ΤΡΕΛΑ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ!!!


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
πηγαινοντας σημερα για την συνιθησμενη μας προπονηση στο παρκο Πανι Αλιμου συνεβησαν τα εξης.
ειμαι με την αγαπητη elenamagna την σκυλα της magna κ τους σκυλους μου Αδη κ Salsa οι οποιοι ειναι δεμενοι. μετα απο λιγο καταφθανει ενα labrador αρσενικο ξαμολυμενο το οποιο αρχιζει κ παρενοχλει πολυ εντονα σεξουαλικα την σκυλα μου η οποια δεν εχει καν περιοδο γιατι εχει τελειωσει πανω απο μηνα.το οποιο σκυλι το ιδιο πραγμα εκανε κ πριν απο 1 εβδομαδα κ η ιδιοκτητρια του δεν του εκανε καμια παρατηρηση κ οπως καταλαβενεται ειναι αρκετα βασανιστικο για μια σκυλα 25 κιλων να τραβολογιεται κ να ποδοπατιεται απο ενα αρσενικο 40 κιλων(καθοτι ειναι κ υπερβαρο).
θεωρησα λοιπον φρονιμο να μην διαπλεκτηστω με την "κυρια"κ πηρα την σκυλα κ εφυγα...
το ιδιο λοιπον σκηνικο επαναληφθηκε κ σημερα με την μονη διαφορα οτι το labrador της "κυριας"επιτεθηκε κ στην magna την οποια δαγκωσε. προσπαθωντας λοιπον να σταματησουμε τον αρσενικο με επιασε απογνωση κ ειπα στην "κυρια" η οποια παρακολουθουσε αταραχη απο 200-300 μετρα μακρια να μαζεψει το σκυλο της, κ αυτη μου απαντησε τα εξης:οτι ειμαι ανευθηνη διοτι φερνω θηλυκιες με περιοδο στο παρκο,οτι ο σκυλος της παιζει κ δεν δαγκωνει κ να φυγουμε απο το παρκο αν ενοχλουμαστε διοτι δεν προκειται να δεσει το σκυλο της διοτι ο σκυλος της πηγε εκει για να παιξει.
της εξηγω λοιπον οτι η σκυλα μου δεν εχει περιοδο κ οτι ο σκυλος της δαγκωνει κ οτι ειναι υποχρεωμενη να εχει δεμενο το σκυλο.εκεινη επιμενει οτι η σκυλα εχει περιοδο κ συνεχιζει απαθεστατη να παρακολουθει το σκυλο της που καβαλαει τη θηλυκια μου.
της εξηγω λοιπον οτι αν δεν απομακρυνει τον σκυλο της τουλαχιστον πανω απο τον δικο μου οτι θα αναγκαστω να τον χτυπησω...αρχιζει εκει μια αντιπαραθεση με αποτελεσμα να της πω οτι ειναι ψυχασθενης κ οτι περνει ψυχοφαρμακα.
αυτη λοιπον αρχισε να καλει δημαρχους κ δημους κτλ κ με απειλουσε οτι θα μου κανει αγωγη για εξυβριση.καλω λοιπον κ εγω την αστυνομια εξηγωντας τους οτι δεχτηκαμε επιθεση απο σκυλο ιδιοτη ο οποιος ηταν λυτος...οπου κ ερχονται..οπου δεν κανουν καμια παρατηρηση για τον λυμενο σκυλο,οπου δεν κανουν καμια καταγραφη γεγονοτων,οπου μας γραφουν στα μπιπ τους κ φευγουν.σκαει κ ο δημαρχος προσπαθει να ειναι διπλωματικος κ με τις δυο μεριες οπου εντυπωσιαζεται απο την σκυλα μου κ με δεσμευσε να του δωσω κουταβι!
τα συμπερασματα δικα σας!!!
 


Sophiaouda

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2008
1.325
8
Φθινοπωρο
Να ερχεσαι μονο στο ''δικο'' μας παρκο ;)

Την επομενη φορα θα ερθω και γω στο Πανι και τοτε ας προσπαθησει ο κυριος να καβαλισει την Ουδα και τοτε να δουμε αν η κυρία τον κρατησει δεμενο :p
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
οχι μονο θα την καβαλησει αλλα θα σου πει οτι εσυ φταις κ ολας!δεν μου φταιει το σκυλακι αλλα θα την πληρωσει αυτο καμια μερα....
συν της αλλης μου ειπε οτι δεν ειμαι καθολου φιλοζωη γιατι απειλησα να της χτυπησω το σκυλο κ οτι μονο τα δικα μου σκυλια αγαπω!να κλαψω τωρα η μετα?
 




Sophiaouda

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2008
1.325
8
Φθινοπωρο
Δεσποινα,οταν μεγαλωσει λιγο ακομα η Salsa δεν θα επιτρεπει στα αρσενικα να την καβαλανε στα καλα καθουμενα (χωρις περιοδο) ;)
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
οτι ειμαι ανευθηνη διοτι φερνω θηλυκιες με περιοδο στο παρκο
Σα δεν ντρεπεσαι! Ανευθυνη!Που δεν ξερεις οτι θα γινει χαμος με σκυλα που ''τραβαει'' στο παρκο!:mad: :D:D:D:D
χαχαχαχαχαχα κατι τετοιες κυρατσες ειναι για πολυ μπινελικι αλλα ποιος ασχολειται...!
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
sophiaouda δυστυχως ειναι τετοιος ο χαρακτηρας της σαλσας που δεν μιλαει η καημενη...ειναι ηδη 3μιση ετων κ ειναι πολυ υποτακτικη με τα αλλα σκυλια....

nikos-x εχεις δικιο αλλα δεν αποκλειω να μου κανει κ καμια αγωγη γιατι οπως λες αυτες οι κυρατσες απ αυτα ζουν...
 




nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Λες να περιμενω και εγω καμια αγωγη απο ενα βλαμενο π σιχτιρισα εχθες??? Φευγοντας απτο το κτηνιατρειο,ενα κοριτσακι 9-10χρονων φευγει απο την απεναντι μερια του δρομου,περνει φορα και ερχεται καταπανω στη Χιονα κανοντας ''ξουυυυυυυυυυυυυυυυτ!!!''.Ειχα που ειχα νευρα για κατι αλλο ,της λεω ''δεν μου λες ρε βλαμενο,θες να τη πληρωσεις εσυ τη νυφη αποψε???:mad::mad::mad:''...χεστηκε και εξαφανιστηκε! Λετε να με μπουτζουριασουν για αυτο???Ας ειναι...
 


