη βλαβη...:paja1:
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
Εγώ στην Θέση σου θα Έδιωχνα το σκυλί που επιτίθεται με οποιον τρόπο
μου έρθει και ας με χαρακτηρίσετε και πάλι ακραίο.

θα συμφωνισω μαζι σου αλλα μου ηταν δυσκολο να τον σαπακιασω λογω του οτι αγριευε οταν πλησιαζες...επρεπε να τον ειχα πιασει στις κλωτσιες ομως κ να πεταγα κ τον αδη στο ρινγκ!
το λυπαμαι ομως απ την αλλη γιατι ειναι ζωακι κ καποια ζωαρα το εχει καταντησει ετσι!!!!
 


Loukia

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2008
1.462
14
49
Θεσσαλονίκη
marthathesharpei.blogspot.com
Βγάλε το κινητό σου και αρχίνα να τραβάς (έστω και μούφα). Τα ντοκουμέντα να της πεις για τη μήνυση που θα πάω να σου κάνω μόλις φύγω από εδώ.
Να δεις για πότε θα τον μαζέψει και θα γίνει Λούης.
 




nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
ΑΑΑΑΑ αυριο θα ερθω και γω να γνωρισω τη Διασημοτητα :D
Ε ρε πουτη μου! εγω μονο ειμαι στην απομονωση εδω περα κ τα χανω αυτα!:-|
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.125
Μηνύματα
895.944
Μέλη
19.939
Νεότερο μέλος
steliosstel