Ταξιδι για το Λονδινο


fanisnyc

New Member
18 Νοεμβρίου 2020
2
0
44
Γεια χαρα σε ολους!!!

Κανω μια μικρη ερευνα και θα ηθελα τη γνωμη καπιου που εχει αναλογη εμπειρια. Εχω εναν γλυκα goldendoodle - μεναμε Νεα Υορκ οποτε εχουμε πεταξει δυο φορες μπρος πισω και τωρα ευελπιστω μετα τις γιορτες να φυγουμε για το Λονδινο.

Θελω να ρωτησω περισσοτερο για την εμπειρια σας για αερωπορικες εταιρειες και κοστος. Τι options εχω? Εχει κανεις κανει καποιο τετοιο ταξιδι?

Ευχαριστω πολυ !
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
 


fanisnyc

New Member
18 Νοεμβρίου 2020
2
0
44
Ευχαριστω πολυ για το λινκ - το γνωριζω. Με μια μικρη ερευνα για την Αγγλια επιτρεπεται τα σκυλια νατ ταξιδεψουν μονο με εταιρειες cargo - μην μπερεδευεται με το excess baggage που ειναι στον χωρο των αποσκευων και αυτο κλεινεται απευθειας απο την αεροποορικη εταιρεια - για αυτο το ρωταω αν καποιος το εχει καινει και γνωριζε εταιρειες /κοστος καθως και αν καποιος εχει κανει πχ. να πεταξει παρισι και μετα με αυτοκινητο που ειναι πιο ευκολο
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
Η αδελφή μου έμενε αγγλία.... και πηγαινοερχόταν με τα σκυλιά της .... βέβαια εχει επιστρεψει τρια χρονια τώρα... αλλά μιυ ανέφερε ότι δεν ίσχυε ο περιορισμος του μεταφορικού μέσου.... βεβαια η ιδια ειχε μπουλντογκ που απαγορευεται έτσι κι αλλοιως στα αεροπλάνα... σίγουρα όμως η αεροπορικη εταιρεια θα ξερει αν μπορει ή όχι να μεταφερει... ενα σκυλο λονδινο.... δεν εχεις να χασεις αν ρωτήσεις... η επόμενη κίνηση ειναι να επικοινωνγσεις με την πρεσβεια...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.748
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π