Sophiaouda

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2008
1.325
8
Φθινοπωρο
sophiaouda δυστυχως ειναι τετοιος ο χαρακτηρας της σαλσας που δεν μιλαει η καημενη...ειναι ηδη 3μιση ετων κ ειναι πολυ υποτακτικη με τα αλλα σκυλια....
α μην το λες, εμενα ''ξυπνησε'' στα 6-7
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
καλο κ αυτο αλλα μεχρι τοτε θα εχω ριξει πολλους τσακωμους.εδω που τα λεμε ομως το συγκεκριμενο σκυλι ειναι απ αυτα τα σπαστικα που δεν καταλαβαινουν με τιποτα!οποτε οτι κ να εκανε η σκυλα μου δεν θα καταλαβαινε...βδελλα ρε παιδι μου κ χωρις λογο,κανενα αλλο σκυλι δεν ασχολιοταν μαζι της!
 


iro

Well-Known Member
6 Μαρτίου 2008
174
0
Ως συνηθως δε ειναι το προβλημα ο σκυλος αλλά οι ενοχλητικοί που νομίζουν οτι ο χωρος ειναι μονο για παρτυ τους:mad:
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Έτσι και είχες κανένα σκυλί τσαμπουκαλεμένο, τι θα γινόταν εκει ούτε που θέλω να το φανταστώ...:(
Με τον Άδη που ήταν κι αυτός αρσενικός το Λαμπραντόε τι έκανε;
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Με τον Άδη που ήταν κι αυτός αρσενικός το Λαμπραντόε τι έκανε;
Ο Αδης δεν τα πηρε που του πειραζε τη θυληκια ο ξεμπαρκος σκυλος???:rolleyes:
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
o αδης εχει κανει σωματοφυλακη ναι....αλλα μετα ποιος με εσωζε..μονο ο Κουγιας!
επειδη τα ειχε παρει με τον αρσενικο τον ειχα δεσει η ηλιθια για να μην τσακωθουν....
ασε μετα που ηρθαν οι ενστολοι αστυνομικοι κ ο Αδης τα ειδε ολα κολλιομενα:eek:γαβγιζε σαν παλαβος....εσεις τι θα κανατε θα τον αφηνατε να το φαει το λαμπραντορ?
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
εσεις τι θα κανατε θα τον αφηνατε να το φαει το λαμπραντορ?
Oχι...:-|
Αλλα θα τον αφηνα να φαει τη κυρατσα και μετα θα ελεγα πως το ακρως παλαβο λαμπραντορ της ,την εφαγε οταν πηγε να το μαζεψει και εκεινο δεν την ακουγε!:D...Οχι ε???Στο κενο η ιδεα μου...:rolleyes::D
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
εγω σκεφτομαι οτι οταν ξαναπαω στο παρκο,πιθανον αυριο ο σκυλος της θα ειναι παλι ξαμολα....αν ειμαι με τον Αδη δεμενο κ μας επιτεθει τι να κανω,θα φταιω εγω αν αρπαχτουν?αφου αυτη παλι δεν θα το μαζεψει το σκατ......σκυλο!κ ειναι κ επιθετικο ρε παιδια,θελει μεγαλη μαεστρια για να κανεις επιθετικο τετοιο σκυλο!
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Έλα ντε!Τι να έκανες...
Το Λαμπ δεν ασχολήθηκε, δηλαδή, καθόλου με τον Άδη που είχε λυσάξει, μόνο τα θυληκά τον απασχολούσαν;
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
εγω σκεφτομαι οτι οταν ξαναπαω στο παρκο,πιθανον αυριο ο σκυλος της θα ειναι παλι ξαμολα....αν ειμαι με τον Αδη δεμενο κ μας επιτεθει τι να κανω,θα φταιω εγω αν αρπαχτουν?αφου αυτη παλι δεν θα το μαζεψει το σκατ......σκυλο!κ ειναι κ επιθετικο ρε παιδια,θελει μεγαλη μαεστρια για να κανεις επιθετικο τετοιο σκυλο!
Αυτός είναι ο μεγαλύτερος φόβος μου όπου κυκλοφορούν λυμένα σκυλιά...
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
ασχοληθηκε φυσικα διοτι οταν ελυσα τον Αδη απο το δεντρο κ τον πηρα κοντα στη θηλυκια ηρθε κ ο βδελλας μαζι οποτε εκει κρανιοθηκε ο αδης κ η βδελλα εβγαζε δοντια κ γαβγιζε σαν λυσσασμενο,ευτυχως τον κρατησε ενα 10χρονο παιδακι με νυχια κ με δοντια!παλι η "κυρια"αμετοχη φυσικα...!οποτε καταλαβαινεις τι εχει να γινει αυριο,το βλεπω το Λαμπ "λαμπα μπαταρισμενη"!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.125
Μηνύματα
895.943
Μέλη
19.939
Νεότερο μέλος
steliosstel